Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy 26 évvel...

Elmondjam, hogy 26 évvel idősebb a párom? Hogyan?

Figyelt kérdés

Megkérek minden gyűlölködő embert, hogy ne írjon ide, ha csak rosszat tud mondani.


Nos a szitu adott.

Lassan 18 leszek, 1-2 éven belül. az Párom 26 évvel idősebb. Anya, tesóm tudja már több mint egy éve. Elfogadták, nem nagyon tudnak vele mit kezdeni. Apa viszont nem tudja. Kérdezte, hogy melyik barátnődnél aludtál ma? Mondom egyiknél sem, a barátomnál. Egyből faggattózik, és hogyha nem mondom el soha többet ne menjek az utcájába... Próbáltam a kapcsolatot megszüntetni de szeretem. Jól megvagyunk. Áprilisban lesz 2 éve hogy elkezdtünk beszélgetni. Ismerjük már egymást annyira. Nem komoly kapcsolat áll fent, de alakul és egyre jobban megnyíl. Egyszerűen nem tudok mit csinálni. Faggat, én pedig csak azért se fogok elmondani semmit, hogy miért? Pont ezért, ő maga kényszerít a hazugságra. Most akkor várjak míg 18 legyek aztán majd arra kapnak, hogy egyszercsak elköltözök vagy mi?! Volt valaki hasonló szituban? Ki mit javasol?



2017. nov. 26. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
78%

Vagyis 14-16 éves vagy és egy negyvenes pacákkal kefélsz?

Sok sikert apunál...

2017. nov. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim válasza:
79%
Bocsi, de fiatal vagy még sokat változol, valószínűleg nem fog sokáig tartani a kapcsolat még akkor sem tartana sokáig ha 1 év lenne köztetek (persze van kivétel mindig), szóval nem kéne ezen gondolkoznod, hogy elköltözöl egy pasi miatt, mégis csak az apád és aggódik mit meg nem adtam volna azért, ha az én apám aggódott volna értem és nem mentem volna bele dolgokba... Ha nem ver meg ilyenért (Miért is tenné?) akkor mondd el neki, nem fog örülni neki, hiszen majdnem apád korú emberrel jársz és biztos lesz belőle vita, de ha nem akarod, hogy más mondja el neki vagy véletlenül meglásson vele az utcán és utána kezdjen el veszekedni akkor minél előbb elmondod.
2017. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 A kérdező kommentje:
Kedves első. :) Direkt előre írtam röviden hogy az ilyenek mint Te, ne írjanak! Egyébként meg csak számolni kellene és tudnád, hogy 16. Köszönöm.
2017. nov. 26. 12:45
 4/93 anonim ***** válasza:
73%
Cuki vagy de ez gàz
2017. nov. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim válasza:
73%
:'D
2017. nov. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
87%

Előrebocsátom, hogy a kommentemet teljes jóindulattal írom, és bízom benne, hogy te sem gyűlölködésként fogod fel.


Nézd, ha te 14 évesen elég érettnek érezted magad ahhoz, hogy elkezdj közeledni hozzá vagy elfogadd az közeledését, miközben ő már 40 éves volt ("apád lehetne" ugyebár, lehet, hogy idősebb is a szüleidnél, nem tudom), és most 16 évesen egyre inkább megerősítve érzed magad ebben az egészben, akkor bizony ahhoz is legyél elég érett, hogy a döntéseidet és választásaidat felelősséggel vállald fel. Ha nem mersz felelősséget vállalni és felnőttként odaállni apád elé és elmondani, mi a szitu, akkor számomra teljesen érthetetlen, hogyan tudsz szót érteni egy negyvenes felnőtt férfival ennyire gyerekként. Bár egyébként ha nem komoly, ami köztetek van, akkor nem is értem, miért nevezed a barátodnak, meg miért akarsz hozzá költözni 2 év múlva. Ezekre tudnál választ adni?


Számomra egyébként az sem egyértelmű, miért nem mered elmondani ezt apádnak. A leírásban egyáltalán nem említettél semmilyen okot, csak azt, hogy "apukád kényszerít a hazugságra, mert folyton faggat". Ez nem igazán érthető. Ha faggat, akkor kíváncsi, és emiatt te miért hazudsz neki? Milyen szülő szerinted az, akit nem érdekel, hogy a 16 éves kislánya kivel jár? Ezeken érdemes elgondolkodnod.

2017. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
84%
Ha most leírom, hogy egy naiv, buta kislány vagy, akit egy 40-es, tapasztalt pasi használ, az mitől gyűlölködés? Ez a tény. "Nem komoly kapcsolat" - igen, ez így igaz. Nem is lesz az, úgyhogy fölösleges összeköltözésen gondolkodni. Nem biztatlak arra, hogy hazudj apádnak, de arra se, hogy állj elé az igazsággal, nincs sok értelme. Úgyis el fog halni a dolog, remélhetőleg úgy, hogy te észhez térsz. Két dologra figyelj: 1. védekezz, ne ugorj bele 17-18 évesen babavállalásba egy apád korabeli emberrel, 2. ne ehhez a "kapcsolat"-hoz igazítsd a jövőbeni terveidet, semmilyen szinten ne rendeld alá magad a "párod" igényeinek. Neked még tanulnod kell, pályát választani, olyan végzettséget szerezni, amivel önállóan megállsz a lábadon, és szereted a munkádat. Közben pedig élvezni, hogy fiatal vagy, kötöttségek és különösebb felelősség nélkül, megismerni sok mindent, amiből építkezhetsz a további életedben. Ne hagyd, hogy ezt bárki elvegye tőled.
2017. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
80%
Élvezed hogy egy 40 éves tapasztalt farok kúr téged? Csak ne hogy eladjon valakinek , vagy beszálljon a haverja. Te még csak egy KISLÁNY vagy. Ő is annak néz téged. Az apja lehetnél. ....ESZEM ELDOBOM!
2017. nov. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 A kérdező kommentje:

Abszolút nem idősebb a szüleimnél, jóval nem. Apa 58, anya 49.


Ő nem az a tipikus negyvenéves, de ezt hiába magyaráznám, mert csak kekeckednétek.

2017. nov. 26. 13:03
 10/93 anonim ***** válasza:
81%

"Ő nem az a tipikus negyvenéves, de ezt hiába magyaráznám, mert csak kekeckednétek."


Miért, hány "tipikus 40 évessel" volt már kapcsolatod?:-)

2017. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!