Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egy 21 éves fiú még a szüleinél él? Dolgozik mellette estire jár. Mit várnátok el tőle?

Figyelt kérdés
2017. nov. 30. 07:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

Én nem akartam így járni, ezért is ragaszkodtam hozzá, hogy Pestre járjak egyetemre és így most kolis vagyok. Szerintem az lenne a legideálisabb ha 18-20 éves korára mindenki elköltözne otthonról de ez a mai világban nem olyan könnyű, nem engedhetik meg maguknak a fiatalok. Na meg persze van aki nem is szeretne elköltözni otthonról, nem vagyunk egyformák, nincs ezzel semmi baj. Szóval ez rendben van, ne aggódj emiatt!

19/l

2017. nov. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Tesom 21, egyetemista, mellette sportol, nyaron 2hetig melozik. Itthoni hazi munkaban segitunk, mivel az egyeteme 100km-re van, de van egyesuleti lakasuk "egyedul" az a dolga, hogy tanuljon. Nem elunk rosszul, es szuleink mindenben tamogatnak.

Amit elvarnak tole, es ez alap, hogy otthon segit barmiben. Bevasarla, takaritas, kertben stb...

2017. nov. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Akik egyetemre mennek, azok kb 25 éves korukig élnek otthon. (A koli nem számít, hiszen attól mèg otthon élsz, csak szárnyat bontasz)


Otthon segítsen a takarításban, bevásárlásban. Ennyi.

2017. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Mi a véleményem erről? Semmi. Az én gyerekem 26 éves koráig lakott nálunk, akkor fejezte be a mesterképzést. 24 évesen kezdett el dolgozni.
2017. nov. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a vêlemênyem, hogy ez a normàlis. :)

Ha dolgozik, akkor a megvan a pénze sajàt kiadàsai fedezésére. Ha lehet tegyen félre. Ezzel csökkentve a terheim. Tiszta ruhàt, enni kap tőlem.

Elvàràsom: Ne csinàljon felesleges munkàt nekem. Pl. szennyes a szennyestartóba, szemét a kukàba...stb. De ez minden velem egy hàztartàsban lévővel az elvàràsom. Plusz munkàt azért nem vàrnêk el, mert 2 helyen kell helytàllnia, míg nekem és az apjànak 1. De ha megkérem valamire, akkor ne pattogjon hogy segíteni kell(nem sűrűn fordulna elő) ill. hogy ne legyen nyàminyila. Ha éhes, tudjon magànak kajàt csinàlni. Nem konkrétan arra gondolok hogy főzzön, hanem tudjon magànak összeütni egy ràntottàt...stb. Nem szolgàlom azért ki. :)

2017. nov. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nah én koliba sose mennék. Nem tudom elképzelni,hogy ha kolis lennék,hogy tudnék párkacsolatot élni.

Akkor inkább egy albérletbe költöznék lakótársakkal.


Egyébként sokan ennyi idősen még tovább tanulnak, és ha megtehetik,nem elítélendő,hogy még a szülei tattják el.

Persze ennyi idősen mér legalább a szórakozást,ruházkodást magának illene megoldani, annyit egyetem,fősuli mellet is össze lehet kaparni diákmunkával.

Én legalábbis,ahogy betöltöttem a 18. évet,nem kértem többet a szüleimtől zsebpénzt,hanem munkákat vállaltam(gimi mellet)

2017. nov. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Feelgood35 ***** válasza:
86%
Teljesen normális dolog sőőt. A régi családmodell szerint csak ez a normális. Régen kb 80-100 éve a gyerekek, unokák ha nem is egy házban de elég közel laktak egymáshoz és egymást segítették. Ma már cikinek számít ha egy fiú 20-on éves korában a szüleinél lakik. Pedig ez bizonyíthatja azt is, hogy összetart a család és erősek a családi kötelékek, és jól kijössz a szüleiddel. Egy családi házat nem 1-2 fő miatt építenek általában... Aki meg emiatt megszól téged az bújjon el jó messze :D
2017. nov. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

És 18-20 évesen miből menjen és hova? Vagy fizesse a méregdrága albérletet, hogy a világon semmi másra ne jusson pénze? Annak aztán sok értelme van. Nem ítélem el azokat, akik nem a napi szintű nyomort választják egy albiban, hanem helyette otthon laknak és tanulnak.

Elvárás? Hm.. Azt hiszem annyi, hogy adjon haza valamennyi pénzt, ha tud, és takarítsa el maga után a dolgait: mosogasson el, mossa ki a ruháit, tartson rendet, ennyi.

2017. nov. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt várnám el tőle, hogy végezze el jól a tanulmányait és normál módon besegítsen a háztartásba. Pl lapátoljon havat, ha kell, vigye ki a kukát, vásároljon be, ha kérem. Hozzon tüzifát és ne csináljon kupit maga után. Csak azért elközltözni, hogy a a jövedelme nagy részét albérletre költse, nincs értelme.
2017. nov. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Adjon a rezsibe 30 körül, és persze segitenék, hogy minél jobban teljesitse a sulit.

Ki nem tenném, hacsak nem linkeskedik.

2017. nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!