Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez érzelmi zsarolás anyám...

Ez érzelmi zsarolás anyám részéről?

Figyelt kérdés

Mond ilyeneket az apám, és a testvérem is, de leginkább anyámra jellemző.

"Mi mindent megtettem értem, de te olyan hálátlan vagy." "Látod mennyi mindent megteszek érted."

A tesóm megbánt valamivel, és én akarok vele beszélni, és utána ezt mondja: "Hogy tudsz ilyen kis szemét lenni. A testvéred mindent megtesz érted, de te olyan hálátlan vagy."

Mondok anyámnak valamit, ami nem bántó, csak úgy mondok valamit, és arra ezt mondja:

"Nem látod, hogy beteg vagyok, miért zaklatsz a hülyeségeiddel, miért idegesítesz."

Én szoktam a tesóm után is takarítani, és megjegyzem neki hogy miért nem takarítja el maga után a dolgait, összeveszünk, és utána olyan, mint ha engem próbálnának bolondnak beállítani.

"Ennyit te is megcsinálhatsz a testvéredért. Ő mennyi dolgot megtett már érted. Téged elmegyógyintézetben kellene kezelni, szomorú hogy ilyen vagy."

"Feláldoztam érted az életem, te vagy az életem értelme."

Amikor felvetődik, hogy jobb lenne ha elköltöznék, akkor azt mondja:

"Úgy se tudnál magadba megélni. Mihez kezdenél egyedül? Hisz így is olyan életképtelen vagy."

"Látod milyen kis szemét vagy, nem sajnálod anyádat."


2017. nov. 30. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Le kell szarni és elköltözni i joooo messzire. :)
2017. nov. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerencse én anyám nem ilyen. Menekülj.

Ilyen anya leszek a lányomnak leköpöm magam.

2017. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen és manipulál is. Sajnos téged/titeket tekint élete fő művének és ezért, ha ti elmentek már nem maradnak céljai. Ezért próbál meg odaláncolni maga mellé.
2017. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Meg ilyeneket is mond nekem:

"Akárhova mész is, téged úgy se szeret senki, hisz olyan elviselhetetlen vagy."

2017. nov. 30. 09:01
 5/12 anonim válasza:
100%
Lépj le mielőbb és szakítsd meg a kapcsolatot velük, ha tényleg így bánnak veled.
2017. nov. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az. Mintha anyám mondta volna. Szó szerint. :D Sajnos ezen, csak a költözés segít. Persze akkor még több ilyet fogsz kapni, de nem szabad vele foglalkozni. Arra kell gondolni, hogy aki képes téged zsarolni az annyit is ér. Tarthatod vele a kapcsolatot jó messziről, de ha akkor sem áll le akkor érdemes megszakítani.


Nekem is váltig állította, hogy életképtelen és szerethetetlen vagyok, holott otthon mindent velem csináltatott meg. Nekem semmiben nem volt másabb külön élve ellátnki a dolgokat, mint mikor otthon laktam, semmi nem volt új, csak hogy nem cseszegettek. Költözéskor megkaptam, hogy 2 hónapon belül otthon leszek, mert párom sem fog tovább elviselni meg nem tudom majd ellátni magam. Ennek több, mint egy éve és még mindig nem költöztem haza és párom sem hagyott el, sőt...menyasszony lettem közben szóval ennyit az elméletéről.

2017. nov. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annak tűnik. Sőt, kicsit olyan anyád szövege, mintha valami idióta szappanoperából tanulná.
2017. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen érzelmi zsarolás, na meg némi zavaros beszéd, „te vagy élete értelme / szemét-életképtelen ....stb.„ vagy. Az biztos, hogy az önbizalmadat tönkrevágja. Ha teheted állj a saját lábadra. Egy igazi anya az elköltözéskor azt mondja a gyerekének, hogy ide bármikor jöhetsz az ajtó mindig nyitva áll előtted, ha segítség kell szólj. Én így gondolom és így is tettem, saját kulcsa van.
2017. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Legocsmányabb érzelmi zsarolás. Anyukád játssza a mártírt. Ne dőlj be ennek az ócska ripacskodásnak.


Anyám volt hogy ezekkel a hülyésegekkel jött és én visszakérdeztem: "Én kértelek rá hogy áldozd fel magad?".

2017. dec. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Akárhova mész is, téged úgy se szeret senki, hisz olyan elviselhetetlen vagy."


Nekem nem így szó szerint, de hasonló jelentéstartammal mondott mondatokat.

2017. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!