Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zsarol 69 éves nevelőanyám?

Miért zsarol 69 éves nevelőanyám?

Figyelt kérdés

Lassan 28 éves leszek. Nem iszom, nem kuuurvázom, nem szórakozom, nem drogozok és ritkán vagyok sokáig kint.Dolgozom, havi 120 e ft nettó jövedelmem van. Haza adok ebből 40-60 e ft-t. Pluss a Bözsi utalványt. Itthon szoktam besegiteni dolgokban.Mosogatni, meg hasonlók. Kocsival elmenni erre arra. Nem vagyok rettentő házias sem ügyes. Sosem tetszik az ha valamibe belekezdek. Néha rendetlen és szétszórt vagyok, de nem szeretem a kupit.Vannak hibáim, de soha nem beszélek vissza neki és nem vagyok tiszteletlen nem mondok nemet. Bár néha beszélek vele, de nem az ő társaságára vágyom s ilyenkor bevonulok a szobába. Nem érdekel se a halál és mások életének szenvedései sem a szomszédok. Szombat éjjel elmentem a barátokkal csocsózni, kikapcsolódni. Irtam smst neki, hogy későn érek haza. Éjjel 1h t írtam neki, végül 2 lett. Kizárt a -15 fokos hidegbe. Csak a pótkulccsal tudtam bemenni, a zárban lévő kulcsot belöktem. Reggel szóvá tette hogy jutottam be. Azt mondta ha mégegyszer a barátokkal találkozom kizár, akikkel amúgy is néha találkozom. Hétköznap meg magányos vagyok. Itt van egy lány, akivel próbáljuk felépíteni a kapcsolatunkat. Sosem tetszik neki ha elmegyek itthonról este. Szinte a 28 év alatt ez volt a második eset, hogy ilyen késön értem haza. Nem vagyok tökéletes, de nem vagy zűrös gyerek.


Kiskoromban elkezdte: el lehet menni ha nem tetszik. Mindig zaarol valamilyen módon. Albérletbe egyelőre nincs lehetőségem elmenni.Nagyon magam alatt vagyok, mert rossz emberként akar beállítani én meg keresem a helyem s megrekedtem a 2 szék között.



2017. jan. 29. 10:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Szerk:Azt mondta ha mégegyszer a barátokkal találkozom ilyen későn, akkor kizár, akikkel amúgy is néha találkozom.
2017. jan. 29. 10:05
 2/17 anonim ***** válasza:
17%

Valahol igaza van, nagyrészt az ö költségén élsz (mert amit hazaadsz, az még a rezsidet sem fedezni, nemhogy emellett kaja meg lakáshasználat.

Emellett neki - jogosan - vannal szabályai a saját lakására nézve, te meg ezeket nemt tartod be, vele nem beszélgetsz - mert nem érdekel -, és akkor csodálkozol, hogy nincs elragadtatva attól, hogy ott vany a nyakán.


Emellett a te korodban már böven elvárhatja, hogy költözz külön - lehet akár csak szobát is bérelni -, és ne öt hasznád mamahotelnek. Olyan nincs, hogy nincs "lehetöségesd" albérletbe menni, csak neked így a kényelmes.


EZ egyáltalán nem zsarolás, hanem jogos elvárás részéröl, hoyg végre a saját lábadra állj és ne ö tartson el legalább is részben.

2017. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Hát azért 40-60 rongy + a bözsi, szerintem még testvérek között is kiállja a rezsi felét. :) Rokontól lakbért? 5 év múlva, ha lerobban meg majd nyavajog, hogy nincs mellette senki.

Egyébként, ha lesz lehetőséged, költözz el mellőle. Bútorozzatok össze a csajjal, hátha kialakul addig valami köztetek. :)

2017. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
"Albérletbe egyelőre nincs lehetőségem elmenni."- Miért ne lenne?
2017. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Nettó 60-ból bőven vehetnél ki szobát pár másikemberrel, ha ilyen szar a helyzet, de persze panaszkodni könnyebb...
2017. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért zsarol, mert fél egyedül maradni, mert ezek szerint te vagy az egyetlen, akivel valami kapcsolata van és nem találja el a megfelelő viselkedést. Visszakérdezve, tulajdonképpen miért élsz még vele/nála ?
2017. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mert nem találom a helyem. De szeretnék önálló lenni, viszont jó lenne ha hagyná hogy csináljam a dolgaimat. Meglegyenek annak a feltétele, hogy ismerkedni tudjak emberekkel, megismerni a páromat és elkezdeni az életet. Más szülők sokkal lazábban kezelik ezt a helyzetet.
2017. jan. 29. 11:04
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem amennyi pénzt hazaadsz, az bőven elég lehetne neki, sőt még sok is.

Nem értem hogy miért ilyen megrekedt és makacs, hogy 28 éves létedre nem enged el, és megszabja mikor érj haza. Pedig még jócskán is adsz neki pénzt!!


Szerintem nem akar egyedül lenni, megöregedni, nem lesz kit b*aszogasson meg ilyenek..


A megoldás, hogy keressel egy albit és szépen külön költözöl. Megváltozni már nem fog a helyzet, mivel egyre öregebb és makacsabb lesz a nevelő anyukád.

120 ezerből simán kitudsz bérelni egy szobát, és akkor mész el oda, és azzal talizol akivel akarsz :)

2017. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Úgy élsz, mint egy kamaszgyerek, szóval ne csodálkozz, ha úgy bánik veled a nevelőanyád.

Ha van kedved, besegítesz, de többnyire nincs kedved.

Nincs komoly kapcsolatod, csak alakulgat valami, de nem erőlteted.

Buli és csocsó a haverokkal, mert az jár.

X összeget hazaadsz, a többit elvered, nem teszel félre semmit.

És a gyakorin panaszkodsz a nevelőanyádra, aki 69!!!! évesen már belefáradt, hogy egy felnőtt kanra gondot viseljen.

Szomorú történet.

2017. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 kovpet ***** válasza:
93%
Aki szándékosan kizár a -15-be, annak többet nem adnék pénzt. 70 évesen nem változik, így lépned kell. Lelépned.
2017. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!