Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők halálozása esetén ha...

Szülők halálozása esetén ha van végrendelet, kizárólag az egyik gyerek teljes javára, akkor a köteles rész illeti a másik felet (ha megtámadja a v. rendeletet) a végrendelet ellenére?

Figyelt kérdés
Remélem érthető a kérdésem,senki kiforgatásáról nincs szó,a kérdés elméleti,egy műsorral kapcsolatban született.
2017. nov. 30. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, jár a kötelesrész.
2017. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam. Köszi :)

További válaszoknak örülnék még,főleg ha valaki jogi szemszögből magyarázattal is kitudná egészíteni.

2017. nov. 30. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Koteles resz mindenkeppen jar, hacsak nem bizonyithato, hogy az eletere tortel az elhunytnak, vagy bantalmaztad. Nem kell megtamadni a vegrendeletet, de errol a kozjegyzo ugy is mindent elmond a hagyateki targyalason.
2017. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,illetve annyi,és ha a hagyatéki tárgyaláson nem jelenik meg? Abban az esetben a végrendelet lép érvénybe vagy kitűznek új időpontot? És ha egyiken se vesz részt?
2017. nov. 30. 20:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mire a hagyateki targyalas eljon, a kozjegyzonek mar mindent tudnia kell az elhunyt hagyatekarol, az esetleges vegrendeletrol es a verszerinti orokosok kileterol. Osszetrombitalja az erintett rokonsagot es egy targyalas kereteben helyre teszi a gondolatokat az ember fejeben.


Persze lehet tovabb pereskedni, de a lenyeg akkor es ott kiderul.

2017. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

Az, hogy van egy valamilyen papir, az meg nem minosul vegrendeletnek. En nem tudom pontosan, de valoszinu megvannak annak a feltetelei, hogy mit fogad el a jog ervenyes vegrendeletnek.


Egy sajtfecni nem bizonyitja, hogy az elhunyt tiszta allapotaban irta-e, vagy kihasznaltak az elesettseget.

2017. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Érvényes végrendelet esetén a másik gyereknek jár köteles rész, amenyiben nincs hivatalosan kitagadva, de ez csak bizonyos feltételek mellett lehetséges.


A hagyatéki tárgyalásra meg minden szóbajöhetö öröksönek küldenek értesítést, és arra célszerü elmenni.


Ha ott valaki igényét nem vették figyelembe, akkor meghatározott idön belül jelezheti azt.

2017. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Eléggé összetett dolog ez ahogy látom,és a neten is olvasgattam.

Én úgy értelmeztem a filmben csak sajna nem az elejétől láttam,hogy volt végrendelet de az örökösök közül a kitagadott testvér nem jelent meg a tárgyaláson...És innen nem is láttam sokkal tovább,hogy mi lett a menete a dolognak.

2017. nov. 30. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!