Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hát milyen anya az ilyen? Nem...

Hát milyen anya az ilyen? Nem jutok szóhoz.

Figyelt kérdés

Ismerősöméknél fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, és tényleg nem tudom ezt hova tenni.

Röviden:

Ismerősömék 3 vannak testvérek, 3 lány. A legidősebb, és a középső ápolta már éveken keresztül a beteg anyjukat (szülők már nagyon rég elváltak), a kisebbik felé sem nézett, max akkor, ha neki kellett valami, de az anyuka helyzete nem érdekelte. A 2 idősebb testvér gondozta az idős, beteg anyukat 2 és fél évig, mindig ott voltak mellette, tudom mert szemtanúja is voltam, és ismerek őket ennyire.

A mama aztán rosszul lett, majd valakivel a gyerekei tudta nélkül íratott végrendeletet. Rá 1 és fél hétre a mama elment. Az ügyvédnél kiderült, hogy a mama ÉRDEMTELENSÉGRE hivatkozva a 2 idősebb lányát egyszerűen kitagadta az örökségéből, és mindent a legkisebbikre hagyott, aki tojt az anyja fejére.

Azóta a 2 lány (főleg a fiatalabb) össze van törve, a fiatalabbik pszichológushoz is jár, mert nem bírják feldolgozni ezt a csalódást. Nem a vagyon miatt, hanem hogy a saját anyjuk így nyilatkozott.



Én nem jutottam szóhoz a döbbenettől. Mégis milyen anya az ilyen?

Nem provokációnak írom ki a kérdést, de komolyan nem tudom megérteni. És amennyire ismerem őket, biztos nem követtek el (szerintem) semmi olyan dolgok fiatalabb korukban, ami miatt valaki így megharagudjon.


Mit gondoltok? Mi a véleményetek?



2014. júl. 26. 21:51
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*anyjukat
2014. júl. 26. 21:52
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ezt inkább nem is minősítem. .:( teljesen egyetértek Veled. .
2014. júl. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mint az enyém..azt szereti jobbban, aki a válás után nem vele maradt, hanem apával maradt.

Aki nem vele él, aki a névnapját is elfelejti...

bár mesélte családtag, hogy mikor ő megszületett, teljesen más lett, csak ő létezett neki...

2014. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Az ilyenre felesleges volt pazarolni az éveket :/
2014. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet, hogy a végrendelet megírásakor összekeverte a neveket?(Nem tudom, milyen betegsége volt.) Azért ez nagyon durva, szegény lányokat sajnálom. Jó kis esti történet volt.
2014. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Nekem meg rögtön az jutott eszembe, hogy esetleg anyuka nem volt beszámítható (vagy a betegség miatt nem tudott már olvasni) és csak aláírattak vele egy végrendeletet.
2014. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kár volt a belefektetett energia.Most ez lehet durván hangzik,de amit a mama tett az se semmi.
2014. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell támadni a végrendeletet, ha nem felel meg a valóságnak az indoklás.
2014. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen az örökség értéke. De egy végrendeletet meg is lehet támadni.
2014. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%

Először be akartam körmölni, hogy nem lehet biztosra tudni mi történhetett velük a napok 24 órájában, de aztán belegontam abba, hogy nagymamám gondozza most az anyját, a húga le se ... és mi lenne ha mégis a húgára hagyná amije van, ez elég egyértelmű történet sajnos, hiába kiabál vele nagymamán amikor ideges, mert nem tudja ellátni magát (igazságtalanság), mégis szerintem elgondolkodnék azon, hogy mi jár a fejében annak aki ilyet megtesz azzal aki gondozta.

Az ilyen anya egy elégedetlen, hálátlan, semmire nem méltó személy lehet, akármi történt.

2014. júl. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!