Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom eldonteni hogy az...

Nem tudom eldonteni hogy az meg a normalis kategoriaba sorolhato-e ahogy az anyam beszel velem. Szerintetek? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
Ma reggel bejott a szobamba,es meglatta hogy kupi van. Emiatt elkezdett ordibalni,csapkodni,dobalgatni ezt-azt. Olyanokat mondott nekem,hogy egy budos k***a vagyok,mg hogy tonkre tettem az eletet,haltam volna meg, takarodjak ki a hazabol,meg mar a vege fele felemeltem a hangomat ra,es azt mondta hogyha nem fogom be akkor megol. Ez par dolog a sok kozul. Azon gondolkozom hogy ez mas csaladoknal is elofordul hogyha idegesek vagy ez mar nem normalis?

2017. dec. 2. 10:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Figyelj biztos masok is mondjak ezt a gyerekeiknek mem vagy egyedul, csak hogy nem normalis ez a viselkedes. Errol van szo. 8. Elott kellett volna ugy megjelolnia gimiket h jo messze legyen h csak koleszos tudjal lenni, igy nem lett volna kifogasa. Igy mar sajnos a beleegyezese kell meg kell jonnie anyukadnak is mert en is koleszos vagyok tudom h megy ez. Ha azt mondja ugy is segitsegedre van szukseged ami igaz is) keress fel a lakohelyedhez kozeli korzeti nevelesi tanacsadot vagy masneven pedagogiai szakszolgalatot , ott ingyenes pszichologusok vannak 3-18 eves nappali tagozatos diakoknak. Segit jobban megerteni majd miert viselkedik igy veled, es ahogy tudsz majd 18 evesen koltozz koleszba valami jo messzi egyetemre v okjra aminek van kolesza.
2017. dec. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Kérdező! (#2-es vagyok)

Én is ilyen voltam 15-16 évesen. Sírtam előtte, hallgattam amiatt is az alázást aztán meg fetrengtem az önsajnálatban. Kinek volt jó ez? Neki.

Keményedj meg, mert hidd el az a legjobb visszavágás az ilyen szülőnek ha te türelmesen végighallgatod és szarba se veszed amit mond, nem hogy még sírj rajta. Aztán összetakarítassz és elméssz kocogni hogy levezesd a stresszt.

Ne akard, hogy igaza legyen és valóban semmirekellő gyereke légy. Tanulj jól aztán hagyd ott a pi*csbe azt aki így bánik veled.

Az én anyám is egyszer azért pofozott fel mert vigyorogtam mikor elhordott mindenféle utolsó alja féregnek mert elfelejtettem berakni a mosást. De nem fájt úgy a pofon mint ahogy neki az, hogy leszarom.

2017. dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%

Az én anyám is hasonló volt, csak ő nem kiabált. Helyette halál nyugodtan sértegetett. Általában a saját problémáit vetítette rám. Ha ő nem tudott fogyni akkor én voltam a dagadt, undorító, ha butának érezte magát, akkor én lettem a hülye gyerek, aki nem tanul, meg fog bukni, stb. Ha talált egy szép ruhát, amit az alakja miatt nem vehetett fel akkor megvette nekem és azt erőltette rám, ha együtt mentünk valahová és mindenkinek mutogatott, meg dicsekedett. (Mint valami trófeát.) Ha nem tetszett neki a frizurája akkor az én hajamat akarta levágni, fodrászkodni rajta. Ha ő akart versenyeken nyerni, zenélni, akármi akkor engem küldött el, íratott be aztán mindig csalódott, ha nem úgy sikerült, ahogy akarta. (Az, hogy én akartam e ezeket az nem volt fontos.)


Amit gyakran csinált főleg kicsi koromban, hogy addig szekált valamivel, amég sírni nem kezdtem miatta aztán kiparodizálta, ha sírok vagy mérges vagyok és azon röhögött. Végtelenül türelmes ember vagyok, de attól a parodizálástól fél mp alatt felforr az agyvizem és legszívesebben nekimennék. Kiskoromban nem így reagáltam rá, többnyire csak el akartam vonulni sírni, de sose engedte, megfogott, sarokba szorított, bezártra az ajtót, hogy ne tudjak elvonulni. Sokáig én is azt hittem, hogy ez (meg még rengeteg más hülyesége) teljesen rendben van, mert sehol nem láttam más szülői mintát, aztán lettek barátaim és rá kellett jönnöm, hogy rohadtul nem normális, amit csinált. Már az is sokat segít, ha van valaki, akinek el tudod mondani, hogy miket csinál, anélkül, hogy jönne az "anyukád csak neked akar jót" és hasonló érvekkel, hogy legalább ne fojtsd el magadban, aztán mihelyst lehetőséged van költözz el. Nekem is csak az segített. Megbeszélni fölösleges. Meg lehet próbálni, de úgyis az lesz, hogy ő nem mondott ilyet, ő nem emlékszik rá, stb. és megint te leszel a hibás, aki hülyeségeket talál ki. Ha költözés után sem áll le akkor meg kell szakítani a kapcsolatot. Attól, mert más családoknál is előfordul még nem normális.

2017. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Koszonok a valaszokat!:) jol esett kiirni magambol,es elolvasni hogy nem vagyok ezzel egyedul. A tanacsokat megfogadom.
2017. dec. 2. 14:18
 15/25 A kérdező kommentje:
Koszonom*
2017. dec. 2. 14:18
 16/25 anonim ***** válasza:
Ez olyannyira nem normális, hogy kimeríti a gyermekbántalmazás fogalomkörét. Javaslom, hogy fordulj szakemberhez, ilyen környezetben nem maradhatsz, egy életre meg lehet ettől nyomorodni.
2017. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 kovpet ***** válasza:

Mások is mondanak olyanokat, amiket nem kellene és amiket nem is gondolnak komolyan. Főleg, ha gyerekkorukban ők is ilyen környezetben nőttek fel.

Sajnos ez a rossz példa ragadós, benne van az emberben az agyának a legmélyebb részein, nagyon nehéz ellene tenni.


Te majd igyekezz felnőttként, hogy máshogy viselkedj a gyerekeiddel, amikor lesznek már.

2017. dec. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
En mar kiskoromban elhataroztam hogy nem leszek olyan felnottkent mint o. Sose hasonlitottunk egymasra. En mindent nyugodtan kezelek,es nagyon nehez felidegesiteni. O meg egyik pillanatrol a masikra kezd el orjongeni. Most megprobaltam vele megbeszelni a dolgokat,de az lett az egeszbol,hogy engem lehordott mindennek,magaban meg egy csepp hibat sem talalt
2017. dec. 2. 14:58
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod eldönteni?! Anyád lequrváz, azt mondja bár haltál volna meg, takarodj a házából, megöl, ha nem fogod be...és nem tudod eldönteni, hogy ez még " normális kategóriába sorolható- e"? Tökön lövöm magam...
2017. dec. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó, persze, "anya csak egy van", de azért nem mindegy, hogy milyen.
2017. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!