Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinaljak? Apukam mindenna...

Mit csinaljak? Apukam mindennap iszik.

Figyelt kérdés
15/L. Nagyon szeretem es nagyon joba vagyunk, sose bantott de mindennap iszik mar nagyon regota.. Mit tegyek? Gyakran veszekednek a szuleim, de nem akarom hogy tovabb igyon. azt is olvastam, hogy az alkoholistak 10 evvel elobb halnak meg, mjnt az egeszseges emberek. Apum 53 eves

2017. dec. 3. 00:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
96%

Szervezz egy családi "kupaktanácsot". Mondd el hogy az hogy iszik téged hogy érint, mit gondolsz arrol mi lesz ha ez így folytatódik. Esetleg keress rá a neten és nyomtass ki egy pár irományt a leszokás témában, ird ossze hol kaphatna segitseget (elvono, pszichiáter...). Ne ítélkezz, és ne vádaskodj probáld megérteni, és a problémáját az ő szemszögéből nézni, ramutatni arra hogy ennek a problémának megoldása nem a pohár alján van. 15 éves lánytól ilyen dolgokat hallani komoly hatással tud lenni az emberre.


Remélem megoldódik a helyzet! :)

2017. dec. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Jó, hát attól függ mit iszik és mennyit.

Ha eg, sört megiszik esténként, az nem baj.

2017. dec. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Utolso, mindegy mennyit es mit iszik. Felesegevel megy a mindennapos botrany. (Meg) a gyerekevel nem, de barmikor kezdheti. Senkinek sem jo ez igy. Mint alkoholista, persze nem latja, nem akarja bevallani a problemat. Kerdezo, mikor jozan elmondod neki azt amit itt, felajanlod a dokihoz valo elkiserest, a megertesedet es segitsegedet, majd figyelmezteted, hogy ha tovabb folytatja, titeket el fog vesziteni. Vagy belegondol es valtoztat vagy legyint egyet. Ha a masodik, snyadnak kotelessege valtoztatni a te erdekedben. Az o eletet elcseszheti, de a tiedhez nincs joga.
2017. dec. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Na jó, csak érdemes lenne végiggondolni, hogy miért kezdett el inni.

Valszeg az anyukájának van szeretője és ezt tudja az apja, aki meg nekiállt inni.

2017. dec. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Utolso, te nem vagy normalis.
2017. dec. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Egy tuti, a kedvedért sem fogja letenni. Nekem van jóbarátom aki ugyanez. Megnősült folytatta, jött a gyerek folytatta. Kérdeztem hogy ez most hogy van? Válasz:"Nőttek már fel így gyerekek!". Ennyi. De azért azt megkérdezném hogy a viták miből indulnak? Apud részegen elkezd kötözködni? Mert ha a vita abból áll hogy anyud felkérdezi hogy "má megint iszol?", akkor tájékoztatlak hogy ez egy meddő és SOHA véget nem érő vita lesz...
2017. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Részvétem :/


Érte és édesanyádért nem tudom, mit lehetne tenni, sajnos 15 évesek közt kevés az addiktológus. Ezt nem kritikaként írtam, hanem h belásd: lehet, meghaladja a képességeidet a helyzet rendbe hozatala. Biztos, h a te dolgod?


Igazából magadért többet tehetsz, olvass könyveket a témában, ha hozzáférhető számodra, akkor az önsegítő kör is játszik. Keresd fel szakemberek honlapjait (pl Marjai Kamilla addiktológiai konzultánst) érdeklődj náluk a lehetőségekről.

2017. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kovpet ***** válasza:
49%

Sajnos a fél ország alkoholista. Vagy gyógyszerfüggő. Vagy is-is.

Sok a stressz, szar a munka, szar a helyzet és sokan nem így képzeltél el az életüket.

Ha amúgy normális és nem bánt, akkor nincs mit tenni.

Ha nem az, akkor persze kell tenni ellene. Leszokni nem valószínű, hogy le fog, így vagy a válás marad vagy az, hogy felnőve elköltözöl.

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ez ilyen.


Persze beszélhetsz vele, hátha csökkenti a rendszerességet. De igazából a veszekedéseket kellene csökkenteni, mert az mérgezi meg a családot. Tényleg jó lenne tudni, hogy miből indulnak.

2017. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnállak kérdező. Az én apám alaptermészete eleve agresszív. Egy évben csak 1 egyszer ivott, de akkor menekültünk otthonról, jobban mondva én. Ez általában karácsony előtt volt, pont amikor az iskolában volt az utolsó tanítási nap. Hiába mondod, hogy veled nem kötekszik, nekem adott egy pofont akkor amikor beivott, pedig nem csináltam semmit.

Ez után az eset után minden évben, amikor az iskolában volt az utolsó nap a karácsonyi szünet előtt rettegve mentem haza. Olyankor felhangosította a zenét. Gyűlölöm őt nagyon , csodálkozik, hogy nem tartom vele a kapcsolatot. Sajnos vannak olyan emberek, akik alkohol nélkül is ölni tudnának.

2017. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A legújabb statisztika szerint közel annyi nő is iszik mint amennyi férfi.

Csak a nők nagy része zugivó, és kikéri magának.

Amúgy 1-2 deci vörösbor egészséges, és orvosilag ajánlott.

Kérdés, hogy mennyit iszik??

2017. dec. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!