Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám mindennap iszik és...

Apukám mindennap iszik és olyan butaságokat tud beszélni az alkohol hatása alatt mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nemtudom pontosan mennyit iszik de azt tudom, hogy mindennap ès nem csak 1 pohár borrol van szó..

Nem rúg be csak szimplán idiótaságokat beszèl ès olyan dolgokat csinál amivel kiidegel

. Szóval nem agresszív meg ilyesmi.

Mondjuk ha vágom a fejeket mikor hülyesèget mond már kezd ideges lenni. Emiatt inkább már csak mosolygok vele, de közbe baromira rossz, hogy ilyen..

Ő àllítása szerint bírja alkohol nèlkül. Aha.. de mikor valahonnan hazajön vagy valami oknál fogva nem ivott (pl.vezetne kell vagy dolgozik) utána egyből sörözik/fröccsözik.

Csak ezt a kettőt szokta erősebbeket nem, mert nem szereti.

Tudom, hogy vannak ennél gázosabb helyzetek, de èn engem màr sokszor felidegesít ez a formája.. nèha elèm áll ès csak bàmul, mint egy nem normális. Ha ilyenkor bármit is nem úgy csinálok már beszólogat. De olyanèrt is, mert nem eszek meg valamit amit ő szeret èn pedig nem (mindig kínálgat már az agyamra megy)

Aztán elkezdett velem ordibálni azèrt, mert nem èrtettem valamit a fizikával kapcsolatban. Èn meg már bekönnyeztem. Erre ő azért is lecseszett elèggè.

Annyira elegem van...

Több panaszom viszont nem lehet, mert főz, bevásárol ès gondoskodik mindenről. Nem felejti el a kötelessègeket ès nem mindig az alkohol a fontos neki ezt jóváhagyom.

De ezt akkor sem értem.


2015. jan. 2. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
hát ismerős valamennyire a szitu... engem is idegesített régen, aztán változott is, meg hozzá is szoktam, megtanultam kezelni... próbálj más dolgokkal is foglalkozni, akkor nem fog annyira ez zavarni...
2015. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ismerős nekem is a szitu, nekem egyik exem volt ilyen, nem ivott erőset, csak sőrt, vagy boroskólát, nem rendszeresen, de még is volt, h hetekig munka után hazaért és egyből ivott, sokat se ivott, volt hogy már két doboz is a fejébe szállt, és pontosan hasonlóan viselkedett ő is, mint az apukád. A kötelességeit viszont ő is ellátta teljes mértékben. Nem tudom, h te mint gyermek mit tehetnél, esetleg próbálj beszélni vele olyankor, amikor több napig épp teljesen tiszta, hogy ez így neked nagyon nem jó, amikor iszik, esetleg próbálj rokonokkal beszélni, pl. ha van apukád szüleivel. Vagy a barátaival, hogy beszéljenek apáddal. Én megoldottam, végül szakítottam vele, az se volt könnyű menet, de végül abba hagyta teljesen a piálást, úgyhogy ha másért nem is, ezért megérte. Egyébként szerintem így vezetik le a munkahelyi feszkót, pedig pl. egy küzdő sporttal jobban letudnák.
2015. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az én apám annyit ivott, hogy májzsugorban meghalt 18 éves koromban. megitta a szülinapi boromat, amit a haveroktól kaptam, verekedések voltak itthon és annyi pénz ment el havonta alkoholra,hogy ha nem ivott volna és még most is dolgozna már 2 kertes házunk lehetne, így meg csak az adósságok utána. félre ne értsd, én is szerettem a faterom, de az alkoholizmus az egyik legnagyobb társadalmi probléma... fater 2 évig nem ivott.. azt mondta ő is bírja nélküle.. utána sunyiba ivott. na szóval, hogy tudd: tényleg vannak gázosabb helyzetek.
2015. aug. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!