Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért "jó" az egyes szülőknek,...

Miért "jó" az egyes szülőknek, hogy nagyon homofóbok? Nem szomorú ez?

Figyelt kérdés

Nem provokálni szeretnék.

Nemrég láttam egy cikket ami a homoszexualitásról szólt (semmi provokáló, semmi kép, csak a témáról volt egy cikk meg párbeszéd), és elképedtem, hogy a kommentekben micsoda mocskolódás ment néhány személy részéről. A cikkhez facebook profillal lehetett hozzászólni.


Osztották az észt a helyes családi képről, az erkölcsről, a bibliától, stb, ment a mocskos b zizás, meg a minősíthetetlen, nyomdafestéket nem tűrő káromkodások, közben a profilképük meg egy boldog apuka/anyuka, vagy egy családi kép népes gyereksereggel.


Ha már gyerekük van, miért nem tudnak az ilyen szülők egy kicsit is belegondolni? Vagy ők komolyan azt gondolják, hogy az ő gyerekük nem lehet meleg/leszbikus?


Miért jó az, ha egy szülő ennyire gyűlölködik, ennyire homofób, amikor egy homoszexuális személy nem is tehet arról, hogy így született?


Csak nekem szakad meg a szívem az ilyen "családok" láttán?



2017. dec. 3. 15:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%

ez összetett...

Lehet hogy ezzel születik akkor oké így járt a szülő

De van amikor divatból lesz valaki meleg, na azt már én sem tolerálnám

És van az amikor lelkisérülés miatt lesz valaki meleg. pl. egy ismerősömnek csak a baj volt a férfiakkal(mindig olyan állatokat választott akik verték) és ezért ő eldöntötte!, hogy mostantól leszbi lesz... Háát érted itt nem genetikáról hanem lelki illetve agybajról van szó. Itt is kicsit fájna szülőként hogy ilyen sérült gyerekem van.

És ha valaki büszkén vállalhatja hogy meleg akkor én úgy vagyok vele, hogy amíg nem sértem meg, addig igenis lehet véleményem...

Imádom a demokráciát. amikor a többségnek nem lehet véleménye a pár százalék miatt, csak mert ők hangosabbak.

2017. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekszüléstől sajnos senki sem lesz bölcsebb.

Az ilyen embereknek gőzük sincs arról, hogy mi az a szexuális orientáció, és úgy hiszik, hogy választás meg nevelés kérdése. Mellesleg ismerek ilyen családot. A meleg srác normális ismerősöm, ő mesélte, hogy 5 évvel ezelőtt (akkor volt 18) elmondta otthon, mire közölték, hogy 2 hónapot adnak neki, hogy becsajozzon. Ha nem talál barátnőt, szedi a sátorfáját, és mehet amerre akar, mert a szülők aztán nem szégyenkeznek egy meleg gyerekkel.

Már a következő héten elköltözött. Azóta boldog párkapcsolatban él a párjával egy albérletben a szülőktől 200 km-re, a szülők meg csak lesnek, hogy a gyerek még karácsonykor sem megy haza, és nem tartja velük a kapcsolatot.


Sajnos sok szülőnek a saját, bugyuta, ostoba világképe meg a "mit mond a szomszéd Józsi bácsi meg Marika néni" hozzáállása fontosabb, mint a saját gyereke.

2017. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Igazad van, első, jobb, ha ütik-verik a lányodat, mintha eldönti, hogy inkább nővel él együtt... idióta.
2017. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

"De van amikor divatból lesz valaki meleg, na azt már én sem tolerálnám

És van az amikor lelkisérülés miatt lesz valaki meleg"


Elárulnád légyszíves, hogy egy szexuális orientációt hogy a francba lehet divatból űzni? Aki férfi létére a nőkhöz vonzódik, vagy nő létére a férfiakhoz, az nem fog csettintésre divatból a saját neméhez vonzódni. Én meleg létemre nem tudnék lefeküdni egy nővel, mert nem vonzódok hozzájuk. Na fene....akkor hogyan lehetnék mondjuk divatból heteró?


Akit meg mindkét fél vonz, az meg nem "divat meleg", hanem biszexuális. Meglepő, hogy képesek egyesek tényleg azt hinni, hogy valaki divatból a saját nemével lefekszik, amikor nem is vonzódik hozzájuk...


Lelki sérülésnek meg ehhez köze sincs. Ezt már a pszichológusok is megállapították. Mit gondolsz, a homoszexualitást miért vették le évtizedekkel ezelőtt a betegségek listájáról az orvosok meg pszichológusok? Mert NEM betegség!

A homofóbia pedig a mai napig szerepel a pszichológiai betegségek listáján.

2017. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Mert magyarorszag 20-30 eve is elegge konzervativ orszag volt es jellemzo mai napig az emberekre bar inkabb mostmar csak videken fordul elo, hogy nem tudnak nyitottak lenni az uj dolgokra. Pl a pszichologushoz tema is olyan, hogy mai napig az emberek azt hiszik h csak azok jarnak oda akik betegek pedig egyszer nem voltak ott hogy eldontsek van e vlaami valosagalapja. Meg magyarorszagon alabbol nagyon elitelik a homoszexualitast, remelem ez idovel enyhulni fog. Az en korosztalyom mar jobban elfogadja az uj dolgokat pedig meg eleg fiatal vagyok. Igy lettek megnevelve, es nem latnak tovabb a sajat orruknal.
2017. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

A komment szekció arra való, hogy az együgyű emberek is nagymellénnyel hirdethessék butaságaikat.

Sajnos Magyarországon eléggé beszűkült, csőlátású a társadalom elég nagy százaléka.

2017. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%
Mellesleg szerintem a szexualitas magánügy. Nem kellene mindenhonnan ennek ömlenie. Kicsit unalmas, hogy mindenhol a szerelem, a párkapcsolat a téma. Oké, hogy fogy a magyar, de ez azért már sok.
2017. dec. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
@8 Magánügy. Részben. Viszont ami adott egy heteroszexuális kapcsolatban, az egyáltalán nem ilyen egyszerű egy saját neméhez vonzódónak. Én gond nélkül be tudom mutatni a barátaimnak és a családnomnak az aktuális barátnőmet és mivel szerencsés vagyok, ha meleg lennék sem lenne gond, de sok meleg, leszbikus, biszexuális ember ilyenkor azzal néz szembe, hogy például kitagadja a családja. Ami meg rohadtul tragikus ám.
2017. dec. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%
Nézd meg a Veszett Világ című filmet, aztán vond le a következtetést. A börtönben valószínűleg ugyanaz történik a "nyomorékkal" mint amiért legyilkoltatott mindenkit (csak valószínűleg jó túros rudikat és csokis popit kap, miközben a szájába köpködnek) Ide vezethet a fóbiázás.
2017. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem addig magánügy, ameddig nem kell a tinik pettingjét látnom a buszon, meg a kézen fogva andalgó heteró párokat. Aztán már csak járjon a melegeknek is ugyan ez. Hogyha ugyan azok a privilégiumok járnának nekik, mint a nem melegeknek, akkor semmi “b**ipropaganda) nem lenne.

A kérdésre válaszolva: minden gyereket vállaló emberrel megnézetném az Imák Bobby-ért c. filmet. Egy gyereket el lehet veszíteni a homofóbia miatt (nem kell ehhez melegnek lennie... én heteróként is lenézem az apámat miatta), de szerezni behezeb lehet.

21L

2017. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!