Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek velem a szüleim?

Miért ilyenek velem a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval tömören, hogy mi szokott történni:

Hazaérek a suliból, leülök, eszek valamit (mert nem a suliban kajálok) és ha ezt anyám meglátja, akkor úr isten, világ vége van, hogy éppen nem tanulok. Elkezd ordibálni hogy mekkora egy **** vagyok,mert egy hálátlan **** és ezeket addig folytatja, amég ki nem fogy az ötletekből... Jó, miután megettem a kaját, elmegyek tanulni.

Végeztem, kicsit leülök a géphez, játszok. Ha anyám észreveszi (itthon dolgozik, ezért van, hogy vagy észreveszi, vagy nem), odajön és nemes egyszerűséggel kinyomja a gépet (bár olyan is volt már, hogy lenyomta a főkapcsolót).

Szóval miután kinyomja durván ez hangzik el:

"Tanulj előre, ha végeztél a **** anyádat ******* ***!"

A kikapcsolódásom mindössze annyi lehet, hogy olvasok, amit egyébként egyántalán nem szeretek, kevés olyan könyv van, ami tetszik...

Ezekből a random gép lenyomásokból következik az, hogy az oosztályban piszkálnak, hogy sosem játszok velük, meg hogy anyám gáz... Mondhatni lassan célpont vagyok. :/


Általános dolgok:

Anyám folyton piszkál, ha 4-est kapok (bár nem történik meg sűrűn), hogy mekkora trehány **** vagyok, meg hogy a többi szülőnek mennyire jó, mert nekik biztosan rendes gyerekük van, nem olyan mint én. (Azt mellékesen hozzáteszem, hogy első osztály óta a legrosszabb jegyem 3-as, most pedig nyolcadikos vagyok.)

Apámmal semmi baj nem lenne, sosem piszkál, de mindig anyám pártját fogja...


Egy-két infó rólam:

Szeretnék "közösségi lény" lenni, de azt anyám nem hagyja. (Nem bulikra gondolok, csak néha elmenni haverokkal moziba stb...) Folyton hazaparancsol...

Informatikus szeretnék lenni, de anyám nem engedi... Azt mondja,hogy csak akkor ad pénzt továbbtanulásra, ha jogra vagy orvosira megyek... (Azt gondolom mondanom sem kell, hogy ezekhez semmi kedvem nincsen...)

Barátaim nem nagyon vannak (összesen 2), haverokból van egy jó pár (mondjuk ezen csodálkozok...), de az teljesen más...


Ti ilyen helyzetben mit tennétek/mit tanácsoltok? :(

F/14



2017. dec. 8. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

"Anyám folyton piszkál, ha 4-est kapok (bár nem történik meg sűrűn), hogy mekkora trehány **** vagyok, meg hogy a többi szülőnek mennyire jó, mert nekik biztosan rendes gyerekük van, nem olyan mint én."


Annyit mondanék, hogy azoknak a gyerekeknek normális szüleik vannak.

2017. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kolesz
2017. dec. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hamarosan úgyis jön a továbbtanulás, menj koleszba, anyád nem normális.
2017. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
" Tanulj előre, ha végeztél a **** anyádat **** ***!" Anyád beteg és nem kicsit.
2017. dec. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kollégiumba úgysem engedi el egy ilyen nőszemély. Akkor nem lenne kinek parancsolgatni.
2017. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg beszélni kettesben apukáddal, (egyéb,közeli rokon?aki tudna segiteni,vagy akinek ad anyád a a szavára? )mert ez tényleg nem normális,főleg,hogy jogra akar kényszeríteni, tönkre teszi az életed,neked kell 40éven át dolgozni...Egyik ismerősöm is informatikus,nagyon jól keres,nem értem mi ezzel a baj..Végső esetben mutasd meg neki a kérdést,és hozzá a válaszokat,bár őszintén nem gondolom,h. ez az embertípus bárki igazát elismeré...
2017. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 15. 17:32
 8/9 anonim válasza:
Fhu ilyenkor olyan kíváncsi vagyok hogy vajon mit csinálhat most az illető, javult -e a helyzete 😄 de durva lenne ha válaszolnál nekem erre :o ha jól számolom most lehetsz kb végzős hamarosan, vajon jobb most a helyzeted? :/
2020. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Előző vagyok, tökre becsülendő ha egész idáig kitartottál, elismerésem. :)
2020. szept. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!