Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet?...

Hogyan vegyem rá a szüleimet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most 16 éves vagyok és 8 éves koromtól jártam zeneiskolába. Szolfézsból kb. 4 éve, hangszerből pedig tavaly lealapvizsgáztam. Megbeszéltük a szüleimmel hogy oké akkor ennyi volt mert az utóbbi években nem nagyon volt kedvem járni. (Részben a tanár miatt részben pedig a hangszer miatt viszont apukám nem emgedte hogy abbahagyjam.)

A lényeg az hogy most 10.es vagyok faktválasztás előtt(remélhetőleg biosz-kémia) és elég sokat kell tanulnom(a kitűnőt is követelik itthon), viszont nagyon szeretnék megtanulni fuvolázni. Van is zeneiskola ahová beiratkozhatnék és már alapvizsgáim is meglennének csak hangszeres órám lenne heti 2x30 perc. Es nem engedik a szüleim. Azt mondják hogy a tanulás az első meg hogy majd az egyetemen elkezded....de én most szeretném elkezdeni es igaz hogy bejárós vagyok a gimibe(1 óra buszozás oda es 1 vissza naponta, ezt is a szüleim kényszerítették) de én úgyérzem hogy a tanulás mellett ennyi még igazán beleférne a gyakorlásokkal együtt is. Hogyan vehetném rá őket erre? Mert most nemnagyon van hobbim, csak a sport, de abban nem vagyok annyira jó és tényleg csak iithon egyedül elmegyek futni, vagy jógázok, erősítek kicsit. Emellett eléggé hiányzik a zene mióta abbahagytam és nagyon szeretném újrakezdeni csak nemtudom hogyan győzzem meg őket. Túl sokat követelnek tőlem a tanulás terén, de a hobbinak es a művészeteknek nem hagynak nagyon teret, pedig a zenében még jó is voltam...Szerintetek hogyan kéne meggyőznöm őket? Segítsetek légyszi!

16/L



2017. dec. 9. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Már bocs, de szerinted valami nagytudású barom fogja megmondani a választ erre? A te szüleid, ha te nem nem tudod őket meggyőzni akkor más se :/
2017. dec. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Vesd bele magad a magyar nyelvtan rejtelmeibe! Megéri, mert tudsz majd helyesen magyarul írni!
2017. dec. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kössetek alkut. Engedjék, hogy tanulj fuvolázni és járj megint zeneiskolába, de ha emiatt romlani kezdenek a jegyeid vagy kevésbé érdekel a sima suli, akkor abbahagyod. Ha pedig bizonyítod, hogy tudod egyszerre csinálni a kettőt, akkor továbbra is engedik. Ennyi. Beszélj velük felnőttként, 16 éves vagy, nem 12.
2017. dec. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Azért nem engedik, mert az elsöt is félbehagytad.

Minek fizessenek érte, ha két év után ebbe is belefáradsz.


Keress egy srácot és fuvolázz rajta, az ingyen van ;)

2017. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

sose értettem az ilyen szülőket, csak a gyerek életét teszik tönkre az elvárásaikkal... most fiatal, most kell szórakoznia, barátokat szereznie, buliznia, stb. tanulni egész életében tanulhat az ember, de csak egyszer fiatal...aztán, ha elmegy egyetemre, akkor meg csodélkoznak, hogy nem jár haza, meg csak a pénzt viszi, eredmény meg nincs, mert ott éli ki magát...

szerintem mondd azt, hogy ha nem mehetsz zeneiskolába, akkor nem fogsz jól tanulni...

2017. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gitár
2018. febr. 16. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!