Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt az anyám?

Miért csinálja ezt az anyám?

Figyelt kérdés

Úgy bánik velem mintha olyan rossz gyerek lennék. Úgy volt hogy elmehetek korizni a barátaimmal ami azért is jó mert kilencedikes vagyok és így igaz hogy december van,de még több emberrel össze tudnék barátnkozni. Eddig úgy volt hogy mindenképp mehetek az utolsó pillantaban meg kitalálta hogy ha esik a hó vagy az eső akkor nem mehetek. Gondoltam hogy azért mondja ezt mert nem akar elengedni és biztosta tudja hogy esni fog ezért inkább hagytam is. De már nem először csinál ilyet hogy megenged valamit de az utolsó pillanatban kitalál valami plusz feltételt úgy hogy az nekem legyen rossz.

Nem akartam a fejéhez vágni hogy ennyi erővel hétfőn se megyek suliba nehogy bajom legyen...de már nagyon rossz hogy nem mehetek sehova. Nem találkozhatok sulin kívül a barátaimmal mac abba a fél órába ami a buszomig van mert az egyek későbbi buszig nem maradhatok mert akkor az lesz a baja megengedni meg ugyse engedné meg mert próbálkoztam.

Mondták hogy legyek vele őszinte meg meséljek neki hogy mi van velem,mi volt az nap a suliban meg ilyenek. És így is tettem de akkor sem enyhül. Mintha utálna vagy azt akarná hogy ne legyenek barátaim vagy nemtudom.

Azt mondja rossz gyerek vagyok mert talán egyszer volt hogy az egyel későbbi busszal jöttem haza. Maradhattam volna még de tudtam hogy aggodna és ideges lenne. De ezért is lecseszett és közölte hogy biztos k*rválkodtam meg ilyenek és párszor megütött.

Van olyan barátnőm aki elszökik otthonról cigizik,iszik és én vagyok a rossz gyerek mert egyszer később mentem haza?

Már tényleg nemtudom mit csináljak hogy végre elmehessek itthonról...

15/L



2017. dec. 9. 06:45
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

"Van olyan barátnőm aki elszökik otthonról cigizik,iszik"

Talán ezért, hogy téged is belekevernek.

Keress nem balhés barátokat, menj velük, bíztos szívesebben elenged akkor anyád.

2017. dec. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a társasággal van baja, akikkel lógsz. A másik...

"Azt mondja rossz gyerek vagyok mert talán egyszer volt hogy az egyel későbbi busszal jöttem haza. Maradhattam volna még de tudtam hogy aggodna és ideges lenne. De ezért is lecseszett és közölte hogy biztos k*rválkodtam meg ilyenek és párszor megütött."

Ez pedig részben jogtalan és részben jogos. Ha a gyerekemmel megbeszélem, hogy ezzel a busszal jöjjön, akkor azzal kell jönnie ne csavarogjon. Az, hogy megütött azt nem kellett volna. Viszont az, hogy azt mondta "ku.válkodtál" ilyen otthonról elszökős barát mellett nem is csodálom.

2017. dec. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Azért átérzem a helyzeted. Bocs de ahogy látom anyád sokszor idióta módon viselkedik. Velem is rendszeresen bejátszották ugyanezt. 20 km-t buszoztam suliig oda vissza naponta. Sokszor volt h nem tudtam elmenni a negyed hármas busszal mert nem fértem fel. a 3negyed 3asra meg nem szálltam fel mert átszállásos volt, ezért mentem haza a 3 10-essel és értem haza 4re. Nem hitték el nekem, mert biztos azért kések mert tuti drogozok. neeeee xd. Volt hogy muterom kocsiból figyelte messziről hogy tényleg felférek e ahelyett h haza vitt volna a leskelődés helyett. szánalmas volt, jaa és akkor voltam még 11.es.

Én is állandóan kaptam az ívet, semmi nem használ. ha vitatkoztam akkor egy agressziv állat voltam aki nem érdemli meg h fel lett nevelve, ha meg nem szóltam semmit csak némán, bambán hallgattam akkor meg miért nem szólalok meg? ha a szülő kötekedős és szopat akkor csak várni tudod hogy elmehess otthonról végre. ha leülsz vele beszélgetni és elmondod hogy ez neked nem ok és mik a hibák szerinted, és ez nem segít akkor hát nem sok megoldás van. max a kolesz, akkor csak hétvégén találkoztok. Nem vagyok egy izgulós fajta de nekem pl sok évig rendszeresen gyomoridegem volt napi szinten az ilyen dolgok miatt... még talán jó ötlet, hogy bemutatsz neki egy két olyan haverodat aki minden szempontból tetszene neki. aki nem cigizik, és nem is ivott még, szépen öltözik, jól tanul, nem káromkodik stb. akkor talán látná, hogy vannak olyanok is akik nem visznek bele a "rosszba" és lehet nyugodtabban elenged. meghát ha elmész pl szombaton valamerre a csajokkal pl csak ki a városba vagy shopping vagy bármi, hát kötelező minden lépésedről beszámolót adni. mond, hogy mész ehhez a barátnődhöz és ott lesztek nála páran, nem sokan..

2017. dec. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ezt mond el így neki ahogy leírtad. Aztán magyarázd el, hogy te jó gyerek vagy és nagyon rosszul esik neked, hogy nem bízik benned és boldogtalan vagy, hogy nem lehetsz a barátaiddal soha. Már elég nagy vagy ehhez értse meg. Ha nem változtat, figyelmeztesd, hogy ezzel meg fog romlani a kapcsolatotok és nem leszel vele őszinte és nem beszélsz meg vele semmit. Ha továbbra sem változtat és szarnék rá és nem mennék haza. Tovább maradsz 1-2 busszal és beszélgetsz a barátaiddal? Úr isten mekkora bűn! Mit tud csinálni? Max leszúr de így is azt teszi, akkor meg nem mindegy? Próbáld elérni, hogy normális szabályok legyenek. Pl. 14 éves korom után nekem 10re haza kellett érnem pénteken meg hétvégén. Hétköznap korábban a suli miatt. De az nem igazságos, hogy elenged, beléled magad aztán mégsem. Ezt mond meg neki! Ha megüt és k@rvának nevez meg csak azt fogja elérni, hogy eleged lesz és fellázadsz. Kérdezd meg szeret e téged? Ha azt mondja igen akkor kérdezd meg azt szeretné e, hogy boldogtalan legyél és magányos. Ha nrm akarja akkor meg engedjen el! Majd írd meg mi volt.
2017. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Itt lenne az ideje tisztázni a játékszabályokat. Milyen tanulmányi eredményt vár el tőled anyukád, mennyi segítséget otthon (!!!), mennyi családdal töltött időt. Neked mik az igényeid? Mennyi szabadidőre és ehhez mennyi pénzre van szükséged.
2017. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ugyanígy vagyok én is. Csak egy barátnőmhöz enged el,s nem is nagyon engedi hogy elmenjek valakivel sétálni. Pedig az osztályomban van,és persze még van egy baràtnőm amelyikkel egyáltalán nem akar engedni semmit. Pedig ismeri de eltilt tőle,s nem olyan hogy cigizik vagy valami. S sehova se mehetek nagyjából,pedig kitűnő tanulmányi eredményeim vannak,és szerintem nem vagyok rossz. Ha gondolod ìrhatsz privátban,mert hasonló cipőben járunk
2017. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
S még az is hogy van egy fiú akivel szoktunk beszélgetni,s tetszik nekem. S egyszer a névnapomra hozott nekem virágot s muszáj volt elmondjam neki,s mondta hogy kedves gesztus volt. De nem mondott többet semmit. S nem mondtam el neki hogy szoktunk beszélgetni s tetszik meg minden,mert félek hogy a végén eltilt tőle..
2017. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat beszélgetünk tényleg próbálok vele őszinte lenni de még nem sok minden változott. Megkérdeztem hogy holnap maradhatok-e az egyel későbbi buszig,meg kérdezte miért elmondtam neki,hogy barátnőm barátjának akar karácsonyi ajándékot venni,én pedig nagyon jóba vagyok azzal a fiúval szóval segítenék neki választani ajándékot. Erre meg azt mondta hogy még átgondolja. Szóval nem sokat javult a helyzet.
2017. dec. 12. 19:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a majd átgondolom dolog a legrosszabb. Ez dróton rángatás, szándékosan bizonytalanságban tart. Ennél még a határozottan nem is tisztességesebb és gerincesebb. Legközelebb kérdezd meg, hogy milyen szempontok alapján. És kérdezd meg tőle, mit szólna ahhoz, ha egyszer te is majd valami ilyesmit mondasz, ha ő kér tőled valamit!

Miért akar magához kötni ennyire? Ez szerintem beteges!

2017. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!