Anyám mérgező szülő?

Figyelt kérdés

- Anyám mindenbe beleszól akármit csinálok. Bejön a szobámba és látja hogy horror filmet nézek, azt mondja miért nézek ilyet, ha drámát, akkor miért nézek azt.

- Sokszor mondja, hogy bár neki is lenne már egy unokája, mint a vele egyidősöknek, de közben meg azt mondja, hogy ne is várjam, hogy engem valaha is szeretni fog valaki.

- Megjegyzéseket tesz a külsőmre, hogy milyen sovány vagyok, milyen ruhát veszek fel, miért sminkelem ki magam.

- Abba is beleszól milyen ruhát vegyek fel.

- Ha pl. a fürdőszobában vagyok, akkor ott veszekszik velem, hogy nekem is pont akkor kell odaállnom, de amikor kijövök, még se megy be.

- Állandóan azzal jön, hogy ő mennyi mindent megtett már értem, és hogy mennyi mindent megvesz nekem.

- Szerinte én soha nem tudnék önálló életet élni, és dolgozni, meghalnék a családom nélkül.

- Nem csak hogy benyit a szobámba kopogás nélkül, de még ott is van velem egész nap. Fürdőszobában is gond nélkül rám nyit.

- Szerinte én olyan vagyok, mint egy gyerek.

- Ha apámmal összevesztek, akkor én voltam a hibás.

- Akármit csinálok, főzök, takarítok, biztos talál benne kifogást.

- Nem fogadja el a saját véleményemet.

Amúgy apám sem különb, csak ő alig van itthon. Én már elmúltam 22 éves.


2017. dec. 7. 09:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Igen
2017. dec. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el.
2017. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Igen az
2017. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
És ha az, akkor mi van? Attól, hogy azt mondjuk, hogy mérgező szülő, attól mi változik? Változtass az életeden!!
2017. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

20 éves gyerekem megkérdezte mikor fogok felnőttként bánni vele ?

Majd ha úgy viselkedsz mint egy felnőtt.

Ez amit ide írtál nem mondom nem így van.

De a felnőttek nem siránkoznak hanem megoldják az életüket. és kommunikálnak egymással :)

2017. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Mit vársz? 22 évesen otthon élsz, nem várhatod hogy felnőttként bánjon veled.
2017. dec. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Amit minden MamaHotel lakója elfelejt:

a szülők szeretnék, ha gyerekük felnőne.

Ehhez nem elég elérni a kort, felnőttkén is kell gondolkodni, viselkedni.

.

Spórolsz az infóval.

Nem írod, 22 éves korodra mit csinálsz, dolgozol-/tanulsz-e, vagy csak tengeted napjaid.

.

Le kéne ülnötök, megbeszélni problémáitok egymással.

2017. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Igen az. Két hét múlva meglesz a kislányom és nem tartom vele a kapcsolatot. Nekem sem különb apám sem. Én elmentem annak idején továbbtanulni, szereztem diplomákat. Ez volt az egyetlen esélyem. Amikor kismama lettem nem reagált erre sem anyám. Kiskoromban vert engem, mert apámmal nem volt boldog. Apám üvöltött velem, ha valamivel baja volt, vagy ha csak rossz napja volt. Én befejeztem velük. Gyomorgörcsöm van ha csak rájuk gondolok. Nekem a kislányom és a párom a legfontosabbak. Szeretet legyen és egészség.
2017. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Könnyen ráhúzzák mindenre hogy "mérgező szülő" de a szülő viselkedésének okait ritkán kérdezik. Lehet hogy úgy gondolja ideje nem eltartatod magad a szüleiddel mert ugye "apád sem különb" csak te vagy a szegény áldozat, mindenki más szemét. Ez igy elég hihetetlen.


22 elmúltál, mennyivel? Tanulsz? Dolgozol? Vagy otthon lébecolsz a kiidegelt szüleid mellett? (amúgy a tanulás se sokat jelent, nem egy "gyereket" látok, aki bejár az iskolába, de nem tanul, csak arra hajt hogy még pár évig otthon mereszthesse minden munka nélkül. Aztán ha nem kap meg valamit, felfújja magát. mert nem ő akart megszületni)

2017. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Amúgy most tanulok esti tanfolyamon. Tehát az időm nagy részét itthon töltöm. A születésemtől kezdve így viselkedik velem, tehát arra csak nem ráfogható az hogy nem dolgozok, azért ilyen. El se tudom képzelni milyen egy normális család. Én egész életemben csak bántó szavakat kaptam anyámtól.
2017. dec. 7. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!