Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet "kezdeni" egy ilyen...

Mit lehet "kezdeni" egy ilyen apával?

Figyelt kérdés

A szutiáció a következő: a férjemmel a 2. babát várjuk, albérlezben lakunk, de pár év múlva reményeink szerint tudunk venni saját lakást. Az apám úgy jön a képbe, hogy 55 éves létére már nem tud dolgozni, nem fizikailag alkalmatlan rá, hanem személyiségileg. Évekig vállalkozó volt, majd belebukott, akkor vallotta be, hogy igazából sose tudta, mennyi a bevétele-kiadása, lehet, hogy összességében több pénzt vitt el hazulról, mint amennyit hozott. Anyukám hivatalban dolgozik, nem fizették/fizetik túl, úgyhogy napról napra éltünk. Szolgálati lakásban nőttünk fel a húgommal, aztán mire én elkerültem fősulira, a szüleim egy örökség révén tudtak venni egy Isten háta mögötti kis faluban egy kis vályogházat...nem volt jó ötlet, de saját volt. Azóta apámon elhatalmasodtak az alkoholproblémái (azóta az is kiderült, hogy gyerekkorunkban mérhetetlen mennyiségű pénzt költött el piára, nem feltétlenül magának, hanem a kocsma többi vendégének, csak hogy nagyzoljon a nem létező vagyonával). Anyukám és a húgom már szerencsére elköltöztek tőle, de anyukám erején felül segíti most is, mert apámnak már vagy 15 munkahelye volt az utóbbi pár évben, sehol sem maradt meg a próbaidő végéig. Fogalmunk sincs, hogy igazak-e azok a sztorik, amiket előad, hogy miért rúgják ki, de az alkoholizmusán túl az is probléma, hogy nem lehet vele együtt dolgozni, kibírhatatlan, mindenkit lenéz, beszólogat mindenkinek. Munkabírása van, de így minek...A lakás anyukám nevén van,ezért ha apám nem tud/nincs kedve (ilyen is volt) rezsit fizetni, pár kör után úgyis őt találják meg. Aztán időnként kiborul a bili és jön egy csekk 50-100-150 ezer ft-os tartozásokról, amiket apám addig gondosan titkolt. Akkor jövünk képbe mi, illetve a férjem, aztán kifizeti, apám fűt-fát megígér, aztán nem változik semmi. Ő már 10 éve is iszonyatosan öregnek érezte magát, nincs már kedve dolgozni, szerinte mi (a húgom és én) tartoznánk neki annyival,hogy eltartjuk, mert hát felnevelt, és nem éheztünk. Ha rávilágítunk, hogy ez nem így van, akkor meg elsírja magát, hogy neki már meg kéne halnia és most akkor mit csináljon, ő ilyen és kész. A húgom most kezdené a felnőtt életét, mi szeretnénk, ha lenne félretett pénzünk, baj esetére is meg azért is, hogy mi majd ne szoruljunk rá a saját gyerekeinkre...anyukámat meg rettenetesen féltem, az ő anyukája szívinkfartus szövődményében halt meg, és félek, hogy apám is ebbe kergeti majd őt a stiklijeivel...a férjem se díjazza, hogy időnként hobbiból megtámogat egy végrehajtó szervezetet abból a pénzből, amit a gyerekeinkre tennénk félre...egyszerűen nem tudom, mi a megoldás, apámat kb. be kéne rakni egy intézménybe, ahol legalább bajt (pl. 300 ezer ft-os fűtésszámlát, mert elfelejtette lekapcsolni a radiátort egész télen) nem csinál, fix megfizethető összegért, amit hárman összedobnánk...de ilyen nyilván nincs, nem kényszeríthetem, de ő zsarolhatja anyukámat, azzal is, hogy horribilis számlát csinál, meg azzal is, hogy akkor megöli magát.

Azért írtam le, hátha egy külső szemlélő elfogulatlanabbul látja a helyzetet. Egyszerűen nem tudom, mit csináljak, sajnálom is apámat, mert tudom, hogy a saját gyerekkora tette ilyenné, de akkor se tudom, mi a megoldás, nem vagyunk milliomosok, és ha a félretett pénzünket ráköltjük, mi is napról napra fogunk élni...



2017. dec. 9. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Családon belüli pénzügyek mindig kemény dió. Kívülről könnyű okosnak lenni. Szerintem minden semleges látja, hogy nem kellene pénzt adni apukádnak, mert csak abból tanul - vagy abból sem, de legalább benneteket nem terhel.


Itt egy érdekes bejegyzés amiben talán vannak számodra is hasznos tanácsok:


[link]

2017. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, apád már elég régóta felnőtt ember. Sajnálná a rossebb, ennyi idő alatt bármilyen szar gyerekkora is volt, már rég fel kellett volna dolgoznia.

Megoldás: anyukád sürgősen váljon el tőle, és szakítson meg vele minden kapcsolatot.

Ti ugyanezt tegyétek.

Így van esélyetek még egy olyan életre, amelyet nem csesz tönkre teljesen egy infantilis, önző, lusta, nárcisztikus személyiségzavarral is küzdő szenvedélybeteg.

NEM, nem kötelességetek eltartani. Az a kötelességed, hogy a saját családodat megvédd tőle és az anyagi csődtől. Bűnt követsz el a gyerekeiddel és a férjeddel szemben, ha egy ilyen rothadt alakra szórod a pénzed!!!

"de ő zsarolhatja anyukámat, azzal is, hogy horribilis számlát csinál, meg azzal is, hogy akkor megöli magát"

Nem fogja megölni magát, arra mérget vehetsz. Pedig nem lenne kár érte.

2017. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is alkoholista apa mellett nőttem fel, aki egész életében egy nagy csecsemő volt.


Ugyanazt mondom mint a második, rövid távon el kell válni tőle és kitenni az utcára. Én azt vallom, inkább dögöljön meg az ilyen ember egyedül az utcán, minthogy tönkretegyen 2-3 másikat egy életre.

2017. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt teheted, hogy nem foglalkozol vele. Apád FELNÖTT férfi, az hogy piál és derogál neki a melo egy dolog.


SEMMIVEL nem tartoztok neki, ALAP, hogy felnevel ha már.megcsinált titeket anno.


Az meg hogy zsarol, tipikus, engem is zsaroltak amivel azt érték el, hogy elhuztam két országgal odébb.

2017. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
55 éves apukátok és öregnek érzi magát és azt szeretné, ha a gyerekei eltartanák? Ez igazán "szép", de ez legyen az ő problémája. 56 éves elvált nő vagyok, 15 éve váltottam szakmát, ma saját vállalkozásom van és azzal támogatom a gyerekeimet, hogy bármikor nálam lakhatna, nem kell fizetni sem rezsit, sem kaját, csak tudjanak gyűjteni a saját életük elindításához. Sose jutna eszembe rajtuk élősködni. Az a célom, hogy sose kelljen anyagilag függnöm idős koromra senkitől.
2017. dec. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az őszinte választ!

Sajnos a lelkiismereti tényezőkön túl az is nehezíti a dolgot, hogy ha anyukám elválna,a lakás - mivel a házasság alatt szerzett vagyon - 50%-ban apám nevére kerülne. Tehát se kitenni nem tudná, se eladni (amúgy se ér annyit, hogy akár egy 28 nm-es garzont vehetne a pénzből). Elúszni hagyni meg nem szeretné, mert ugye most albérletben lakik, a saját lakása az állandó lakcíme. Állandóra meg nem jelentkezhet be az albérletbe. Úgyhogy a probléma ezen része csak akkor fog megoldódni, ha a férjemmel meg tudjuk venni a házunkat 3-4 év múlva, és oda nyilván bejeletkezhet anyukám, vagy akár ott is lakhat egy ideig, ha gond lenne az albérlettel.

2017. dec. 10. 08:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyukád 50%-os tulajdonrészének az ára - ha hozzájutna a váláskor a ház eladásával - önerő lehetne egy másik lakás megvásárlásához. Azt a pénzt, amit most albérletre kidobál, fizethetné egy lakáshitelbe is, így előbb-utóbb lehetne egy önálló, saját lakása idős korára. Tudom, ezek kemény, nehezen meghozható döntések, de egy élősködő férjet, apát felesleges olyan módon támogatni, hogy közben Ti magatok és anyukátok megy tönkre. Jelenleg, ha jól értem, azért, hogy apukátok kényelmesen ihasson a közös családi otthonban, anyukád fizet inkább albérletet, minthogy elválna tőle és rendezné a közös vagyont. Ez megalkuvás és nem vezet semmi jóra.
2017. dec. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!