Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnál, ha ezt megtudná...

Mit csinálnál, ha ezt megtudnád az apádról?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy felnőttkorodban megtudnád, hogy az apádnak volt egy első házassága és abból egy gyereke, akivel a válás óta egyáltalán nem foglalkozott, kb. mintha sosem lett volna, és azt sem tudja, hogy egyáltalán mi van vele, hogy alakult a sorsa? Mit gondolnál az apádról ebben az esetben? És meg akarnád ismerni a tulajdonképpen "féltestvéredet"?
2017. dec. 9. 17:22
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
50%
Ne ítéld ez ezért, nem tudhatod, hogy mi állt a háttérben... Ez ne befolyásolja a kapcsolatodat vele. A féltestvéremre kíváncsi lennék, biztos meg akarnám ismerni.
2017. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem csodalkoznek. :D En is le vagyok tojva reszerol, miota elvalt anyamtol. Uj csaladja is van, kisgyerekkel. Egyikojuk se erdekel.

L

2017. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy lesznek ilyen kommentek, mint az elsőé. Én vagyok az elhagyott gyerek, és mindenkit megnyugtatok, hogy a klasszikus esetről van szó: válás után új feleség, új gyerekek, régi gyerek leszarva. Semmiféle akadálya nem lett volna annak, hogy látogasson, törődjön velem. Csak mindig befolyásolható, szar alak volt, az új felesége pedig utált engem, és nem akarta, hogy tartsa velem a kapcsolatot. De ez lényegtelen, mert a gyerekeinek - ha elmondaná nekik, de úgysem fogja soha - úgyis valami kamu szöveget adna be. A jellemét mutatja az is, hogy nem meri nekik elmondani, sunnyog.
2017. dec. 9. 17:33
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Apuknak van két féltestvére, egyiküket sem ismeri. Az egyik még apukája gimis korából való, a másik apa szüleinek házassága alatt született. Őt nem nagyon érdekelte soha. Én mióta tudom hogy vannak megismerném őket bár valószínű azt se tudják hogy ki az apjuk mert soha nem találkoztak
2017. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%

Ha nekem rendes apám volt, normálisan törődött velem, akkor azt gondolnám róla, hogy el akarta felejteni a szomorúságot az életében, hogy az első gyerekének már nem lehet jelen a mindennapjaiban. Időben is sok, ha már van új családja, akkor kevesebb idő jut rájuk, ha minden 2. hétvégén érkezik az első gyerek. Szóval nem haragudnék rá.

Azt hiszem nem akarnám így megismerni az első gyerekét, hiába a féltestvérem. Jobb nem bolygatni ezt a dolgot. Minek okoznék sebeket ezzel apámnak is, ha egyszer nekem jó apám volt?

2017. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%
Szard le apádat egy undorító alak ezek alapján. Viszont a fél testvéreid lehet hogy különbbek. Úgy látom hogy te többet tudsz róluk mint ők rólad, miért nem veszed fel velük a kapcsolatot?
2017. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

hát én, ha ilyet megtudnék, nem biztos, hogy kíváncsi lennék a féltestvéremre. Igazából nem tudom, nem biztos, de én még az unokatesóimmal sem tartom a kapcsolatot, pedig őket azért valamennyire ismerem. Szóval nem jelentene nekem túl sokat.

Amúgy csodálkoznék ezen, mert én biztos, hogy nem hagynám el a gyerekemet, akkor sem, ha elválnék.

2017. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

Azt gondolnám, hogy jól félreismertem apámat, de nem akarnám rávenni arra, hogy bármit is tegyen. Ha nyitott lenne a beszélgetésre, érdekelne, hogy miért nem foglalkozott a gyerekével, de ha elzárkózna, nem erőltetném (a véleményem azért meglenne). Ha meg akarnám ismerni a féltestvéremet, felnőttként megkeresném, de apámat nem vonnám be.

Egyébként ha a féltestvéreiddel felnőttek vagytok, te is megkeresheted őket, nem kell feltétlenül arra várni, hogy ők keressenek. Lehet, hogy értelmesebbek és nyitottabbak, mint apád.

2017. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
úgy érezném, hogy ah őket lexarta, ugyan úgy engem is bármikor lexarna :/
2017. dec. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
lehet hogy gyerekes vagyok de ha tényleg ilyen undok az apád: hogy felkavarjam kicsit az állóvizet felkeresném az "új" gyerekeit és illő módon bemutatkoznék :D ( már ha idősebbek, ha fiatalok nincs túl sok értelme, nem fognák fel mit tett az apjuk)
2017. dec. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!