Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnál, ha ezt megtudná...

Mit csinálnál, ha ezt megtudnád az apádról?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy felnőttkorodban megtudnád, hogy az apádnak volt egy első házassága és abból egy gyereke, akivel a válás óta egyáltalán nem foglalkozott, kb. mintha sosem lett volna, és azt sem tudja, hogy egyáltalán mi van vele, hogy alakult a sorsa? Mit gondolnál az apádról ebben az esetben? És meg akarnád ismerni a tulajdonképpen "féltestvéredet"?
2017. dec. 9. 17:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%
Nem lepődnék meg, mert amióta a mostohaanyámmal van (10 éve) vastagon szarik a fejemre.
2017. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
80%

Én 24 voltam, mikor megtudtam, hogy van egy akkor 37 éves nővérem.

Anyámat megerőszakolta a nevelőapja még tiniként, a gyereket pedig nem tudta felnevelni.


A féltestvéremmel ünnepekkor felköszöntjük egymást, de ennyi, nem folyunk bele a másik életébe, meg hát már 40 éves, van saját élete, családja, nem kell ezt bolygatni.


Anyámról nem változott a véleményem, de lehet, hogy ha fiatalabb lennék, vagy éretlenebb, akkor máshogy gondolkoznék. Nyilván a körülmények is sokat számítanak, de mivel én ezt 24 évesen tudtam meg, bevallom, nem nagyon foglalkoztatott, hiszen nem akarok belemászni egy felnőtt, családos ember életébe.


Ettől még persze nem ismerem a ti történeteket, és lehet, hogy a féltestvérednek szüksége lenne rád. Szóval tegyél belátásod szerint, azt tudom javasolni. :)

2017. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én biztosan nem keresem meg őket. Én is úgy gondolom, hogy kár lenne bolygatni ezt a dolgot, semmi közöm hozzájuk. De ahhoz egy élet is kevés hogy ezt fel tudja dolgozni az ember.
2017. dec. 9. 19:09
 14/24 anonim ***** válasza:
15%
Fix vegso gondolatom nem lenne rola, hanem inkabb rengeteg kerdes vetodne fel. Adott esetben ha koderulne megkerdeznem ezekrol. Vagyok (voltam) vele olyan kapcsolatban hogy nincs tabu tema a csaladon belul. Es igen teljesen termeszetes modon kivancsi lennek a feltesora :)
2017. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk is ez a helyzet, csak én gyerekkorom óta tudom. Leszarom. En próbáltam felvenni a féltestvéremmel a kapcsolatot, ő nem akarta. Innentől kezdve kit érdekel?
2017. dec. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

Mélységesen csalódnék benne.

Kérdező, én a helyedben apámat lesz.rnám, nem érdemli meg, hogy foglalkozz vele (magadban sem).

A féltestvéredet, ha úgy érzed, keresd fel nyugodtan, aztán majd meglátjátok, hogy ő mit szól hozzád, és te hozzá.

2017. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Én ezt 25 évesen tudtam meg apámról, amikor egy esküvőn találkoztam a féltestvéremmel. Ő már többször próbálta állítólag (a rokonok szerint is) felvenni apámmal a kapcsolatot, de el lett hajtva.

Abban a pillanatban azt gondoltam apámról, hogy tényleg olyan sz@r alak mint ahogy eddig is hittem. Ezt azóta a feltestvérem is tudja és nem is nagyon tartják a kapcsolatot.

2017. dec. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%

Azt gondolnám, hogy gyáva szar alak, akkor is, ha nekem példás apám lett volna.


Nem keresném a féltesóm, hiszen nem együtt nőttünk fel, nem érzem olyan szorosnak ezt a vérségi köteléket.


Megmondanám az apámnak a véleményem, nem sunnyognék, hogy épségben maradjon a lelkivilága. Ha jó apa volt, nem félnék attól, hogy vállalom a véleményem egy tettéről. Tutti megromlana a kapcsolatunk valamennyire, tartanám a távolságot és kevésbé bíznék benne.

2017. dec. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanilyen cipőben járok,mivel édesapámnak is van egy gyereke az előző házasságából..de több ideig anyámmal küldözgette a gyereknek a mikuláscsomagot stb csak ott a gyerek édesanyja volt az aki azt mondta,hogy a gyereknek nincs rá szüksége stb de az eltartást viszont elvárta még most is amikor már a csávó felnőtté vált és munkát kellene vállalnia. Én már gyerekkorom 8-9.évétől rájöttem arra,hogy nekem van egy féltesóm de tudatosan megismerni csak 12évesen ismertem meg,fbn keresztül és ott ő mondta azt nekem,hogy ő nem hajlandó miattam utazgatni(valójában megismerni se nagyon akart),2x láttam őt (temetésen és egy focimeccsen és mindkét helyen két szót váltottunk) Azóta betelt a pohár,csak akkor írt rám amikor valami kellett neki..nem is tartjuk a kapcsolatot úgy élek mintha nenm is lenne féltesóm.
2017. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%

" de az eltartást viszont elvárta "

mi az, hogy elvárta. Apád gyereke, nem? törvényi kötelezettsége eltartania az ivadékait.

2017. dec. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!