Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti örülnétek ha a gyereketek...

Ti örülnétek ha a gyereketek venne nektek egy lakást?

Figyelt kérdés
Tegyük fel 55 évesek lennétek, még van kb 10 évetek a munkahelyeteken. Szeretitek azt amit csináltok, de egyéb tényezők miiatt nem szeretitek az adott munkahelyet. A bátyád munkahelyénél van álláslehetőség és majdnem kétszer annyit keresnél irodai munkával. De az a munka Budapesten van és a feljárás nem lenne kedvező napi szinten + lakást sem tudsz venni. De a gyereked tudna neked venni egyet, a mostani lakásod árának a kipótlásával. A gyereked is Pesten lakik, tehát még közel is lennétek egymáshoz. Elfogadnátok? Ismerem anyukámat és neki ez túl "sok" lenne. De nem bírom nézni ahogy kicsinálja a főnöke. Egyébként tanárnő. Magát a tanítást szereti, de a főnöke + a szemtelen, roma gyerekek miatt sokat panaszkodik és mondta, hogy szeretne váltani, de nem akar ingázni, mert az napi 4 óra utazást jelentene. Szerintetek????
2017. dec. 10. 18:08
1 2
 1/13 hviolka válasza:
100%
Én örülnék. De fura, hogy nem mered megkérdezni az anyukád.
2017. dec. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tőle kérdezd meg! Én örülnék, de nem fogadnám el csak úgy. Pl. x része eleve a gyerek nevére kerülne.
2017. dec. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Jó neked, hogy ennyire felvet a pénz. Ha anyukád nem fogadja el, nekem nyugodtan vehetsz egy lakást :D
2017. dec. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Pesten szerintem mèg akàr tanàrkènt is eltud helyeszkedni ès lehet egy jo helyre kerülne de szerintem beszèld meg vele max legyen mindkettőtők nevèn a lakàs
2017. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen helyzetben egy szülő a kedvező kilátások ellenére erősen feszélyezetten érezné magát, hiszen úgy jön le a dolog, hogy "rászorul" a gyerekei segítségére (munkahely + anyagiak), miközben ő is még aktív korú munkavállaló. Az egésznek az elfogadásához rendkívül nagy lelki fordulatnak kell bekövetkeznie, be kell látnia, hogy abba az életszakaszba került, amikor már ő fogad el a gyerekeitől bármit, mert azok többet képesek már adni. Persze kellő intelligenciával ezen túl lehet jutni.
2017. dec. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Erika?
2017. dec. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám is tanít, szereti is, jó is, de ő Budapesten, itt sem leányálom a helyzet (persze kivételek akadnak, de sajnos nem az a jellemző), csak neki már közel a nyugdíj, ő már végigcsinálja valahogy. Figyelj, ezt anyukáddal kell megbeszélni, ha hajlandó elfogadni a segítségeteket, és vált ennyi idősen, akkor tudtok neki segíteni, ha ő nem akarja, legyen bármi az ok, akkor erőltetni úgysem tudjátok.

Egyébként kitartást kívánok neki, akárhogy is dönt végül.

2017. dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem fogadnám el. Ha tényleg olyan jó a fizu, inkább vennék fel hitelt a lakásom árához, minden további nélkül tudnám fizetni a törlesztőt, most alacsonyak a hitelkamatok. Max az állás és a lakáskeresés kapcsán fogadnám el a segítséget, meg ha esetleg az átmeneti időszakban megszorulnék, de azt is csak kölcsönként.
2017. dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Feladni egy saját lakást bizonytalan állásért úgy, hogy te majd kipótolod, nem biztos, hogy jót ötlet. Szerintem ő nem úgy gondolja, hogy "sok lenne", ahogy te értelmezed... Remélem, érthetően fogalmaztam.
2017. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám szerintem, de csak ha biztos már a munkahely.
2017. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!