Mit tegyek h megengedje?

Figyelt kérdés

14 éves lany vagyok anyukámmal és a tesommal elek.. a testvéremmel allandoan veszekszunk mindenen, anyáról meg hat ne is beszéljünk.. az a bajom h nem enged el sehova ahova szeretnek menni.. kb 1 hete megtudta h én kiprobaltam a cigit de az egy slukk volt csak és nem fogok tobbet meg nem is szeretnek.. és mióta ezt megtudta SEMMIT nem enged meg! Amikor meg nem volt ez a dolog akkor úgy nézett ki hogy suli után elmehettem a baratnoimmel sétálni vhova vagy ilyesmi, kb 2kor végeztem és 4 óra fele mindig haza mentem.. ez azért is volt jo mert itthon utalok lenni de nem o miattuk hanem ahol lakok ebbe a házba utalok lenni.. hétvégén is mindig kitaláltam vmit pl at mentem unokatesomhoz csak h ne otthon legyek.

És hat azt elfelejtettem leírni h a baratnommel próbáltam ki , es attól a barátnőmtol én már el lettem tiltva amivel úgy vagyok jobb is mert nm fog belekeverni más hülyeségbe mert rohadtul megbántam..

most viszont már 1 hete szenvedés es kín minden.. elmegyek iskolába a sok idióta köze aztán jon ertem tesom és vele el kell menni anyumert aztán a boltba.. de ezt utalom mert suli után már nagyon faradt vagyok és utalok a kocsiba ulni.. és anya azt se engedi h suli után egyedul haza jojjek mert nm bízik meg bennem.. erre mondta h akk jo majd a hazunk előtt kitesz tesom és úgy.. ebbe beleegyeztem, utana velem kiabálnak meg szidnak h engem mindig ki kell rakni a ház előtt.. mondom ti csináltatok magatoknak nem én talaltam ki ez van.

Meg azokkal a barátnőimmel se enged el akikkel nincs semmi baja.. de ez már 1 hete van és elegem van..

régebben is amikor mentem vhova el bnommel akk mehettem ha megmutattam a beszélgetést h tenyleg vele megyek e.

Ez szerintem nem normalis. Szerintetek mit tegyek vagy beszéljek vele de hogyan és mit h engedékenyebb legyen?! Ezt már nem birom h itthon kell legyek és látom rajtuk h már ki nem allhatnak.


2017. dec. 11. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

"jon ertem tesom és vele el kell menni anyumert aztán a boltba.. de ezt utalom mert suli után már nagyon faradt vagyok"


barátnőkkel 2 órát együtt lógni suli után nem vagy fáradt?

2017. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Azt még szeretném leirni, hogy 14 évesen ne a suli utáni csavargás legyen életed legnagyobb problémája.

Szépen hazamész, ebédelsz, leckét irsz, tanulsz..pihensz.

Ott a hétvége a kimozdulásokra. Ezt majd idővel egyre jobban fogod igényelni, de ez fokozatosan kell, hogy bekövetkezzen. A cigizés után érthető, hogy Anyukád nem bizik már benned. Nyilván nem szeretné, hogy rossz társaságba keveredj. Most olyan korban vagy, amikor a legjobban tudnak befolyásolni mások, és belehúzni mindenféle rosszaságba.

Na de, erről már irták ki kérdést..ott már válaszoltunk neked.

Légy jókislány, fokozatosan szerezd vissza Anyukád bizalmát, ne lázadozz és akkor majd jobb lesz. A durcizással nem fogsz előrébb jutni.

2017. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

már nagyon faradt vagyok és utalok a kocsiba ulni - komolyan? Miben fáradsz el EGYÉBKÉNT?

A 6-7 óra ücsörgésben? Ne már... :D


Majd 8 óra fizikai munka után mondhatod, hogy fáradt vagy, a sulipadban csücsülve ne tégy ilyen könnyelmű kijelentéseket.

2017. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Majd 8 óra fizikai munka után mondhatod, hogy fáradt vagy, a sulipadban csücsülve ne tégy ilyen könnyelmű kijelentéseket."


Gimnazistaként mondom, hogy szerintem nem a fizikai fáradtságra gondolt elsősorban a kérdező, ezt nem tudtam szó nélkül hagyni, bocsánat.


Kérdező, egy dolgot nem értek: ha a cigizés előtt is tudtad, hogy nem szeretnéd hosszú távon folytatni, akkor megérte az az egy slukk? Vagy csak azért próbáltad ki, mert "menő"? Akkor az is legyen menő dolog számodra, hogy visszaszerzed anyukád bizalmát.

2017. dec. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Magadnak köszönheted. Úgyhogy viseld csak el szépen.
2017. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

emberek mi van veletek??

a kérdező anyja kicsit (nagyon) túlreagálja ezt az egészet

ti a pincébe tartjátok a gyereket vagy szoszi? mintha nem próbálná ki majdnem mindenki a cigit ne nevettesetek már:D

csillagom tudom hogy nehéz de próbálj magadnak lehetőséget teremteni hogy ha nagykorú leszel elhúzhass otthonról, mert aki ilyen bolond azt nemlehet megjavítani, mese nincs, van még 4 éved azalatt sok minden javulhat és sok mindent tehetsz a jövődért :)

esetleg tesód/unokatesód akihez jártál nemtudna beszélni anyuddal?

2017. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

én egyébként fullra megértem a problémádat (vagyis nagyjából) anno és is sokat küzdöttem anyámmal sőt még mostanában is, ha szeretnél beszélgetni írj privit nyugodtan:)

előző voltam

2017. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

"esetleg tesód/unokatesód akihez jártál nemtudna beszélni anyuddal?"

Ez az, amit ne tegyél!

Anyág joggal venné sértőnek, hogy másokkal üzengetve akarod problémátokat rendezni!

Nem voltál elég őszinte a cigivel kapcsolatban, biztosan nem tőled tudta mag azt az egy slukkot.

.

Le kéne ülnötök kettesben és emberi hangon megbeszélni a dolgaitokat.

Ha arra vársz, hogy anyád kezdje a közeledést, rosszat teszel magadnak.

2017. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
4 : nem nem érte meg, és nem menosegbol de először mindig azt mondtam biztos nem aztán addig nem hagyott beken amíg bele nem szívtam.. de már tudom h nem ezek a barátnők
2017. dec. 11. 15:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogy buktál le a cigivel? Én 11 évesen próbáltam, de 1 ember tudja, aki adott xD (Bár már ő se mert régen volt) Amúgy nehogy elhidd, hogy a szülőket meg lehet változtatni :) Ha fejenállsz se fognak engedékenyebbek lenni (saját és környezetbeli tapasztalat)


Szóval ezek maradnak:

- Megszokod ezt és lelépsz 18 évesen

- Ha van pasid 16 évesrn megházasodsz vele gyámügyi engedéllyel, nagykorúsítattod magad és lelépsz

- Kollégiumba mész

- Megszöksz


A megszökést lehet nem kéne komolyan venned (de ha akarod nekem mindegy :D) mivel én nondtam és hát had ne mondjam milyen a döntéshozatali képességem...

2017. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!