Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek felelős a szülő a...

Szerintetek felelős a szülő a gyerek továbbtanulási kérdésében?

Figyelt kérdés
18 évesen már a gyerek felelőssége ez, vagy elvárható, hogy a szülő segítse információkkal és tanácsokkal a gyereket? Okolnátok a szüleiteket, ha kitűnő tanulóként nem foglalkoztak ezzel és ti pedig rossz döntést hoztatok volna, azaz nem olyan szakra mentetek volna, ami piacképes? Vagy a gyerek a felelős és viselje csak a következményeit, ne hibáztasson senkit?
2017. dec. 13. 10:51
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Érdekesek a vélemények. Köszönöm.
2017. dec. 13. 14:11
 22/25 A kérdező kommentje:
Az meg még érdekesebb, hogy egy egyszerű kérdés mit hoz ki egyes emberekből..
2017. dec. 13. 14:12
 23/25 anonim ***** válasza:

A szülő segítheti őt, elláthatja őt tanácsokkal, amiket a gyerek vagy megfogad vagy nem. De szerintem minden továbbtanulni szánékozó diáknak a saját felelőssége az, hogy milyen irányban szeretne továbbmenni. Persze, a szülő mindig elmondhatja a véleményét, de nem érdemes beleszólnia abba, hogy milyen hivatást választ, mert úgyis a gyereke fogja megtapasztalni, hogy képes lesz-e arra, hogy ezt elvégezze és ezt folytassa 40 éven át. Annak nincs értelme, hogy a szülők erőltetnek valamit, amit a gyerek nagyon nem szeretne, mert ha elkezdi tanulni, úgyis kudarcok fogják érni, mert nem érdekli őt és nem fogja motiválni az, amit majd dolgozni fog. Nem a szülők fognak minden reggel gyomorgörccsel bemenni a munkahelyre évtizedeken át.


A szüleim mindig meghallgattak, ha erről beszéltünk. Idén érettségizek, szerencsére már tudom (hosszú hezitálás után), hogy hova fogom beadni a jelentkezésem és azt is tudom, hogy tényleg érdekel az, amit majd tanulni fogok, a hivatás piacképességével sincs gond. A gyerek maximum magát hibáztatja, mert ő döntött úgy, ahogy. Főleg akkor, ha szülői nyomás miatt tanult tovább. De a hibáztatásnak nincs sok értelme. Ha van valami cél, amit szeretne elérni, és tudja, hogyan valósíthatná meg, akkor a szülőknek támogatniuk kell(ene) a gyerekük döntését, hiszen a saját jövőéről van szó, amiben ő fog élni és dolgozni.

2017. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
32%

18, de jártam.

Sőt, van egy ötös anat szigorlatom, akarod látni az indexem?

GYakorlat meg nem csak utolsó évben volt.

És bunkó parasztozd azt, aki ezt tanította neked.

2017. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
49%

"5 évet jártam egyetemre, utolsó félév nagy gyakorlatán döbbentem rá (mint az évfolyamom 70%-a), hogy az életben nem akarok védőnő lenni, ráadásul lószar fizetésért."


Aki ennyire nem ismeri önmagát, az meg is érdemli!

De még még most sem késő körülnézni magadban. Hátha találnál olyat részképességet, amit fejlesztve keresett szakmában örömmel végzett munka lenne.

Te már keseregsz, holott még nincs veszve semmi!

2017. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!