Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám főztjében mindig...

Anyukám főztjében mindig találok valamit, mit lehet tenni, hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés
Mivel messzebb lakom, amikor hazamegyek, akkor általában ott is alszom hétvégén. Mindig úgy csinálom, hogy itthon eszem, hogy ott mondhassam, hogy már ettem, mert az utóbbi időben akárhányszor ettem ott, mindig találtam valami nem odaillő dolgot az ételben (macskaszőr, kutyaszőr, haj, vagy valamiféle beazonosíthatatlan dolog). A higiéniából is lejjebb adtak, mint régen, gondolom már nincs kedve mosogatni és csak átlötykölheti a tányérokat, mert mindig csupa maszat, ételmaradék minden edény, evőeszköz. Már szóltam neki mindkét dologért, de hallatszott a hangján, hogy megsértődött és azt mondta, hogy érdekes, hogy mindig csak én találok valamit az ételben. Egy ideig abszolút nem ettem náluk, inkább elmentem a boltba és vettem valamit azzal a jelszóval, hogy nem akarom megenni a kajájukat, de múlt hétvégén mikor ismét hazalátogattam épp túl voltak egy nagy bevásárláson, erőltette is az ételt, nem akartam megbántani, így amikor nem látta elmostam egy tányért és egy villát, majd ettem a rakott kelből, amit készített: már szinte megettem az egészet, amikor is egy szőrszál felbukkant a rizs és a tejfölös réteg között. Nem szóltam neki, mert a korábbiak alapján hatása nincs, csak maximum megsértődik. Jön a karácsony, meghívott ebédelni, vacsorázni, de egyszerűen nincs hozzá gyomrom. Haza szívesen mennék, de ott enni semmiképp nem szeretnék. Mit tudnék tenni?
2017. dec. 15. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Semmit nem tudsz tenni.

Legfeljebb annyit, hogy csak evés nélküli villámlátogatást teszel, ebéd után érkezel, vacsora előtt eljössz.

Kitalálsz valami programot, amiért így alakult.

2017. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Mond neki, hogy az orvos lakto vegán étrendet írt elő, amíg nem derül ki, mi a bajod. Addig szigorúan csak gyümölcs és zöldség a menüd. Igy otthon nyugodtan ehetsz almát, banánt, amíg ők falatoznak.
2017. dec. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom, kutya-macska addig is volt, amíg otthon laktál. Ennek nem kéne új dolognak lennie. Szintén kutyásként én ezen annyira nem akadnék ki, hacsak nem arról van szó, hogy mondjuk a macska a nyers húst nyalogatja, a kutya meg a kamrában fetreng az ételek között... mert akkor nyilván egy falatot sem.


A tányért meg el lehet öblíteni vagy eltörölgetni sutyiban.

Nálunk a nagyim lett ilyen idős korára, egyszerűen már kevésbé figyelt a higiéniára. Eleinte megsértődött, ha meglátta, akkor mindig mondtam, hogy jajj pl. belefolyt a leves a lapos tányérba, ahogy szedtem... vagy valami. De mindig el volt öblítve a tányér használat előtt, többnyire úgy csináltuk, hogy ne lássa. (Nem csak én voltam ilyen, anyám is, ő lelkiismeretesen mindenki helyett törölgetett. :))


Én egy évben 3-4 alkalommal elviselném a családi békesség kedvéért a dolgot így.

2017. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem menj hozzá valamivel hamarabb, takaríts ki, vvalamit főzzél, és nem lesz problémád.

Majd az anyukád ideír, mi történt a kicsi germekével, hogy ilyen szorgalmas és figyelmes lett. Karácsonyra vidd el hozzátok, vagy náluk karácsonyozzatok. Neki biztosan már elege lehet mindenbő.

Boldog Karácsonyt és újévet.

2017. dec. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mindig nagyon készül karácsonyra, már egy héttel előtte nekiáll sütni, nem hiszem, hogy örülne, ha még én is odamennék és főznék valamit az ünnepi menüje mellé. A laktóz/ gluténérzékenység jó ötlet.

A poén az, hogy a macskák az udvaron vannak, mikor én otthon laktam, akkor max. egy macska volt, a kutya van bent a házban, de amikor otthon laktam, még kutya se volt, pláne nem a házban. Nekem nincs bajom az állatokkal, amennyiben kint vannak és nem kerülnek az étel közelébe, de ő kimegy hozzájuk, megsimogatja őket, majd bejön és kézmosás nélkül folytatja a főzést. Emellett azt is láttam már, hogy bent összekészítette a macskakaját, kivitte nekik, az edényt amiben vitte lerakta a koszos teraszra, majd behozta, lerakta a konyhaszekrényre, gondolom így jutnak szőrszálak, idegen anyagok az ételbe. Régen ilyet nem csinált volna, a nagymamám (apum anyja) hasonló, ott anyukám is mindig elmosta a tányérokat vagy nem evett, ő nevelt arra, hogy csak tiszta kajából egyek, de most ő is olyanná vált, mint a nagyim.

2017. dec. 15. 15:47
 6/17 anonim ***** válasza:
26%
Olvastasd el vele az Indul a bakterházat. A banya főztjéről szóló részeket húzd alá 😃
2017. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Én az állatszőrtől nem akadok ki, persze van mennyiségi határ, azaz 1 szőr még nem akaszt ki. Én is találtam szembe már magam kutyás néni csupa szőr főztjével.

A "hibás" mosogatás engem is zavar.

A volt párom szülei rendszeresen odakint főztek a kertben, ott volt kint a tűzhely a teraszon mert a lakásban nem szabad büdösíteni :'D. Na ott én is találtam rendszeresen bogarakat. A muslicák hagyján, de a legyet már tényleg nagyon nem szeretem :D

Én is kb a nem létező diétát javasolnám.

Ahol félek enni, ott mindig azt mondom, hogy sport diétázom, elrontottam a gyomrom ezért nem ehetek, ami rosszul néz ki arra általában allergiás vagyok (tejes/tojásos dolgok) :D persze az allergia csak az ismeretlenbe jöhet szóba... viszont jól bevált módszer.

2017. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Jaaaj, ezt olvasni is rossz :(

Aki azt irja, suttyomban oblitsd el a tanyert: hiaba obliti el, ha az etelben mar ott van a honaljszor, akkor mar hiaba eszi tiszta tanyerbol :(((

Hat egy otletem van: ha a munkad engedi, menj oda mar a keszulodeskor es segits neki sutni-fozni, es nagyon figyelj az edenyek es az eszkozok tisztasagara. Vagy ha nem engedi a munkad, hogy ennyi idore tavol maradj, akkor az utolso nap suss-fozz anyuddal es csak abbol az etelbol egyel, ami veled egyutt keszult, aminek lattad a keszitesi folyamatat.

Nagyon aterzem, hogy nem akarsz feszengeni karacsonykor emiatt es azt is, hogy nem akarod ot megbantani.

2017. dec. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Sűrű a leves, mi? Falatozz csukott szemmel :D
2017. dec. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%
Legalább egy hajszállal jobbat eszel mint más.
2017. dec. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!