Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szétesett család. Egyébként...

Szétesett család. Egyébként sem tartottam a családom jónak, de már alig várom, hogy ott hagyassam őket (legalább ne függjek tőlük anyagilag)?

Figyelt kérdés
Sajnos ez még egyenlőre nem megoldható, hiszen egyetemre járok, és a céljaim nem fogom feladni. Mindig felhánytorgatják, hogy mennyi pénzbe kerülök. Soha sem hallgatnak meg, lenéznek, nagyon gorombák és utálatosak velem. Főleg apám egy agresszív, kifinomulatlan személy, aki képes addig elmenni, hogy hozzám dobáljon tárgyakat. Mindenért mérgesek rám, egyszerűen azt sem tudom csinálni, hogy nem jövök ki a szobámból, mert akkor utánam jönnek és ott mondják a magukét. Egyszerűen tehetetlen vagyok, és addig egyébként sem tudok hozni változásokat, amíg annak a feltételeit nem teremtem meg hogy önellátó lehessek.Hogy tudom őket izolálni, hogy végre békén hagyjanak?

2017. dec. 15. 21:46
 1/6 anonim válasza:
19%
Hat nem irigylem hogy ilyen pocsék szüleid vannak. De sajnos kénytelen vagy el viselni ezt még addig míg külön nem fogol tudni menni. Párod nincs? Akihez fordulhatnál? Mondjuk én is hasonló helyzetben vagyok, de én sajnos a paroméknal sem tudok menni...
2017. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Itt az ideje sajat labra allni

Estin tanulni munka mellett

2017. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Anélkül, hogy ítéletet mondanék a szüleid, vagy feletted, mert nem ismerem a körülményeket, de tényleg csak azt tudom mondani, hogy aki qrvának áll, az ne csodálkozzon, ha megbaxák.

Ha tűrhetetlennek érzed a helyzetet, ne tartasd el magad velük, menj dolgozni, vegyél ki szobát, menj estire, kollégiumba, diákmunkázni, ahogy sokan csinálják.

Akkor most nem lenne okod, de főleg energiád itt panaszkodni.

2017. dec. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Ülj le pár percre!


Gondolkodj el, hogy téged mennyire zavar az, amiben most élsz?

Ha ez megvan, akkor pakolj össze és költözz el...bárhova. Hétfőtől keress munkát, diákokat sok helyre felvesznek.


Ha pedig nem zavar annyira, hogy otthagyd az othhonod kényelmét, akkor ne írogass ide kérdéseket se, mert felesleges.


Az egyetem SEM elég erôs indok, hogy ne mehess dolgozni mellette és ne lehessen kereseted amiből önállóan megélhetsz.

2017. dec. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

NEM tudom, miért lehetetlen elképzelni, hoyg nem minden egyetemen van annyi szabadideje a tanulóknak, hoyg közben dolgozhassanak.


Nekünk reggeltöl késö délutánig (8-17) voltak elöadáok minden nap és minimum 3-4 óra írnivaló vagy rajz feladatok Szombatonként megy gyakorlatok. Ebböl következöen egyszerüen nem lehetett volna dolgozni mellette, mert nem volt mikor!

És nem minden szak lézetik levelezön/estin - szóval ez sem megodlhato minden esetben.

2017. dec. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Akkor maradjon otthon, írjon ide heti legalább egy kérdést és minden jóra fordul. ;)
2017. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!