Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy ezért nem visznek magukkal nyaralni? Miért fontosabbak ők, mint én?

Figyelt kérdés

Van három féltestvérem, a nagy 4 éves, az ikrek februárban lesznek 1 évesek. Anyáék már tervezik a nyaralást és mondta anya, hogy repülni három kicsivel biztosan nem fog, ezért kocsival mennek.

Viszont tegnap mondja, hogy hát mivel 5 személyes az autónk, ezért én nem tudok menni. Azt hittem, hogy akkor én megyek az enyémmel, vagy az anyáéval, de mondta anya, hogy azt a férje nem akarja... Reggel találkoztam apával és elmeséltem ezt neki. Ő mondta, hogy akkor menjek repülővel (Olaszországba akarnak anyáék menni) és akkor maximum a reptérre kell ott kijönniük értem. Oké, mondtam itthon, hogy ez is lehetne egy megoldás, mire anya férje elkezdett őrjöngeni, hogy ő biztos nem fog ott emiatt kocsiba ülni.


Csak ez rosszul esik, mert pl. a legjobb barátnőmék 4 éven át azért béreltek kisbuszt, hogy én is mehessek velük nyaralni.

A barátom családja is bármit szervez, akár hosszabb utazást, akár csak egy pár napos wellnesshétvégét, mindig kérdezik, hogy én mikor érek rá és úgy szervezik az utat.


A saját családom pedig semmit nem hajlandó tenni...

Pedig tudja anya is, hogy nagyon szeretek utazni, nincs bajom azzal sem, ha kocsival megyünk (vezetni is szeretek, szóval úgy is mennék, ha nekem kéne vezetni).


18L


2017. dec. 16. 15:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Annak csak van valami oka, ha anyukád férje nem akar veled nyaralni.
2017. dec. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nincs.

Semmi gond nincs velem, anya is mondta, hogy "ez nem ellenem irányul, csak így jött ki most"... Gondolom köze van ahhoz, hogy inkább anyát és a piciket tekinti a családjának. Pl. próbálkozott azzal is, mikor jöttek a lányok, hogy én költözzek apához és akkor mindenkinek lehet itthon külön szobája. Vagy hogy költözzek a nappaliba, mert a piciknek jobban kell a külön szoba. Akkor is anya állította le, hogy ezt fejezze be, nem fogok sehová költözni.

2017. dec. 16. 15:49
 3/21 anonim ***** válasza:
3%
18 evesen miert anyucival mesz nyaralni? Menj egyedul, paroddal, vagy barinoddel.
2017. dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

A klasszikus helyzet: a drága jó édesanyádnak fontosabb az új fickó farka, mint te.

Ne szomorkodj, ezzel minden újraházasodott nő így van, az én anyám is. Csak az számít, hogy őfelsége a férj mit akar.

Ne menj ezzel a gusztustalan bagázzsal, úgyis felnőtt vagy már.


+ Első: a kérdező nem követett el semmit, ami miatt nem akar a pasi vele nyaralni, csak annyit, hogy létezik. Nyilván sosem voltál ilyen helyzetben, ezért nem is értheted. Örülj, hogy ilyen szerencsés vagy.

2017. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Az a gáz, hogy anyád pasifüggő. Az ilyenek simán kukába dobják a gyereküket csak azért, hogy legyen biztosítva minden napra a lőcs. Ezek után biztos nem sopánkodnék nekik, hogy hadd menjek velük, sőt.

Rokonéknál is ez a szitu, ott 3 gyerek van, a fiú 20, más apától, a másik kettő iskolás. Ott apuka nem azt mondja nyaralás előtt, hogy : na fiam, te már 20 vagy, kicsi az autó, úgyhogy itthon maradsz vigyázz a házra. Vett egy nagy autót, eszükben sincs otthon hagyni a srácot. Ez a normális. Nálatok valami nagyon nincs rendben, de biztos szóvá tenném anyámnak, hogy ez azért nem járja!

2017. dec. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

2-es

Miért, aki betöltötte a 18-at, nem mehet "anyucival" sehová?

Vagy te átmész az utca másik oldalára, ha a családod jön veled szemben, mert te már felnőtt vagy?


Több barátom, barátnőm 20 felett van már, mégis megy a szüleivel nyaralni, síelni. Apukám is 48 éves, mégis szoktunk nyaranta menni mamáékkal erre-arra, vagy lemenni közösen a nyaralóba pár napra.

Amúgy megyek a barátommall és a barátnőimmel is mindig, de szerintem egy családi nyaralás teljesen más, nem olyan, mint mikor a párjával, vagy a barátnőivel megy az ember. Elég nagy gond, ha ezt valakinek magyarázni kell...



Nem annyira "új fickó", kb 9-10 éve vannak együtt.

2017. dec. 16. 15:58
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
"Nem ellened irányul", persze... Ha az se jó nekik, hogy repülővel utánuk menj, akkor egészen egyértelmű, hogy a faszi nem akar veled együtt nyaralni, anyád meg asszisztál neki. Igazságtalan dolog, és megértem, hogy nagyon bánt, de az az helyzet, hogy a mostohaapád nem tekint a családja részének. Sajnos ez van, hiba lenne elsikálni az igazságot. Ne lógasd a fejed miatta, hanem tanulj, építsd fel az életedet, és ha majd vénségére segítségre les szüksége, akkor kapaszkodjon a drágalátos "saját gyerekeibe".
2017. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

halál gáz, menjenek a francba


majd ha a fater megkér, hogy vigyázz a testvéreidre, vagy vidd őket ide oda, akkor te is ennyit tegyél, amennyit ő érted


az én nevelőapámnak sose volt ilyen hülyesége, mindig egyenlő voltam a testvéreimmel, sokszor velem többet foglalkozott, ha olyan volt a szitu...


sajnálom, szerintem költözz el, mert ez undorító

2017. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Különben ha józanul belegondolsz, anyud se akarja, hogy velük menj, és a pasi se. Ha akarnák, akkor azt mondták volna: figyu nem férsz be az autóba, de nézünk neked vonat/repülő/buszjegyet, és kimegyünk eléd amikor érkezel. Ennyi. Ezt egyikük sem mondta. És igenis ez ellened irányul. Bennem egy világ omlana össze, ha anyám így ellenem fordulna. Ezek után biztosan távol tartanám magam tőlük.
2017. dec. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Anyukád szégyellheti magát, hogy ezt hagyja. Normális nő tíz körömmel is kiharcolná, hogy az elsőszülött lánya velük mehessen. A férje ezek szerint tényleg nem érzi, hogy a családhoz tartoznál. Egy barátnőm elvált és újra férjhez ment, és még a párjának azt a két gyerekét is elviszik magukkal mindig nyaralni, akik nem velük élnek. Aki bármelyiküknek a gyereke, az a családhoz tartozik, nem csak a közös alomban születettek.
2017. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!