Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzhetném meg anyukám,...

Hogyan győzhetném meg anyukám, hogy elengedjen a barátomhoz?

Figyelt kérdés

A barátommal távkapcsolatban vagyunk és 300 km-re lakunk egymástól.Anyunak megvan az a hülyesége,hogy neki KÖTELEZŐ ide utaznia és én nem mehetek sehova,mert látni akarja hogy mit hajlandó tenni értem.Én azzal érveltem,hogy semmi joga ugráltatnia és kényszerítenie arra hogy több órákat utazzon a buszon csak azért,hogy 30 percet együtt tudjunk lenni,plussz számomra nagyon nagy illetlenség,hogy amíg én itthon ülök a seggemen addig ő a buszon szenvedjen.Ő azzal érvelt,hogy nem tudok önállóan utazni és nem ismerem a helyet (ismeretlen helyre is utaztam már csak az 1 órára volt),és egy nőnek nem illik férfi után futkosnia.Úgy terveztem hogy olyan városban találkozunk ami mindkettőnk lakhelyétől kb. ugyanannyi időre van tehát nem futkosnék senki után,de anya erről hallani sem akar.Megkérdem miért:Azért mert én azt mondtam.

A barátom nem tud ide utazni,mert a szülei eddig nem engedik el.Valakivel történt már hasonló?Ha igen hogy oldottátok meg? 14/L 16/F



2017. dec. 17. 21:13
1 2
 1/19 anonim válasza:
44%

Ismerős helyzet merre lakik ő és merre te?

Amúgy nem tudtuk megoldani ezt még mindig mi se úgyhogy marad az ha jon fel pestre mert dolga van akk találkozunk

Csak nálunk fordítva van a kor😄

2017. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem inkább feküdj el szépen aludni, holnap suli.
2017. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1 Én kaposvári vagyok ő pedig gyöngyösi.


#2 Nagyon szépen köszönöm az emlékeztetőt,hogy holnap iskolába kell mennem és azt,hogy ilyen kimerítő és hasznos választ adtál a kérdésemre.


#2 válaszaihoz hasonlóakra egyátalán nem vagyok kíváncsi,sem az olyanokra,hogy ''14 évesen minek pasizol,inkább tanulj'' és társaira.

2017. dec. 17. 21:24
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Egy kislány vagy, még talán a párkapcsolat is sok neked, nem még egy 300 km-es távot leutazni érte.

Ezt hívják önszivatásnak.

2017. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Mind a ketten gyerekek vagytok még. Őt sem engedik el a szülei- jogosan-, te is maradj szépen otthon. Az ilyen távkapcsolat nem lenne hosszú életű.
2017. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de én is azt gondolom, hogy először a fiúnak kellene jönnie.

Ezt tapasztalat alapján mondom: távkapcsolatban én is mindig én mentem az exemhez, ő sosem, és egyáltalán nem lett jó vége, egy idő után már nagyon kihasználta a helyzetet, és még több kifogást hozott, hogy miért ne utazzon egyszer ő is.


22/N

2017. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat úgy tűnik sokan félreértettétek a helyzetet.Mi nem úgy akarjuk megoldani,hogy ''te jössz Kaposvárra vagy én megyek Gyöngyösre''.Úgy szeretnénk megoldani,hogy kb. mindketten ugyanannyit utazunk és pl. találkozunk Székesfehérváron.
2017. dec. 17. 21:37
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
A barátod tud az ötletedről,az az kérdezte a szüleit,hogy így esetleg elengednék-e,hogy fél-fél utat tennétek meg? Mondjuk ezzel se sokkal lennél előrébb,mivel téged nem engednek. Nem tudok használható tanáccsal szolgálni sajnos.
2017. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

#6 vagyok.

Pedig Székesfehérvár szép város. Én tuti jófej szülő lennék, és bevinnélek kocsival, és úgy legalább én is megismerném, kivel találkozik a lányom. Utána pedig megnézném a látnivalókat.


Bocs, hogy félreértettem.

Az a baj amúgy, hogy a szülőket általában észérvekkel nem lehet meggyőzni, mert egy olyan korban nevelkedtek, ahol kevés önálló gondolata volt az embernek: "ez a szokás, és kész."


22/N

2017. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%
Székesfehérvárra gyertek,az tényleg szép város,ott élek lassan 4 éve.:) Na,beszélek én majd a szülőkkel! :)
2017. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!