Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg sok szülő,...

Miért nem érti meg sok szülő, hogy nem tehet meg vele olyat a gyerekével, amit nem akar és nem a tulajdona?

Figyelt kérdés

Most nem arról beszélek, hogy megkéri, hogy menjen le a boltba, vagy pakolja össze a szobájat, vagy nem engedi, hogy kivarassa magát.

Hanem amikor rákényszerit komolyabb dolgokat, megüti és hasonlók.


2017. dec. 18. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Mert az a szülő buta.
2017. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha konkrétan leírnád, MIT akar a szülö megtetetni a gyerekkel, akkor legalább lehetne válaszolni a kérdésedre, de így nem.
2017. dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És mik azok a komolyabb dolgok?
2017. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Az attól függ mit akar megtenni a gyerekkel. Mert a mai gyerekek nagy többsége csak a jogait ismeri, kötelesség nuku, a szülő adja a lovét és ne akarjon semmit, kussoljon.
2017. dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Mi az amit nem akar? A saját ágyában aludni a csávója\csaja ágya helyett? Mire kényszerítik? Hogy ne az iskola mellé járjon,ne piáljon,drogozzon, és ha hazudozik nyakon verik? Bele mernek szólni hogy a gyerek mire veri el a pénzt amit ők kerestek? Vagy mibe szólnak bele, mibe kényszerítik?
2017. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ hogy érted, hogy "gyerek". Egy tini ügyeibe engedtessék már beleszólnom, hamár velem él, engedtessen már meg példát mutatni és saját hülyeségétől megóvni.


Viszont a külön élő, saját családot magáénak tudó felnőtt gyerekem dolgaira max, javaslatot tennék, de az ő dolga mit kezd azéletével.


Tehát, hogy értelmezzükazt, hogy "Gyerek"?

2017. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét példa nélkül erre nem lehet válaszolni.
2017. dec. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
37%
Mert az ilyen szülő épphogy azt hiszi hogy a gyerek a tulajdona.
2017. dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

de most gondolj bele, valamennyire csak szigoruan kell fogni, különben visszafelesel/nem tanul.. Ha mindent megengednénk egy gyereknek, akkor kb semmit nem érne a szavunk. Hiába mondanád, hogy ne barátkozzon gyanus alakokkal, tudná, hogy ugysem lesz semmi következménye a részedröl.. sajnos kevés az olyan gyerek aki magátol veszi észre és tanulja meg.


az, mikor már tényleg terrorizálja a gyerekét, más téma. nekem a szomszédom volt ilyen, amit ö mondott annak ugy kellett lennie. Kiadta a kislánynak, hogy szo szerint tanulja meg a környezetismeret anyagot, addig ki sem jöhet a szobájábol. mint egy verset, ugy mondta vissza nekem. de azon is meglepödtem mikor náluk aludtam, és kértem tölük egy törölközöt, majd mikor a kislány nem találta a szekrényben és segitségért ment az anyjához, elverte, mert ez csak figyelmetlenség - persze utána kiderült, hogy mosásban volt amit keresett, és nem is az ö hibája volt..

2017. dec. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!