Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok, megengednetek a...

Szulok, megengednetek a gyereketeknek, hogy a zsebpenzebol azt vegyen amit akar?

Figyelt kérdés
15 eves vagyok, altalaban fekete ruhakat hordok.( nem vagyok emos se semmi hasonlo,csak ezek allnak a legjobban) most van ez az unikornis maniam,es talaltam egy csomo cuki unikornisos cuccot( unikornisos egosor,lampa,bogre stb) mondtam anyukamnak h rendelnek egy parat a zsebpenzembol,de nem akarja megengedni,mert azt mondja hogy ugyis megunnam,meg hogy neznek ki ezekkel. Az oke,valszeg nem fogom 30 eves koromig hasznalni,de most miert ne? Inkabb most mint ha 25 evesen allasinterjura megyek. Szulok, ti megengednetek a 15 eves lanyotoknak? ha nem, miert?

2017. nov. 3. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
meg. DE azt is elmondanám hogy ha elkölti a pénzét én nem fogok neki adni mikor hirtelen mást akar venni, vagy szórakozni akar menni.
2017. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem akarom az egeszet elkolteni kb 15-20 ezret. Kaptam ballagasra is meg szulinapomra is,ettol meg a negyede se fogyna el.
2017. nov. 3. 18:24
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Elvileg majdnem mindent vehet a pénzéból (értelemszerüen oylasmit, ami az egészségre ártalmas, azt nem), de ha utána valamire nem jut, ami fontos lenne neki, vagy megsem tetszik, amit vett, akkor sem kapna helyette újra pénzt.


Szerintem a zsebpénznek föleg az az értelme, hogy a gyerek megtanuljon a pénzzel bánni és arra költeni, ami értelmes, emellett rájöjjön idövel, hogy sokszor érdemes még egyszer-kétszer alaposan átgondolni, hogy amit akar, az tényleg kell-e neki, illetve, hogy felfedezzze, hogy ha elkölti, akkor másra nem jut.

2017. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Én is megengedném, sőt meg is engedem a 12 éves lányomnak.

Persze hasonló feltételekkel, mint az előttem válaszolók.

2017. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Anno a szülinapi-karácsonyi pénzeket arra költöttem, amire akartam, de külön zsebpénzem egy fillér nem volt. Kazettás magnót vettem, de aztán egy darab csoki vagy cukorka se fért bele jó sokáig, mondjuk nem bántam meg. Tudtam, mi a nagy álmom, teljesítettem és aztán évekig annak örültem, osztálykirándulásokon meg igyekeztem nem odanézni amikor a többiek minden vackot vásároltak, tudtam, az pillanatnyi öröm lenne, és más a célom hosszútávon. A gyerekeimnek is megengedném, vegyen amit szeretne rajta, de aztán ha külön megy valahová, nem kap, gondolkodjon előre, mi a fontos...
2017. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Bármit nem. De amiket írtál, azokat simán. Nem drágák, használhatóak is.
2017. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2017. nov. 3. 19:30
 8/15 anonim válasza:
83%
Meg, gyermekeim 19,17,15 évesek. Nagyobbik fiam nemrégiben vett magának egy cipőt az összespórolt kajapénzéből, zsebpénzét meg elteszi mindig, míg össze nem gyűlik valamire ami kell neki(lásd cipő) . Középső lányom könyvekre költi mindig, kisebbik fiam is nagyon spórolós. Sose mondtam nekik mire költsék, de persze ha valami marhaság lett volna, akkor megbeszéltük volna, de ilyen sose volt még. Üdvözlettel: egy egyedülálló anyuka
2017. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Bármit nem.

Pár kérdéssel a tiéd alatt pl.: ott a tetoválós kiscsaj. Ő is saját pénzből szeretné, de hót ziher hogy nemet mondanék.


Ilyen még az alkohol, dohány, piercing arcra, nyelvbe...

Vagy a nagy kiadások. Pl: ha robogót venne (száguldó szervdonor).


A tiéd teljesen ártalmatlan kiadásnak tűnik, bár 20 ezer csetreszre kicsit nekem sok, hiába férne bele. Meg nem tiltanám, de javasolnám, hogy ne egyszerre vegyél ennyit, hanem jól nézz körül.

2017. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

Amiket írtál, azokat megengedném simán.

Csak olyasmit nem, ami káros, veszélyes vagy végleges (pl. cigi, tetoválás, ilyesmi).

2017. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!