Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim korlátoznak, nem...

A szüleim korlátoznak, nem engednek gépezni csak 1órát, hamarabb elengednek bulizni, minthogy gépezzek 1órát akár. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rossz tanuló, és van, hogy játszani sem engednek 1órát sem.

2017. szept. 18. 23:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%
Magyarázd el nekik, hogy a informatikus és a programozó a legkeresettebb szakmák, és hogy info tudás nélkül max. közmunkás lesz belőled.
2017. szept. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

Érd be egy órával, a maradék időben keress értelmesebb elfoglaltságot. Iskola idő van.

És nem korlátoznak, hanem nevelnek. Nem is túl szigorúan.

2017. szept. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%
Na de 1 óránál miért kellene többet gépezni? Csinálj valami más, értelmesebb dolgot, mondjuk menj ki a szabadba, ismerkedj.
2017. szept. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%

Szakado esöben, 12 fokban legyel egesz nap kint. Igen, nagyon ertelmes dolog lenne. :D

Kerdezö, hany eves vagy? Mert ha 11-12 akkor rendben van ez igy, ha joval több, lazadj. :D

2017. szept. 19. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
Meg hogy mit tudnál tenni semmit ők a szüleid törődj bele
2017. szept. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%

Sztem is kor fuggo. 8-10 eves vagy fogadd el, 12-14 mutasd neg ki a fonok :)

En gyerekkoromban a legtovbet gepeztem az osztalybol (25 eve), ma ebbol elek (nem rosszul).

2017. szept. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Az milyen info tudást ad, hogy ül a gép előtt és valami.hülyeséggel játszik? Én is játszottam anno, mégsem tudok egy egyszerűbb programot se használni. Nyugodtan ki lehet menni szórakozni, haverkodni, eső ellen vannak fedett helyek, hidd el több hasznod lesz abból ha jól érzed magad, megtanulsz az emberekkel bánni, mintha begyöpösödve ülsz a gép előtt naphosszat.
2017. szept. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
#6 a szülők a főnökök. A szülők felekőssége, hogy embert neveljenek a gyerekből. Kérdező, igaza van a szüleidnek. Az is bőven sok, amit a suliban ülsz. Szabadidődben inkább mozogj, sportolj, szórakozz, vagy ha már végképp nem tudsz mit kezdeni magaddal, segíts a háztartásban. Tanulj meg főzni pl.
2017. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is ez volt kb. Nekem abból a szempontból volt gáz, hogy máshova se engedtek el helyette, volt hogy még az udvarra se mehettem ki, mert tuti csak el akarok szökni. (Ilyenkor bekulcsolták az ajtókat és eldugták a kulcsot.) Viszont barátaim nem voltak a faluba, mindenki minimum 25 km távolságra lakott, velük beszélgettem online, de nekik csak az jött le, hogy nyomom a gépet és a gép az rossz ezért nekem is megszabták, hogy 1 órát ülhetek előtte, ha netről kell házit csinálni akkor is. (Volt mikor ezért nem tudtam beadni a házimat, mert letelt az 1 óra és kikapcsolták a netet.) Mindig értetlenkedtek, hogy mit lehet egy órát beszélgetni, úgyse kíváncsi rám senki, semmi értelme, stb. közbe meg pont anyám az, aki elmegy a boltba egy kenyérért és 3 óra múlva ér, haza mert összefutott XY-nal, apum is képes volt órákat beszélni a szomszéddal a ház előtt. Nem értem ez miért jobb, mint ha én neten beszélgetek a barátaimmal, ha már találkozni nem engednek el. Ráadásul nálunk egy gép volt a nappaliban, szóval ha úgy tartotta kedvük odaálltak felém és nézték, hogy mit csinálok. Nem mintha bármi olyanról beszélgettünk volna, ami titok, de egy privát beszélgetésbe nem illik beleolvasni. (Egyszer írtam egyik barátnőmnek, hogy "várj, anyám szól" erre jött a semmiből egy nyakleves, hogy nem anyám, hanem édesanyám. Pedig nem tiszteletlenségből írtam így, csak beleolvastak és pont ezt látták meg.) Szerintem ha a gyereknek van normális élete a gépezés mellett meg nem áll bukásra akkor semmi baj nincs vele, ha játszani akar.


Nem tudom mit lehet tenni. Próbálj érvelni, nekik is biztos van olyan hobbijuk, amire nem elég 1 óra. Ha értelmesek biztos megértik, hogy ma már nem a kisautókat tologatják a gyerekek. Értelmes játékok is léteznek amúgy, csak sokan leragadnak ott, hogy gépezés=agybutítás. Nekik azért tűnik soknak, mert ők nem tudnának ennyi időt eltölteni a gép előtt gondolom, mert nem igazán köti le őket, de ez nem jelenti azt, hogy téged se érdekelhet. Nyilván az se jó, ha valaki túlzásba esik és a gépen éli az életét, akkor már tényleg kell szabni egy határt, de gondlom neked nem ez a célod. (Tudom mennyire élvezhetetlenné tudja tenni a játékot, mikor tudod, hogy semmire nincs benne időd, mert mire belekezdenél már kapcsolhatod ki a gépet.)

2017. szept. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
29%
Köszönd meg nekik. Akkor is, ha most még nem tudod felfogni, hogy mekkora szívességet tesznek ezzel neked. Később majd rájössz.
2017. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!