Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A bántalmazott gyerekek...

A bántalmazott gyerekek jobbára csak tengődnek az életben?

Figyelt kérdés

Nem akarom másra fogni a saját sikertelenségeim, de nehezen hiszem el, hogy nincs semmi összefüggés.

A gimnázium elvégzése óta önnálló vagyok, mert nem bírtam elviselni az otthoni állapotokat.

Már 3 évesen azt hallgattam apàmtól, hogy csak azért nem tett még ki az utcára, mert soha senki nem fogadna be egy ilyen szörnyű gyereket. Nem felindultságból, hanem mindig tényként a semmiből közölt ilyeneket. Sokszor meg is vert, ok nélkül ment a lelki terror. Amikor gimibe jártam mindig azzal fenyegetett, hogy kivetet onnan, csak mert nem tetszett neki, hogy szerettek az iskolában (tanárok, diákok).

Anyut is kínozta miattam. Mindig megmondta neki, hogy szabaduljon meg tőlem, vagy ő szabadul meg tőle, ès akkor anyukám soha nem láthatja a húgomat.

Anyu nem tudott elválni, mert súlyos beteg volt, sokszor munkanélküli, nem tudott volna eltartani két gyereket. Mennünk se volt hová, a nagyszülők nem fogadtak be. Sajnos engem sem később, mikor már nagykorúként ideiglenes lakhatásra lett volna szükségem.

Valahol szégyellem az egèszet. Azóta megjártam a szegénység minden mélysègét, egyedül hajlèktalan nem voltam még, de közel hozzá már rengetegszer.

Most már 4 éve a párommal élek. Dolgozom, ellátom a háztartás rámeső részét (mivel ő is dolgozik), illetve elkezdtem az egyetemet nappalin.

Viszont továbbra is elveszettnek érzem magam, nincs semmi tulajdonom (lakás vagy más értéktàrgy), semmi pénzem, (annyi, hogy fenntartjuk magunkat ès az otthonunkat, de semmi jelentős vagyon) semmi jövőképem. Ha sikerül elvégeznem az egyetemet, egy fokkal közelebb leszek ahhoz, hogy végre embernek érezzem magam, de ott van az is, mi van, ha nem.

Sokszor érzem magam csúnyának, butának, feleslegesnek (lényegesen ritkábban, amióta a párommal együtt vagyunk), és félek a hajlèktalanságtól vagy a még rosszabbaktól.

Úgy érzem, perspektívák nélkül tengődöm...



L


2017. dec. 20. 09:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20%
Szeretve tisztelt Miniszterelnök Urunkat saját elmondása szerint a drága édesapja gyermekkorában még rugdosta is, és lám, mégis mi vált belőle!
2017. dec. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Negyvenen túl merem azt mondani, hogy ez mind elmúlik és nem maradsz nincstelen. Kicsit sokkal többet kell érte küzdeni, de neked is meglesz. Az anyagi része. A többit nem lehet feldolgozni.
2017. dec. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkorban átélt élmények hatalmas hatással vannak a jövőbeli énükre. Az a lényeg, hogy ott van neked a párod, van, aki támogat és aki végre csak a jót és a szépet látja benned. Elfelejteni sosem fogod a múltat, de ha vannak álmaid és céljaid, amiket szeretnél megvalósítani, akkor tedd meg. Ijesztő és nehéz lesz a múlt miatt, de ne hagyd, hogy az önbizalomhiány eluralkodjon rajtad. Elérhető célokat tűzz ki magad elé, amik nap mint nap motiválnak és erőt adnak ahhoz, hogy elérd őket. Kívánom, hogy minden jól menjen. Kitartás.
2017. dec. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyjabol igen.

Vagy legalabbis attol fugg hogy be tudjak-e hozni a hatranyt. Van akinek sikerul. A masiknak nem.

En peldaul egy alkoholista elmebeteg bantalmazo anya mellett nottem fel, aki 15 eves koromban kirakott az utcara. Utana apamhoz kerultem, de onnan is gyorsan ki lettem hajitva, mert a felesege nem igazan orult nekem.

Igy en sem tanultam tovabb (akkoriban meg nem volt konnyu egyetemre bejutni es diakhitel sem volt) szakmat tanulni sem volt egyszeru erettsegi utan. Dolgozni kezdtem es nagyon fiatalon ferjhez mentem. Persze a dolog nem sikerult, hiszen mind a ketten nagyon fiatalok voltunk, na meg a baba is hamar jott, utana pedig meg nehezebben tudtam magam a gyerekkel eltartani. Ujabb hazassag, csoborbol vodorbe helyzet...

Igen, ezt eleg egyszer elrontani, foleg ha elrontjak helyetted.

Es ahogyan mar valaki itt irta elottem, ha bantalmaznak taposnak gyerekkent, akkor soha nem lesz onbecsulesed, mert beled kodoljak hogy veled mindent meg lehet tenni. Ezt pedig sokszor a partnered vagy annak a kornyezete is eszreveszi, es igy gondolja, akkor pedig maris ott csucsulsz egy bantalmazo kapcsolatban.


Persze van pelda arra is hogy valaki utana sikeres eletet el, de szerintem nagyon sok mulik azon hogy talal-e maganak egy jo partnert ehhez.

2017. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokakat megtör ez a háttér sajnos, én mondjuk kitörtem belőle, pedig pontosan ugyanúgy nulláról kezdtem, de évek kőkemény kitartó munkája volt rengeteg áldozattal (maradéktalanul megérte!!). Amit tehetsz az az, hogy kitartóan dolgozol a céljaidért, mint ahogy most is teszed és türelmesebb leszel magadhoz, hiszen nem két perc lesz eljutni a célhoz. Javasolnám még az önismereti terápiát, rengeteget segített a feldolgozásban.
2017. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos még csak fizikai bántalmazás sem kell hozzá.

Akinek nincs kiegyensúlyozott gyerekkora,annak sérül az önértékelése,az "önkép sérül"-így van megfogalmazva a pszichológiában.

2017. dec. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Engem is rugtak,ütötek ,és nem támogatak,de dolgozom van szeretö férjem aki mindig mindenbe támogatot,van munkám és van 3 gyerekem.diplomám nincs ,mult veled marad de ha van rendes párod aki támogat ,szeret akkor minden rendbe lesz .
2017. dec. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nálad is rosszabb volt a helyzetem, és mai napog érzem időnként így, sok problémám van emiatt, de küzdeni kell, célt, hobbit találni, meg persze egy pszichológust. :) sokat tud segíteni.
2017. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!