Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most az is baj, ha valaki...

Most az is baj, ha valaki elköltözik, meg az is, ha otthon lakik?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben írtam, hogy külön élek már pár éve.

Erre elkezdték, hogy a korombeliek nagyrésze még otthon él, minek játszok felnőttesdit meg elköltözősit, ha egyszer túl fiatal vagyok.


Szerintem 24 évesen teljesen rendben van, ha az embernek van külön élete.


(nem az alapján élek, hogy ki mit ír ide, csak nem látom a logikát a dologban)


2017. dec. 22. 17:29
 1/10 anonim válasza:
87%

Az emberek kínjukban már nem tudják mivel piszkálják a másikat. :)


Azok az emberek, akik felnőttként még a szüleikkel élnek és bántanak amiatt, hogy te elköltöztél, csak irigyek. Még ha nem is akarják beismerni.

Tudod, nagyon nehéz felkelni anyuci szoknyája mellől, de azért mégis rosszul esik látni, hogy valaki már önállóan tud járni. :)


Jó, hogy elköltöztél, ebben a korban már épp ideje. Szerintem a szüleiddel ápolt kapcsolatodnak is egészségesebb ha felnőtt fejjel nem maradsz a nyakukon, hiszen te is más ember vagy egy önálló fiatal felnőtt akinek a gondolkodás módja eltér az idősebb korosztályétól. Ők pedig minden kis dolgodba bele akarnának szólni, szülői szeretetből és gondoskodásból ha továbbra is a kis gyereküknek tettetnéd magad. :)

2017. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Kb mintha az oviból csúfolnák az iskolásokat. Ne foglalkozz velük.


Állj a saját lábadra és amennyire lehet válaszd le magad a szüleidről. Saját tapasztalatból mondom, hogy nagyon jó érzés. (és szeretem anyámékat, nem volt otthon sem gáz, csak jó felnőni és felelősséget vállalni magamért)

2017. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Az a normális hogy a 20-as éveid elején elköltözz otthonról. Persze márha teheted.
2017. dec. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki úgy él, ahogy neki tetszik és ahogy tud.


Manapság túl nagy jelentőséget tulajdonítanak az emberek annak, hogy mások mit szólnak. Ki nem szrja le, de most őszintén?


Ha megteheted, miért ne élhetnél külön, önállóan? Törvénybe nem ütközik, ha a családod is elfogadja, de legfontosabb: neked is jó így, akkor mi van?


Más. Én abban sem látok kivetnivalót, ha egy 3-4 tagú család nem spriccel 6felé, mert az a trend. Semmi nincs abban sem, ha több generáció lakik együtt, akár anyagi akár érzelmi megfontolásból. Sőt, ha megnézzük, a régi nagy dinasztikus nemesi családokban is az volt a sikeresség egyik alapköve, hogy a birtok, a kastéllyal együtt apáról fiúra, unokára szállt és biztosította a nagyon nagy családok, kiterjedt rokonságok megélhetését. Tehát ez sem mumus. De az sem, hogyha valaki teljesen független önálló emberként él.

2017. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Én kifejezetten gáznak tartom azt, hogy az emberek ilyesmin vitáznak...Mindenkinek máshogyan alakul az élete, mindenkinek mások a lehetőségei, mindenkinek más a családja, mások a kapcsolatai stb., tehát erről nem lehet kijelenteni, hogy "ez és ez normális, de ez és ez nem normális". Vannak olyan családok, akik tehetősek és megengedhetik maguknak, hogy mindent megvegyenek a gyereküknek, elindítsák őt a életben. Például volt több középiskolás osztálytársam, akik érettségire autót és lakást is kaptak, ők 18 éves koruktól kezdve külön éltek, úgy, hogy a szüleik fizették a kiadásaikat. Vannak olyan családok is, ahol ezt nem engedetik meg maguknak vagy kifejezetten rossz anyagi körülmények között élnek, annak a gyereknek ez valószínűleg sokkal több erőfeszítésébe és sokkal több időbe fog telni, hogy külön költözzön, hiszen mindent önmagának kell megteremtenie. Egyes családokban jó a kapcsolat a családtagok között, szeretik egymást, segítik egymást stb., az a gyerek valószínűleg nem rossznak, kínszenvedésnek, kényszernek éli meg azt, hogy otthon él a szüleivel, hanem élvezi és szereti, míg akit bántanak, vernek stb., az az első adandó alkalommal le fog lépni otthonról és vissza sem fog nézni...és még sorolhatnám, úgyhogy ez nagyon sok mindentől függ. Felesleges rajta vitatkozni. Én úgy gondolom, hogy senki nem lesz attól kevesebb, ha huszon x évesen még otthon él a szüleivel és én senkit nem is tartok többre amiatt, hogy már elköltözött otthonról.
2017. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Itt az a lényeg, hogy 12 éves korodban kezdj el dolgozni, hogy mire 18 éves leszel, el tudj otthonról takarodni. Felejtsd el a szüleidet, haza se nézz, de azért utalj haza havi 200.000 Ft-ot. De ha még 17 éves vagy, akkor ne játszd a felnőttest, legyél a szüleid csicskája, ugráld őket körbe. Egy robot legyél, aki megjósolja azt is, hogy a drága szülő mire fog gondolni 5 óra múlva, hogy már kész legyen, amire az eszébe jut.
2017. dec. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek kínjukban már nem tudják mivel piszkálják a másikat. :) " Mennyire igaz.

Egyszer feltettem egy kérdést valamiről, letámadtak, ment a hőbörgés.

Másnap feltettem ellenkező nézőpontból ugyanarról a szituációról kérdést, ugyanúgy letámadtak, belém kötöttek.

2017. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi volt a válaszod a másik kérdésnél, de nagyon nem mindegy, hogyan fogalmaztad meg.


Én 30 fölött költöztem el, addig gyűjtöttem a pénzt, mert saját lakásba akartam költözni, nem albérletbe, és addigra jött össze a pénzt, a szüleim nem tettek alám kész lakást érettségire vagy diplomaosztóra, nem volt rá lehetőségük, mással összeköltözni sem volt lehetőségem, kollégiumba pedig csak azokat vették fel, akik távolabbról jártak iskolába. Vannak olyan nálam fiatalabbak, akik szeretnek felvágni, hogy ők már huszonpár évesen külön költöztek, persze gyorsan kiderül, hogy a szüleiktől kész lakást kaptak, vagy a párjuk lakásába költöztek be, vagy valami hasonló, minden esetre nem kellett nagyon megerőltetniük magukat azért a különköltözésért, de azért engem és a hozzám hasonlókat piszkálják, amiért nekünk 30 alatt nem jött össze, viszont velük ellentétben mi önerőből összehoztuk.

Ha te nem szóltál meg másokat, csak tényként közölted, hogy neked így alakult, akkor ne foglalkozz velük, ellenben ha az általam előbb felvázolt típusba tartozol, akkor legyél hálás a szerencsédért, de másokat is próbálj megérteni.


Nem tudom, nem láttam a hozzászólásodat, te tudod, melyik igaz rád.

2017. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
"Semmi nincs abban sem, ha több generáció lakik együtt" - Ha ez jól működik, akkor ez valóban nem rossz megoldás, mondjuk az én rokonságomban összesen 1 ilyen családot ismerek, akiknél ez működik is, nekik közös családi vállalkozásuk is van. De például anyai nagyanyám annyira összeférhetetlen, kötekedő ember, hogy vele senki nem akar hosszú távon közösködni.
2017. dec. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

24 éves vagy és még nem jöttél rá, hogy mindennel kapcsolatban vannak ellentétes vélemények?


Nyilván nem azok az emberek írják, hogy 24 évesen még otthon kéne élnie az embernek, akik egy másik kérdés kapcsán meg azt írják, hogy 24 évesen már az a normális, ha külön él. Ez benne a logika.

2018. jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!