Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a gyereketeknek?

Megengednétek a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Minden évben 3 napot igazolhat a szülő.Ezt mi szinte sosem használtuk fel(csak felvételi előtt,hogy pihenjek egy kicsit).Szeretnék egy ilyen igazolást elhasználni.Leginkább holnap szeretnék otthon maradni.Rengeteg órám lesz és így is alig állok a lábamon(nemrég jöttem ki egy csúnya betegségből és még mindig nem vagyok 100%-os :D).Pénteken rövidített órák lesznek meg előadások,szóval nem is nagyon tanulnánk(és csak 3 órám lenne + az előadás az első 2 órában lenne).

Az előadást szeretném megnézni,mert az év eleji is nagyon jó volt,ezért nem szeretnék pénteken otthon maradni.


Ti megengednétek a gyereketeknek,hogy otthon maradjon ?

Tesóm pénteken fog otthon maradni,szóval gondoltam én is maradhatnék otthon egy napot,bár velem kicsit szigorúbbak(mert én vagyok a nagyobb...),szóval nem igazán tudom,hogy hogyan beszéljem meg ezt velük(kicsit szigorúak)


15L



2017. dec. 20. 16:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
9%

Kizart

Nem logsz

A napok jok lesznek fontos dolgokra

15 eleted erejeben vagy

Menj idoben aludni birni fogod

2017. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
90%
Ha nekem ezt így elmesélné a gyerekem, biztos megengedném.
2017. dec. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
17%
Jó kérdés.Nekünk sosem engedték az ilyesmit,igaz,nem emlékszem,hogy valaha is ameddig iskolapadot koptattam,azt éreztem volna,hogy annyira fáradt vagyok,hogy nem bírnám.Most,hogy dolgozom,már inkább érzem ezt.Viszont mint szülővel,velem a gyerekem azt beszélte meg,hogy a pénteket igazoljam,lehet,hogy azt mondanám,hogy vagy jó a péntek,vagy semmi.
2017. dec. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
11%
Nem, ugyanis nem akarom azt tanítani a gyerekemnek hogy kibújhat a kötelességei alól. A most voltál beteg meg csak kifogás- a doki nem engedett volna vissza ha még rosszul vagy.
2017. dec. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
15%
Nem, pont azért, mert most voltál otthon x ideig.
2017. dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
16%

Scola undoritis. Jellemző tünet, mindannyian átéltük.

Én nem engedném meg, sőt bekísérnélek a suliba, hogy biztosan bemenj.

2017. dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%
Már leírtam itt néhányszor, de megteszem újra. Mindig is jó tanuló voltam, néha becsúszott egy-két négyes, de többnyire kitűnő voltam. Hazamentem első a lecke volt, utána nyugodt szívvel azt csináltam amit akartam. A szüleim engem nem arra figyelmeztettek, hogy tanuljak, hanem, hogy túlzásba viszem és pihenjek is. Na, de maximalista voltam és vagyok. De ugyanakkor sok tantárgyam volt ahol semmit sem csinaltunk, csak beszélgettünk, esetleg kiselőadasok (nem én voltam a soros), de közeledett valamilyen nagy dolgozat, témazaró. Minden körítés nélkül megmondtam, hogy otthon akarok maradni tanulni. És valóban tanulni! Sosem ellenkeztek. Középiskolában nyelvvizsga vagy előrehozott érettségi előtt egy hetet is otthon maradtam. Van diplomám, nem lett belőlem csavargó, mert egy évben néhány napot hiányoztam. De ha azt mondom, hogy pihennem kell is megengedték volna. Már én is Anya vagyok, még bölcsis a kisfiam,az, hogy megengedem e neki ezt majd rajta fog múlni. Az öcsém lusta volt és hanyag, mindig talált kifogást a tanulásra stb. na neki eszébe nem jutott ilyesmit kérni, tisztába volt vele, hogy nem mennek bele.
2017. dec. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
74%

Én eleve nem küldenélek iskolába betegség után, amíg nem vagy 100%-os.

Igazából nem értem, hogy ez a "3 napot igazolhat a szülő" mikor változott át évi 2 napra. Annak idején, amikor én iskolás voltam (80-as évek), ez három egymás utáni napot jelentett, azaz ha például elkapott a gyerek egy erős náthát, torokgyulladást vagy hasonló vírusos vackot, ami pár napnál nem tartott tovább, akkor ahhoz nem kellett orvoshoz menni, hanem a szülő igazolhatta a hiányzást. Ilyen akárhányszor előfordulhatott egy évben. Nem volt jellemző, hogy bárki visszaélt volna vele. Részemről agyatlanságnak tartom, hogy míg állandóan arról panaszkodnak, mennyire kevés az orvos, és milyen túlterheltek, addig kezelés nélkül gyógyuló pár napos nyavalyákkal is kénytelen mindenki orvoshoz menni, mert az ő igazolásuk kell iskolába is, munkahelyre is.

2017. dec. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%
bocsánat, évi 3 napra
2017. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
82%

Én megengedném neki, hogy otthon maradjon, ilyenkor már nem nagyon van tanulás, mindenki az ünnepekre készül. Az én gyerekem is 15 éves, már tegnap is csak filmeket néztek (gimibe jár), igaz, nem akciófilmeket, hanem a tananyaghoz kapcsolódóan, de már nem vesznek új anyagot semmiből.


Azért is megengedném, mert a szünidőt túlságosan rövidnek tartom. Az én gyerekkoromban hosszabb volt (igaz, hogy anno nem volt őszi szünet)..

2017. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!