Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy tartok a szüleim...

Normális hogy tartok a szüleimtől?

Figyelt kérdés
Egész egyszerűen apám és anyám előtt semmit nem lehet mondani, vagy csinálni. Egész egyszerűen már semmit sem merem mondani előttük, mert biztos kiakadnak. Apámnak pl. az a mániája, hogy ha a ő felébred korán reggel, akkor keljen fel más is, még hétvégén sem hagy aludni. Amikor apám hazajön, már összerándul a gyomrom, vigyázni kell arra, hogy mit csinálok, vagy mit mondok előtte. Anyám meg egész nap az én szobámban ül, és itt is alszik, és nekem csendben kell lennem. Pedig van saját szobájuk.
2017. dec. 23. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális..de ezt gondolom te is tudod!

Miota van ez igy?

Es anyukád miert van egesznap a te szobádba es miért alszik ott..??

Miértnem hoztad már neki szóba hogy szükséged van egy kis magán szférára..

2017. dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kiskorom óta. Ha megemlítem neki a magánszférát, akkor azt mondja, hogy majd leszek még egyedül, ha meghal. Szerinte ez az ő háza, és ott van ahol akar. Szerencsére este azért lehetek egyedül a szobámba, de akkor meg azért szól rám, hogy feküdjek le aludni, pedig nem zajongok. Apám pedig egy nap bejött a szobámba, persze kopogás nélkül és felnyomja a villanyt, és leáll telefonozni. De mikor lenyomom a villanyt, még ő érzi magát megsértve. Én sose megyek az ő szobájukba. Még a wc-n is rám nyitottak már többször is.
2017. dec. 23. 13:14
 3/10 anonim válasza:
100%
Nagyon fontos, hogy valamilyen úton módon akár külső rokon segítségével orvosold a helyzetet, mert ilyen mértékű tolakodást nagyon nehéz elviselni, és megértem, ha felidegesít. Nagyon fontos, hogy az ember tudjon magányban is lenni, nem csak akkor amikor anyukád meghal. Ki kell állnod magadért, és ha nem megy akkor kérd meg nagymamádat/papádat vagy vki más rokont, aki tud higgadtan beszélni a szüleiddel, mert ez így kész horror. Teljesen normális okból félsz tőlük, én is így érezném magam. A te szobád, a te birodalmad és kell az egyedüllét. Az egyedüllét nem a magány jele, kell hogy az ember áttudja gondolni a dolgait, és össze tudja szedni magát, főleg ha még iskolás vagy a tanuláshoz is elengedhetetlen. Lehetőleg próbáld megkérni őket, hogy beszélgessetek nyugodtan, és finoman fejtsd ki a véleményedet, hogy kell a magánszféra, és ez nem azt jelenti, hogy nem akarod őket a közeledben, mert a család az család, hanem főleg ha tinédzserkorban vagy szükséges, hogy legyen egy saját környezeted, aminek te vagy ura, és ez a szobád.
2017. dec. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok. Nem merek nevelőapukámmal egyedül lenni, mert tudom, hogy egy rossz szót szólok és már veszekszik is. Ha ketten kell mennünk valahová autóval, akkor megállás nélkül beszélek, hogy ne hagyjam szóhoz jutni, ne legyen ideje veszekedni, kötöszködni. Próbáltam már beszélni velük, de semmi sem változott. Esetleg egy nagyszülőnek említhetnéd, vagy a szüleid testvéreinek, hogy beszéljenek velük. Kitartást! :)
2017. dec. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen, gyomorideg ha megszólal a nagy hím... Már a hangja is idegesít, kiszaladnék tőle a világból, nem bírom elviselni. Folyton lehülyéz mindenkit, ömlik belőle a rosszindulat, folyton idegbajos pedig egész nap a négy fal között pöffeszkedik, semmit nem csinál. Mérgezi a körülötte élők életét, mindenkit leszól, felcsattan, 2 naponta üvölt valamiért és minél öregebb annál rosszabb és annál szélsőségesebb minden reakciója.

Én már néma csendben ülök itthon, nincs egy szavam se, mint valami szellem úgy lakom itt, de a nyugalmam többet ér, így amíg nem találok fizethető albérletet addig kibírom.

2017. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
45%

egy valamit ne felejts el szülők azok nem utálnak.

Valami oka biztos lehet, annak hogy ilyen módon bánnak veled.

Iskolába jársz, akkor hívd meg valamelyik ismerősöd a te lakásodba és legyen valami közös programotok.

Ha a szüleid az ismerősöd előtt is pofátlanul viselkedik ez már nem normális valaki közbe kell hogy szóljon egy külső személy akárki aki ki osztja őket.

(Te nem.egy tárgy vagy, akit birtokolni lehet.)

2017. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most akkor hol alszik anyád? Tök ellentmondásos
2017. dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem,nem normális!

A gyerek nem egy használati tárgy!

Az ilyen embereknek pszichológus kellene,akik jól lecseszik,hogy így nem lehet viselkedni a gyerekekkel.


A gyerek kiszolgáltatott,és ezzel nem szabadna visszaélni.


Vannak rokonaid,nagynéni,nagybácsi,nagymama,akivel lehetne erről beszélni?

2017. dec. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem apám egy agresszív állat. Nem tartom a szüleimmel a kapcsolatot, borzasztó sok fájdalmat okoztak nekem.
2017. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nekem is rávettem őket hogy minél előbb dögöljenek meg jobb ha minél előbb kezedbe veszed a dolgokat különben 18év felett már a törvény kötelez arra hogy te gondoskodj róluk vagy követeld a harcosoknak járó méltó halált vegyék tudomásul hogy nem vagy muskátli
2017. dec. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!