Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi értelme ennyire óvni a...

Mi értelme ennyire óvni a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, 2 hónap múlva lesz 18 éves, végzős gimnazista (osztálytársak vagyunk).


Kilencedik óta tapasztalom, hogy a szülei elég szigorúan fogják, már-már túl szigorúan és egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy miért.


Most mondhatnék példákat, de csak egyet, az aktuálisat emelem ki.

Vidékiek vagyunk, de Pest bőven megközelíthető. Sok ismerősünk/haverunk jár fel bulizni, mivel errefelé soha nincs semmi. Mi is mostanában kezdünk rájönni, hogy már kinőttünk abból, ami itt megy (azaz a semmiből) és felmennénk egy-két valódi buliba.

És ezt az egy haveromat nem engedik el, mert félnek, hogy elveszik Pesten.


Komolyan nem értem, hogy 18 évesen, megbízható, rendes barátokkal, ráadásul a srác sem fogyatékos, tehát feltalálja magát, miért nem engedik el egy éjszakára úgy, hogy Pesten még biztonságos alvóhelyünk is lenne.


Vagy én lennék túl haladószellemű azt hinni, hogy ha kevesebb mint egy év múlva úgyis muszáj lesz neki napi szinten járnia Pestre (egyetem), akkor elengedném a fiamat?


2017. dec. 23. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom az lehet a háttérben hogy rengeteg fiatal tünik el mostanság.
2017. dec. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Mert ostobák. Egy év és otthon ücsörög, mert nem mehet el egyetemre?

Szánalmas :D

2017. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Bár le lettem pontozva..de szerintem nyilvánvaló hogy attol félnek történik vele valami.

Ezzel nem azt mondom hogy akkor az a megoldás hogy sehova sem engedjék el..

2017. dec. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem, ez valóban túlzás. Én ugyan Pesten nőttem fel, de 18 évesen ilyen szempontból egy percig nem volt kérdés hogy hova engednek, lazán mehettem bárhova ha volt pénzem vagy alkalmam, voltam Angliában egyetemet nézni, szóbelizni, Pozsonyban táboroztatni, Varsóban nyaralni. 19 évesen ki is költöztem Amszterdamba. És még nem sikerült elvesznem egyszer sem.
2017. dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi erővel nem mehetne le a boltba se mert a végén bandaháború lesz és lelövik vagy jön az armageddon és nem ér vissza a pincébe xD
2017. dec. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Remélem én és a mostani generáció nem leszünk ilyenek :/
2017. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Lehet a szülők nem úgy gondolják, hogy megbízható barátok vagytok. Amúgy meg józanul lehettek megfontoltak, de gondolom nem vetnétek meg az italt. 😊

De az is lehet, hogy a fiában nem bízik.

+ még 2 hónapig kiskorú.

2017. dec. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Nincs életük, és a gyerekükre vetítik aki a nyomorukat.

Az én szülein is ilyenek voltak.

2017. dec. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy kamasznak nem mindig jó az itélõképessége. Veszelyes helyzetbe tud keveredni, megfontolatlan , éretlen .

Ez a legveszelyesebb kor, amit ha túlél a kamasz nagy szó, drogok, aids es balesetek nelkul

Nagyon sokan szúrják el ebben a korban mert azt hiszik h hallhatatlanok

2017. dec. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!