Hogy békítsem ki őket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy december eleje óta nagy viták vannak itthon. Az öcsémről (16) még egy tanév eleji fogadóórán kiderült, hogy piszkálják az osztálytársaikat a haverjaival. Már sírt az egyik lány, meg lóg emiatt néha, szóval elég a gáz a szitu. Akkor anyu még türelmesebben állt a dologhoz (pedig már akkor is nagyon mérges volt), és akkor még csak elbeszélgetett az öcsémmel erről. Azóta kiderült, hogy a helyzet nem változott, hiába ígérte meg öcsém, hogy békén hagyják a lányt meg a többieket.


Anyu erre mindentől elvágta az öcsémet. Elvette a telefonját, kapott egy régit, amin csak telefonálni lehet kb, valami tíz éves példány, ami a fiókban hevert, a laptopját csak a nappaliban használhatja 1 órára, ha valami sulis dolog van. Nyilván szobafogság hétköznap, hétvégén meg egy nap apuval kell "dolgoznia". Mármint nem meló, de apu autószerelő, és ott kell segítenie a tesómnak, akit meg ez alapból nem érdekel. Még azokat a ruhákat is elvette anyu tőle, amik márkásak, drágák, nem volt belőlük olyan nagyon sok, de öcsém szeretett vele menőzni, hogy neki zara meg mittudomén milyen ruhái vannak. Félre ne értsétek, VANNAK ruhái ugyanúgy, csak azok nem márkásak. A telót is ezért vette el anyu, mert hogy azzal is menőzött a suliban. Öcsém nagyon kiakadt, eleinte ideges volt meg ilyenek, aztán próbált könyörögni, aztán most sértődés... Ma is egész nap nem szólt semmit, ebédkor is elkérezkedett szilveszterezni, anyu nem szólt nagyon semmit, csak ránézett, majd: "majd nyilván elmehetsz, nem?" Aztán beduzzogott öcsém a szobába... Nem akarok így karácsonyt. :( Anyu azt mondta, hogy öcsémnek bocsánatot kell kérnie a többiektől, de ezt nem akarja öcsém.


Mit tehetnék így? Anyu nagyon szigorú, öcsém meg nagyon makacs. Apu anyu mellett áll, de rajta látom, hogy engedékenyebb lenne, ha más lenne anyu véleménye. Szeretném az ünnepeket szépen, de hát így nem megy. Kivel kéne beszélnem, hogy közeledjenek egymáshoz öcsémék? 18/L



2017. dec. 23. 20:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy igaza van anyunak. Öcsém idióta módon viselkedik, ezt is tudom. Anyu nem fog megenyhülni, csak ha tesóm normálisan fog viselkedni. Ismerem, nagyon kitartó ilyenekben. Meg utálja, ha a bármilyen módon gyengébbeket bántják mások. Egyszer mi sem szóltunk egymáshoz nagyon kb 2 hónapig még 3-4 éve... Nagyon bántóan viselkedtem az egész családdal, meg nem érdekelt a suli, kimaradtam otthonról, stb... Aztán rám sem hatott a szép szó, és tőlem is volt netmegvonás meg nem mehettem sehova. 2 hónapig nem szóltam anyuhoz, ő sem hozzám, csak ha muszáj volt, megvárta, míg én megyek hozzá. Most már elmesélte, hogy sokszor sírta el magát este miattam, hogy ez a helyzet, de igyekezett nem megtörni.


Egyébként próbáltam öcsémmel beszélni, hogy ne legyen ilyen, de lerázott, hogy fogjam be, meg ő majd azt tudja... De zavaró, mert nem volt mindig ilyen. Jó, nem volt az a nagyon önzetlen meg mindenki barátja típus, de alapból békén hagyott mindenkit, elvolt a haverjaival. Aztán iskolát váltott (ő akarta), ott megismerkedett az ottani srácokkal, akik meg b*sztatnak mindenkit, aki nem tud visszaszólni. Öcsém meg megy utánuk...


Lehet megpróbálok vele beszélni még ma este, de hááát... nem tudom. :-/

2017. dec. 23. 20:35
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért aggasztó hogy igy változott.. Biztos csak a rossz társaság, meg a tesód birka jelleme az ok? Nincs drog a háttérben?Nem füvezik?
2017. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
98%

Minden tiszteletem Anyukádé! Végre egy szülő, aki neveli a gyerekét, és nem csak odavet 2 mondatot aztán úgy tesz mintha minden rendben lenne.


Az öcséd viselkedésére nem kifogás az, hogy kamasz és új suliba került. Attól még viselkedhetne. Az, hogy nem kér bocsánatot, a pofátlanság netovábbja.


Nem tudom sajnálni a helyzetet amiben vagytok. Ugyanis az én életemet is pokollá tette néhány praszt gyerek úgy 8 éven át. Nem kívánom senkinek. Nektek csak ez a pár nap lesz kevésbé jó, de szerinted az a lány akit a tesókád a haverokkal bsztat, hogy érzi magát minden áldott nap az iskolában hónapok óta?

És ne aggódj, nem fognak leszállni róla.

Tudod mikor szállnak le róla? Ha a lány apukája orrba veri tesódat meg a haverokat, na akkor visszavesznek.

Szerinted a tesód hol éli ki azt, hogy elvették a cuccait? A suliban.

35N

2017. dec. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Itt nincs mit békitgetni. A szép szó használt? NEM. Akkor???

Képzeld milyen lehet annak a lánynak a karácsonya, akit egész félévben terrorizált a drága kisöcséd???

Szilveszterezni sem engedném, hiszen egyértelmű, hogy nem tud viselkedni.

2017. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Aztán ha az öcsi még tovább hülyül, lesznek ezek:

[link]

[link]

[link]

[link]


Nagyon helyes, hogy anyud bünteti a kis csitrit, akinek nagy a szája, de semmit se tett le az asztalra. Én is nagyon ki vagyok akadva, engem is folyamatosan bántalmaztak az iskolában és képtelen voltam megvédeni magam, mert amint megpróbáltam, öten összefogtak ellenem.

2017. dec. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként meg nem látod te sem a fától az erdőt? Kit érdekel, hogy az öcsi hőbörög; mit gondolsz, azoknak ki fogja visszaadni azt az időt és nyugalmat, fiatalkori boldogságot, akik az öcséd miatt szenvednek és lesznek boldogtalanok egy életre, hmm? Tisztában vagy vele, hogy az ilyen lelki sérelmeket egy életen át magával fogja hurcolni a bántalmazott illető, és talán soha többet nem fog tudni megbízni az emberekben (ami mondjuk itt Magyarországon nem is hátrány, de na...)?
2017. dec. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Uh itt is mennyi embert csesztettek. :/

(egy másik 75%-os)

2017. dec. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Engem sem érdekel, hogy a tesóm kiakadt anyára, mert tudom, hogy igaza van neki. Mármint anyának. Azt is tudom, hogy nagyon elrontja az öcsém mások életét, ezt nem kell kiemelni, nem vagyok fogyatékos, nem tudom, miért velem vagytok ingerültek.


Öcsémmel kell beszélnem, igen. Nem is akarnám anyumat lebeszélni arról, hogy büntesse, mert megérdemli. Valami ötlet, hogy hogy próbáljak fele közeledni, amit meg is hall egyáltalán, és nem elküld a búsba?

2017. dec. 24. 03:02
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az a baj, hogy sehogy. Ha megértené, hogy ezzel mekkora kárt tesz a kortársai lelkében, akkor eleve nem lenne egy bántalmazó kis görcs. Aki tudja hogy ez csúnya dolog az nem áll be a szekálók csoportjába, még meg is védi a másikat inkább. Akinek meg lövése sincs róla, hogy ezzel mit okoz, vagy tudja de szimplán tesz rá, annak meg mondhatasz bármit. Szerinted miért van az, hogy még neki áll feljebb, meg duzzog?? Mert egy érzelminyomorék, beképzelt kis tapló. Ő tesz kárt más lelkében, ő kötekszik, és még ő van megsértődve. Egyértelmű.

Vagy kinövi ezt az időszakát hamarosan (ez a jobbik eset)

Vagy nem és ekkora tahó marad

Vagy valaki úgy orrbavágja, hogy hirtelen valami csoda folytán elgondolkodik. Tudod az öcséd féle nyomoroncoknak is csak addig van ám pofája, amíg a nála egyértelműen gyengébb, félénkebbekkel kell arcoskodni. Megnézném ha a lányt a báttya, vagy valami felsőbb évfolyamba járó határozott megjelenésű srác bevédené. Gondolom tele lenne a gatyó.

2017. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehéz ügy, mert ha már hozzácsapódott a galerihoz, és megpróbál kihátrálni, ő is a szekáltak közé kerül. Gondolom, ettől fél a leginkább, sajnos, rosszul választott csapatot, amikor új közösségbe került. Valahogy abban kéne erősítened, hogy támaszkodjon a normális barátaira, ha vannak legalább a régi osztályából, keressen magának hobbit, ahol jó közösség van, pl. sportoljon valamit. 16 évesen fontos a srácoknak, hogy tartozzanak valahová, és ezért még hülyeségeket is képesek csinálni, hogy elfogadják őket. Nem tudom, mennyire volt jellemző az öcsédre ez a fajta viselkedés korábban, és ő maga, ha hajlandó őszintén szembenézni a dolgokkal, mennyire tartja valójában helyesnek. Valahogy próbáld megnyitni, beszéltesd arról, hogyan fogadták az osztályban, mi a helyzet a régi barátaival.
2017. dec. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!