Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan hagyjam figyelmen...

Hogyan hagyjam figyelmen kívül anyám megjegyzéseit?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem , hogy egyetemre fogok járni . Mikor megmondtam a szüleimnek apa nem mondott semmit , anya viszont azt mondta , hogy egy nagy hülyeség , de amúgy se nem kerülök be , nem nekem való , matekbol meg úgysem voltam sosem jó . Sikerült beíratkoznom közgazdasági egyetemre , arra a szakra amire vágytam , államin vagyok . Eddig sikerült mindent letennem . Újévkor el akarok utazni és amikor megmondtam a szüleimnek , anyám azt mondta , hogy meg fogok bukni ha nem tanulok , nem bízik bennem . Hogyan tudjam figyelmen kívül hagyni amit mond ? Annyira rosszul esik , sokszor ez miatt sírok , és a sok követelmény mellett amúgy is ideges vagyok , de ez mégjobban rátesz .:((
2017. dec. 23. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Gondolj arra hogy eddig se volt igaza.

Azt mondta nem fognak felvenni -- ott vagy, ráadásul államin.

Azt mondta nem vagy elég jó hozzá -- eddig minden vizsgád megvan.

Most miért lenne igaza? Utazz el, tanulj, végezd el az egyetemet, és élj boldogan. Nem féltékeny esetleg mert neki nincs dipomája?

2017. dec. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
86%
Valószínűleg azt szeretné, hogy valamilyen szinten függj tőle és azzal, hogy igyekszel a saját lábadra állni, ennek épp az ellenkezője felé tartasz. Lehet nem szeretné, ha diplomásként elköltöznél és otthagynád őket apuddal egyedül. Velem hasonló a helyzet, de így egyetem vége felé már kezdi elfogadni, hogy nem tervezek életem végéig velük maradni :)
2017. dec. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van neki egyetemje. Őt apja annó állandóan megalázta . Mindig éreztette vele , hogy semmit sem ér , viszont őt ez motiválta , engem viszont nem , hanem az önbizalmam nulla . Akitől a legjobban várom a támogatást , attól kapom a legkevésbé . Már gondoltam pszichológushoz is járni . Kezdek idegileg tönkremenni .
2017. dec. 23. 21:04
 4/10 anonim válasza:
80%
Keress valakit, aki megadja neked ezt a fajta támogatást, biztatást. Barát, barátnő, testvér, valaki. Ha lelkileg labilis vagy egyedül nem fogod tudni átvészelni, de nem kell feltétlenül pszichológus.
2017. dec. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer állj a sarkadra és mondd meg neki, hogy eddig sem volt igaza, és szégyellje magát, hogy nem képes támogatni téged. Ha elég bátor vagy akkor hozd fel, hogy most ugyanolyan mint amilyen az ő apja volt és gratulálsz neki. Tuti az összeveszés de talán elgondolkodik. Persze ha bosszúálló a végét ink ne mondd..de állj ki magadért, és menj pszichológushoz.
2017. dec. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindig elgondolkodok, hogy velem van a hiba vagy mi a p..cs? Mert én nem a gyakorin vergődnék, hanem már az első ilyennél úgy leosztanám anyámat, hogy a fal adná a másikat. Mások meg jámboran bégetnek, mint egy birka és hamarabb felkötik magukat, mint hogy kinyissák a pofájukat és elmondják a célszemélynek, hogy mi a gond? Érthetetlen!
2017. dec. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám dettó ilyen, azt érte el vele, hogy soha többé nem akarom látni. Nem akarta, hogy egyetemi végzettségem legyen , szembementem vele és csak azért is az lett. Sajnos nárcisztikus emberek, soha az életben nem fognak megváltozni.
2017. dec. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a gond , hogy már többször megmondtam neki , volt , hogy ordítva , volt , hogy szépen , higgadtan , de sosem változik meg . Azt hiszi ha őszinte és megmondja nekem akkor jobban fogom érezni magam , viszont az , hogy a saját anyám így beszél rólam , nemhogy segít , hanem pont az ellenkezője . Ő ezt őszinteségnek mondja , én viszont sz ilyen embert egy önző embernek mondom , aki beletapos más lelkébe , nem figyelve arra , hogy ő is érző ember .
2017. dec. 23. 22:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Őt nem fogod tudni megváltoztatni, ha ilyen lealázó stílust hozott magával, és senki nem verte ki belőle, akkor márnem is fogja, felesleges szócséplés, ha azt magyarázgatod neki, hogy rosszul esik. Azon kell dolgoznod, hogy ne vedd fel a sértéseid, ne érdekeljen a véleménye. Ha negatívat mondd, akkor vágj vissza, hogy "erre is azt mondtad, hogy nem lesz meg, mégis megvan,nem vezsnek fel, mégis bekerültem stb." Ha kell durván, sértsd meg Te is őt. Sokszor az emberek azértgonoszak a másiktól, mert valamilyen szinten kielégülést jelent nekik a dolog. Szakítsd ezt meg! Bunkó, akkor kapjon vissza bunkóságot! Ne kezdeményezd a veszekedést, de nyugodtan vágj vissza neki, amikor rákezd ezekre. Ha kezdi a nem fog sikerülni szöveget, akkor lehet neki sorolni az ellenpéldákat, lehetvisszavágni azzal, hogy aki mer,az nyer, vagy bunkóbban, "hát,lehet, hogy neked van igazad, elvégre te is új receptet akartál kipróbálni, aztán mi lett belőle...jobblett volna, ha maradsz a régen beválltnál". Jah, és kezdj el leszokni róla, hogy beavasd az életed részleteibe. Minek? Hogy megkapd, hogy úgyis becsődölsz? Maj dszólsz, ha már túl vagy a nehezén, és csak a sikerekről kell beszámolnod!
2017. dec. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor el kell költözni, tudom nehéz , mert én is végigzongoráztam ezt, de ez a legjobb megoldás.
2017. dec. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!