Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan hagyjam figyelmen...

Hogyan hagyjam figyelmen kívül az anyám viselkedését?

Figyelt kérdés

Régebben is, de főleg az utóbbi időkben az anyám kicsit elviselhetetlenül viselkedik velem. Amúgy sincs túl sok életkedvem és önbizalmam, de még ezt a minimálisat is elveszi ezzel a viselkedéssel. Hiába próbálok megfelelni neki, nem sikerül, semmi se jó amit én csinálok, általában elég bunkón és flegmán beszél és viselkedik velem. Néha ugyan próbál felvenni egy kedvesebb stílust, de nem sokáig sikerül. Kicsit rossz érzés hogy még itthon is ezt kapom, miután mindenhol csak az utálatot kaptam eddig az életem során. Még itthon is tudatva van velem hogy egy darab sz*r vagyok akinek kár volt erre a világra jönnie. Meg kicsit le is néz, totál gyerekként kezel.

És a másik dolog, hogy rossz érzés az anyámat ilyen negatív állapotban látni mindig, mint akiben semmi élet és boldogság nincs, állandóan rosszkedvű, mindenért nyavalyog. Akárhogy is viselkedik velem, aggódok az egészségéért, nem tűnik túl egészségesnek, inkább olyan mint aki bármelyik pillanatban rosszul lehet. Este néha úgy is fekszik az ágyon hogy meglátom azt hiszem rosszul van, aztán meg amikor ezt megemlítem neki jön az hogy "hagyjál már békén" meg ilyen dolgok.


De hogyan hagyhatnám figyelmen kívül ezt az egészet? Különösen most az utóbbi pár hétben kezdett el az anyám igazán undok módon viselkedni velem, mivel elköltözni nem tudok még így valahogy figyelmen kívül kéne hagynom. Megbeszélni azt próbáltam vele a dolgokat de teljesen hatástalan, nem tudok rá hatni. De tönkretesz idegileg az biztos.


2016. jan. 3. 09:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Múltkor találkoztam és beszélgettem egyet egy haverom anyjával, ő még pár évvel idősebb is az enyémnél, ég és föld a kettő, benne volt élet, vidámság, és ezerszer kedvesebb volt valahogy.
2016. jan. 3. 09:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor általában a szülő pártját fogom (még úgy is, hogy az én anyám teljesen leképződése a tiédnek), mert a legtöbb kérdés kiírója egy akaratos kis s**gfej. Érdekes, hogy a te kérdésedből viszont nem ez jön le nekem. Azt kell mondjam, vannak ilyen emberek, akiknek semmi nem jó és az élő fába is belekötnek. Kisebb koromban (4 éve elköltöztem, már nincs rá szükség) kialakítottam egy védekező mechanizmust amikor elkezdett sipánkodni, én végiggondoltam a napi teendőimet, hogy mit csináltam, mi van még hátra, stb. Az egész véget ért úgy, hogy gyakorlatilag hallgattam amit mond, de egy szóra nem emlékeztem. Simán csak ignoráltam, nekem nagyon bejött.
2016. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha folyton az egészségét szapulod az negativ dolog ne csodáld ha ez visszaüt rád

első körben ezen változtas mert te generálod a problémát

2016. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!