Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves lányok! Ez nálatok is...

16 éves lányok! Ez nálatok is így van?

Figyelt kérdés
Ha vesztek ruhát azt a saját pénzekből veszitek?

2017. dec. 27. 13:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

16 évesen honnan saját pénz? Ha zsebpénzre gondolsz, az is a szülőé... persze értem, hogy akkor az a tied.

Én nem kaptam ilyet. Ha valamit szerettem volna, akkor kaptam rá pénzt. Zsebpénzt tekintve nem tudom, mennyi a szokás. Ha heti 5 ezret kapsz, akkor abból már igen, illik neked vásárolni magadra. Hisz amúgy mire kapod? Arra, hogy magadra költsd.

20/L

2017. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem anya fizeti.
2017. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem! Hiszen nem volt miből.

Adtak pénzt es rám bizták hogy hol milyen ruhát veszek belőle.

Nem is értem azokat a szülőket akik elvárják hogy a gyerekük oldja meg a ruházkodást pénz nélkül..

2017. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mert nem volt saját jövedelmem. Még közel 20 évesen sem lesz, 23 évesen fejezem be az egyetemet.
2017. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sajátból veszem. Végigmelóztam a nyarat, szóval van pénzem, ami nem a családtól van, de egyébként zsebpénzt is kapok, de az ki van számolva, abból kell fizetnem az edzést meg a különórákat is.

16/l

2017. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

16 évesen nem dolgoztam, tehát nem volt saját keresetem. Tehát, nem, nem saját pénzből vettem semmit. Később dolgoztam iskola mellett nyári szünetben, aminél természetesen már a magam pénzéből költöttem.

Ennyi idősen anyukám a családi pótlékból adott pénzt, mivel ő igényelte, ha valamit meg szerettem volna venni, vagy volt zsebpénzem, amit szintén a szülőktől kaptam és azt osztottam be. De természetesen ha valamire nem csak vágytam, hanem szükségem volt, pl. új cipőre, mert tönkrement, akkor azt alapból megvették.

2017. dec. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én havonta kaptam zsebpénzt, de a ruhákra mindig külön kaptam valamennyit. Általában pont annyit adtak, amennyibe az adott ruha került, de viszonylag ritkán vettem magamnak új cuccokat, szóval nem így hetente kell elképzelni.
2017. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

16 évesen nem foglalkoztam olyan sokat ruhákkal, tavasszal meg ősszel egyszer elmentünk közösen vásárolni, kaptam 2 gatyát 2 pólót, néhány alsóneműt, télre kabátot (ami kitartott 3-4-5 évig), és ennyi. Nagyon ritkán, ha megláttam pl. neten egy olyan darabot, ami nagyon megtetszett és normális árban volt (tehát nem 20ezer forintos Gas farmer, hanem egy 3500 ftos póló), akkor azt karácsonyi vagy szülinapi pénzből megvettem magamnak. De ez max. évente 2x volt.

18 éves koromtól dolgoztam csak diákként, de akkor sem ruhákra költöttem a pénzt.

2017. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Gáz, nem gáz én 16 évesen a szüleimmel mentem vásárolni. Kaptam valamennyi zsebpénzt, de az inkább uzsonnapénz volt, ha valamire nagyon vágytam, akkor inkább nem ettem, csak hogy meglegyen. Diákmunkázni nem nagyon tudtam, mert sokszor sokáig voltam suliban, a legtöbb helyre meg műszakba kellett volna menni, de a szüleim nem engedték, hogy este 10kor járjak haza iskolaidőben, a hétvégi munkákra meg kb esélye se volt az embernek mert oda a "csókosokat" osztották be.

Együtt mentünk, jó családi program is volt, meg nem engedték, hogy hülyeséget vegyek.

2017. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Én nem is kaptam zsebpénzt (nem is hiányzott), meg nem is diákmunkáztam, csak az egyetemen, így nem, nem saját pénzből vettem.
2017. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!