Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista szülő (k) gyermeke...

Alkoholista szülő (k) gyermekei, ti mennyit isztok?

Figyelt kérdés

Én két kezemen meg tudom számolni, hányszor ittam 21 évem alatt. Egyrészt elvből, másrészt nem szeretnék ugyanabba a hibába esni, mint apukám.

Amikor ittam, többnyire csak egy-két koryot, valamint egyszer elmentem egy kocsmatúrára, és elég sokat ittam, de meglepő módon alig volt hatása, utána kb. egy hétig kívántam az alkoholt, pedig nem ízlett a legtöbbje.


2017. dec. 28. 23:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem iszok. Nagy ritkán kötelező jeleggel egy kupica a nagyobb családi rendezvényeken, amúgy semmi.
2017. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A kocsmatúrás esetet kiegészítve, hatás alatt azt értem, hogy nem rúgtam be, pedig az volt a cél, hogy megtapasztaljam, milyen is az. Csak egy minimálisan illuminált állapotba kerültem, a másnap sem volt másabb, mint bármelyik más nap. :D
2017. dec. 28. 23:19
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Sört vagy vörösbort, havonta kb 6-8 alkalommal 1-1 pohárral maximum/alkalom, vacsorához vagy társaságban. Töményet sohasem, utálom a szagát is.
2017. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit, a szagát sem bírom. Soha nem iszom. Annyira nem vagyok mondjuk gyermek, 40 vagyok, de alkoholisták voltak a szüleim.
2017. dec. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Metionin ***** válasza:
100%

2-3 havonta ha megyünk valahová, megiszok pár cidert és rövidet. Igazából a legtöbb pia ízét utálom, beleértve a sört, bort, pálinkát. Viszont a májam klasszis minőség, nagyon nagyon sokat és sokfélét kell innom ahhoz hogy berúgjak és akkor sincs képszakadás vagy rosszullét és másnapos sem voltam még soha. Ettől függetlenül mértékkel iszom, nekem a pia íze számít, így amikor már nem esik jól akkor nem iszom többet és kész. Gyakran nem kívánom a rövidet sem, olyankor 1-2 ciderrel elüldögélek egész este.

27xx, apám alkesz

2017. dec. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én jóval idősebb vagyok nálad ( 38) de alkoholista szülők mellett nőttem fel. Durván alkoholisták voltak, így egy valamit megígértem magamnak amikor 17 évesen végleg leléptem tőlük. Soha nem fogok részeg lenni, és inni sem fogok. 38 évem alatt soha nem voltam részeg, és a karácsonyi 1 pohárka tojáslikőrön kívül soha nem ittam alkoholt. Szilveszterkor is csak gyerekpezsgő a favorit nálam.

Én nem ismerem az alkoholokat. A sör szagától is rosszul vagyok, ízre fogalmam sincs milyen, de nem is hiányzik. Mulatni meg alkohol nélkül is tudok.

2017. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

A sör ízét én is borzasztónak tartom, egyszer próbálták rámerőltetni, próbáltam legyűrni, de a doboz 1/3-a után feladtam, egyszerűen szörnyű, keserű íze van, nem tudom hogyan tudják élvezni sokan?!

Igazából legtöbb alkalommal, amikor ittam, más nyomására tettem, szívesebben hagyom inkább ki. Én is szigorúan csak gyerekpezsgővel köszöntöm az újévet. ;)

2017. dec. 29. 00:16
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit.
2017. dec. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

Párszor ittam alkoholt életemben(mikor pl 10-en éves voltam,akkor szilveszterkor pezsgőt)


Egyszerűen taszít a szaga is.

Nálunk a tágabb családban is elég sok volt az alkesz,sokat balhéztak,többet az alkoholnak adták az életüket.


Az egyik nagyapám úgy halt meg,hogy benyomott,és megfagyott a saját udvarán télen.


Nem akarok soha öntudatlan állapotban lenni,részeg még soha nem is voltam.


29/f

2017. dec. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én születésnapon, karácsonykor, és Szilveszterkor iszom, de leginkább Szilveszter az ami rám jellemző akkor keményen odaszoktam csapni. Tehát nálam évente egyszer Szilveszterkor van az amikor degeszre iszom magam, nagyon kiszoktam ütni magam, és utána 2-3 napig mindenkit utálok, és mindenki az ellenségem annyira szenvedek. Aztán ha nincs semmi egyéb alkalom, maximum 3 havonta megiszok egy citromos sört és ennyi.
2017. dec. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!