Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban tönkreteszem a szüleim?

Valóban tönkreteszem a szüleim?

Figyelt kérdés

Már 4 éve nem élek otthon, mégis képesek velem telefonon veszekedni, hogy miattam megy tönkre anyu idegileg, meg az egész család meg hasonlók.

Külföldön élek, munkába járok, egyetemre járok. Nem támogatnak anyagilag, annyi, hogy küldünk egymásnak ajándékot az ünnepekre.

Nem keresek jól, mert iskola mellett kevés az idő. Annyi, hogy a férjemmel eltartjuk magunkat, valamennyit félre is testünk, nem kellett felvenni a diákhitelt sem, és segítség nélkül álltuk az esküvőt, csak nászajándékot kaptunk a szülőktől.

Ma viszont megint sírásig idegeltek, holott csak amiatt hívtam haza, hogy jók lettek-e a ruhák, amiket ajándékba vettem.

Erre jött a veszekedés amiatt, hogy biztos nem lesznek meg a vizsgáim (pedig mindig megkérem őket, ne beszéljünk az egyetemről, ameddig nem megyek át vagy bukok meg, nem akarok a levegőbe mondani semmit), azért nem mondok soha semmit a suliról, mert még egy ilyen lusta lány, mint én, nincsen, miért csak heti 1 napot dolgozom (11 órát szombaton, mert csak akkor érek rá suli mellett, mennék vasárnap is, de akkor zárva a munkahelyem), más bezzeg 3 helyen dolgozik és a szüleit is eltartja, nekik is azt kéne, hogy ne dolgozzanak, mert már 50 évesek, Xy is 20 éves létére 3 állásban dolgozik, mert eltartja a két munkaképtelen szülőjét meg a 3 kiskorú testvérét...

Amikor megmondom, oké, akkor elmegyek szakmára, akkor magasabb lesz a fizum (mert ott van fizetett gyakorlat), és támogathatok, akit kell, akkor az van, hogy megmondtuk mi, hogy lusta lány vagy, nem akarod csinálni az iskolát.

Meg hogy anyu havi 180 óráért kap annyi pénzt, mint én havi 40 ért (130 ezret). De erről sem én tehetek.

Amikor megkérdem, kell valami, mindig az a válasz, hogy nem kell. Amikor meg veszekednek velem, akkor mindig az van a fejemhez vágva, hogy anyunak miattam ment tönkre a fiatalsága, mert gyereket vállalt, mert ránk dolgozott...

24 vagyok. 19 éves korom óta csak részben, 20 éves koromtól pedig már abszolút nem tartottak el.


2017. dec. 30. 15:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Anyut ha kérdem, mindig azzal jön, jól van, semmi gond. Most meg kiabál velem, hogy belebetegedett a munkába, és két napja húzza a lábát.

Nem vagyok otthon. Nem látom. Nem tudhatom. Hetente felhívom őket, de sose mondja.

2017. dec. 30. 15:05
 2/15 A kérdező kommentje:
*valamennyit félre is teszünk
2017. dec. 30. 15:07
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Csoda, hogy egy ilyen család mellett normális felnőtt lett belőled. Csökkentsd minimumra a velük való kapcsolatot, mert romboló a hatásuk!
2017. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Inkább ők tesznek tönkre téged. Milyen szülő az olyan, aki felhánytorgatja, hogy a gyerek miatt ment tönkre a fiatalsága.
2017. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Minek beszélsz velük, ha csak probléma van belöle?
2017. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Szabadulj meg tőluk,vissza se nézz,a gyerek nem fejos tehén,ezért nem vállalnak sokan saját családot,mert a szuloket kell eltartani meg ingyélo tesokat,sok helyen csak ezért kell gyerek h fejje a pereputty.. Az ilyennek vissza fizetném a pelenkám árat is utána rávágnám az ajtot.. Érzeli zsarolás. Minél messzebbre az ilyen szulotől..
2017. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

SÜRGŐSEN szakítsd meg velük a kapcsolatot, addig, amíg teljesen ki nem készítenek!!!!!!


Sajnos a proletároknál van egy szemlélet, hogy a gyerek tartsa el a szülőt. Ez felháborító! NEM KÖTELESSÉGED eltartani őket. A szülő kötelessége a legjobb tudása szerint segíteni a gyereket, ha már a világra lökte. Ha anyagilag nem tudja, akkor legalább jó tanácsokkal, szeretettel, támogatással.


El nem tudok ilyet képzelni, és a szüleim sem, hogy nekem kellene őket eltartani. Undorító paraziták a szüleid, már ne haragudj.

2017. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Exem már velem élt és hazahordta a teljes fizetést a piásoknak. Én pénzeltem a életet,mert leadta egybe az anyjának amiért dolgozott,koteélesége volt amiért nevelték etették pelenkázták stb,érzelmileg anyuka jol tudott manipulálni zsarolni beteget játszani.. Anyuka támogatta a megcsalásokba is, csori azota is hazahordja pénzt egyedül van, én meg boldog családban gyerekekkel,ha szultem volna oda gyereket,bele se gondolok..
2017. dec. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kovpet ***** válasza:
90%

"más bezzeg 3 helyen dolgozik és a szüleit is eltartja"


Annak a másnak biztos olyan szülei vannak, akik ezt megérdemlik. Agyam eldobom, 50 évesek? ÖTVEN? Majd 20 év múlva lesz aktuális ez a kérdés, mondd meg nekik.

2017. dec. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

"más bezzeg 3 helyen dolgozik és a szüleit is eltartja"

Nem kell csodálkozni miért nincs gyerekvállalás..

2017. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!