Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális, hogy ilyen...

Mennyire normális, hogy ilyen szinten "törődnek" velem a szüleim 20 éves létemre?

Figyelt kérdés

Számomra egyre inkább zavaró.

Amint kilépek a szobámból egyből megkérdezik, hogy mit csinálsz.


Amint látják, hogy telefonozok, vagy gépezek megint jön az előbbi kérdés. Vagy az, hogy kinek írsz, kivel beszélsz.


Így értelemszerűen otthonról sem tudok elmenni szó nélkül, mert jön a hová mész kérdés. Utána persze még 100x elmondják, hogy vigyázz magadra, stb.


Abba is bele akarnak szólni, hogy mikor feküdjek le aludni, hétköznapokon 11 után folyamatosan piszkálnak amíg le nem fekszem.


Meg vannak ezek a szokásos dumák, hogy jól öltözz fel, mert hideg van...


Egyre inkább kezdem unni. Ha elmegyek valahova a barátaimmal is állandóan ki vannak akadva ha éjfél után jövök, mert addig nem tudnak nyugodtan aludni amíg itthon nem vagyok.


Azon is ki vannak akadva ha esti programom van Pesten, pedig kb. 15 km-re lakom Pesttől, simán haza tudok jutni.


Ez csak szerintem túlzás?


2017. dec. 28. 12:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
48%
szerezz munkát, kötözz el
2017. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Az durva, hogy állandóan kérdezik, hogy mit csinálsz, kivel beszélsz, stb.

Az teljesen természetes, hogy együtt élő emberek, szólnak egymásnak, ha elmennek otthonról, és megmondják, hogy hova mennek, és mikor érnek kb. haza. És ez mindenkire vonatkozik, nemcsak a gyerekre.

Az meg tipikus szülői szokás, hogy még a 40 éves "gyerektől" is megkérdezik, hogy jól felöltözött-e, vagy eszik-e rendesen :D

2017. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ebben nincs rosszindulat, egyszerűen még nem szokták meg, hogy felnőttél.

Mondjuk szerintem felnőttek között is alap, hogy ha elmegyek valahová, akkor a velem egy háztartásban élők egyikének legalább elmondom, hogy hova megyek és kb. mikor jövök (ez nem engedélykérés, hanem közlés, van különbség).

A többiről leszoktathatók, csak beszélni kell velük. Először nem durván, legyen benned is empátia, hiszen az normális, hogy aggódnak, csak az nem, amilyen formában ezt kifejezik.

2017. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem tetszik, költözz el. Vagy az bejön hogy eltartanak? Nem csinálnak semmi rosszat. ha meg nem érdeklődnének felőled azért hisztiznél.

Arról meg ők nem tehetnek hogy te nem vagy elég intelligens ahhoz hogy tudd, ha elmész valahova illik szólni és nem lelépni szó nélkül, mert te már nagy felnőtt vagy.

2017. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Egyet értek az előzővel. Én 38 vagyok. 20 éve élek külön. De ha meglátogatom anyámat fel kell hívjam, hogy hazaértem e. Pedig fél órára lakik és a hónap összes többi napján hazaérek valahonnan...mégis. A szüleidnek mindig a gyereke leszel. Ez csak neked fura. Ha nagyon zavar csak az elköltözéssel tudod megoldani. De ezzel együtt apám pl. Megkérdezi ha találkozunk pl.elég meleg e a kabátom vagy mit ebédeltem....stb. Ez élethosszig tartó dolog. Nyilván ha nem lakunk együtt akkor ezek a kérdések minimálisra csökkenek. De ha 50éves koromban költöznék velük újra össze biztos minden nap jönne a kérdés hova megyek, mit eszem, mikor jövök haza......megszokták, hogy szülők ☺
2017. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kései Sirató ***** válasza:
55%

Felnőttként nem célszerű együtt élni a szülőkkel. 20 évesen még nyilván nincs annyi pénzed, hogy önállósodj, addig bírd ki, hogy úgy viselkednek, mint általában a szülők szoktak.

Az okát nyilván tudod: szeretnek téged. Erre gondolj és akkor nem lesz annyira idegesítő!

2017. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen az természetes, hogy elmondom, hogy hova megyek, illetve kb. mikor jövök, de a többit kicsit túlzásnak érzem, hiába mondom, hogy szóljanak le ezekről nem tudnak, amúgy jó a viszonyunk, csak ez zavar.


Elköltözni pedig nem tudok amíg egyetemre járok, majd ha lesz keresetem akkor természetesen nem tervezek a szüleimmel maradni és rajtuk élősködni, meg amúgy is kaptam tőlük egy pesti lakást ahová lesz mennem.


Bár ha most ennyit aggódnak nem tudom mi lesz akkor amikor elköltözöm.

2017. dec. 28. 13:00
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Meg gyerek vagy hiszen eltartanak

Akkor ne panaszkodj

2017. dec. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Nézd. Van aki meg úgy nő fel hogy kb. le sem $z@rják, 18.szülinapján meg kib@$$zák otthonról egy táska ruhával. Szerintem te jártál jobban.
2017. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Ha normális, ha nem, nekik most is (és mindig is) a gyerekük vagy és leszel. Féltenek, aggódnak, nehéz feldolgozniuk, hogy felnőtt vagy.

Majd ha önálló életed lesz, nem velük élsz majd, akkor fog ez enyhülni.

De kívánom, hogy ennél nagyobb problémád sose legyen.

2017. dec. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!