Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a 14-15 éves...

Ti elengednétek a 14-15 éves lányotokat úgy buliba, hogy az idősebb testvére is ott lenne mellette?

Figyelt kérdés

Nem mintha akarnék, csak kíváncsiságból megkérdeztem anyumtól, hogy Ő elengedne-e és azt mondta, hogy igen.

A bátyám 24 éves és tudni kell róla, hogy Ő egyébként egy elég bulizós, csajozós fajta, de nem issza részegre magát, mindig észnél van, csak hát ugye mivel, hogy fiúból van, nem biztos, hogy velem foglalkozna, hanem inkább a lányokkal, egyszerre két dologra meg nem tudna figyelni és emiatt nem értem, hogy anyu miért engedne el vele.

Nektek erről mi a véleményetek? Bíznátok a fiatokban?



2017. dec. 30. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elengedném, mert ilyenkor az idősebb báty komolyan veszi a kis húgica pátyolgatását. Az én bátyám is bulizós, csajos volt, de ha én is mentem buliba a fél szeme mindig rajtam volt.
2017. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem 14-15 évesen semmi keresnivalója egy gyereknek bulikban.
2017. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Alapvetően amiatt nem, mert semmi keresnivalód huszonévesek között. Szórakozóhelyre be sem engednek, szóval marad max a házibuli. Szintén nem a te korosztályod, így nem.
2017. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1-nek igaza van. Ha ekkora a különbség máshogy viselkednek. Én is ilyen 15 évesen mentem egy házibuliba. Mindketten hivatalosak voltunk, mert ez ilyen csapatösszetartó féle buli volt, és egy egyesületnél voltunk. Egy páran hoztak nekem italt, de nem rúgtam be, meg se éreztem, meg figyelt rám a bátyám is (ő akkor 18 volt). Aztán talán még abban az évben vagy rá 1 évvel később a szilveszteri buli nálunk volt (nem ugyanazzal a társasággal), akkor a tesóm kifejezetten megtiltotta, hogy én bármit is igyak ami alkohol :D

Én nekem kellett a rendet fenntartani (nem volt rá szükség), meg hát akkor rám maradt a takarítás nagyrésze. De ezen a bulin sem, meg az előzőn se rúgott be, kicsit többet ivott mint kellett volna, de jól szórakoztunk. Holnap szintén elmegyünk egy szilveszteri "bálba"ahol ő is ott lesz, néhány haverjával és én a barátaimmal. Most már nem azért lesz ott, hogy "vigyázzon rám", mert már 18 évesen tudok magamra is figyelni. Talán még én vigyázok rá :D

Na, de, hogy az utolsó kérdésedre válaszoljak: ha a fiam olyan hasonló beállítottságú lesz mint a bátyám, akkor elengedném a lányomat vele (de legalább akkor, ha min. 15 lesz, annál előbb semmiképp sem), de persze a lányomnak is olyan beállítottságúnak kell lennie mint nekem :D HA megbízok a fiamban elengedném.

2017. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És akkor sem voltam olyan, hogy minden elmentem bulizni vagy ittam volna. 16 évesen úgy talán, ha 2szer voltam buliban, egyiken szintén a tesómmal, másikon egy barátom buliján. 17 éves korom óta van, hogy havonta 1szer, vagy kéthavonta elmegyünk valahová a városunkba kinézünk. Most is lett volna 2 alkalom, hogy elmenjek velük, de nem volt kedvem, inkább otthon maradtam. November végén volt szalagtűző és mint rendező osztály ott voltunk hajnalig, akkor voltam utoljára bulizni. Táncoltunk, majd takarítottunk. Akkor is csak 1 pohár pezsgőt ittam az egyik végzős barátnőmmel.
2017. dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A privát írónak üzenem, hogy nem, nem akarok bulizni és nemis akarok egy bátyám korabeli pasival sem lefeküdni! Oké?


Az eddigi válaszokat pedig köszönöm! :)

2017. dec. 30. 18:31
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Én amúgy nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen fiatal lány mit tudna ott csinálni úgymond egyedül.

Táncol a zenére, körbe néz, és még? Idősebbekkel ismerkedik? Az nem lenne olyan nagy baj, ha beszélgetne velük valami átlagos dologról, vagy ha mondjuk táncolnának, de egy huszonéves srác nemhiszem, hogy azért van ott, hogy kutyákról meg cicákról beszélgessen, de kitudja.

Na, de amúgy elengedném úgy, hogy a bátyja is ott van, viszont szerintem úgyis hamar megfogja unni.

2017. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem elengedtek ennyi idősen, pedig nincs idősebb testvérem, de házibulikról és sportegyesületi bulikról volt szó, olyan társasággal mentem, akiket a szüleim ismertek, mert ők is megfordultak nálunk, vagy ha apukám kocsival jött értem, akkor hazavitte a haveromat is, stb. A Peaches and Creambe nem hiszem, hogy elengedtek volna. Mondjut oda most se mennék :D

Egyébként én felnőttként is ezt csinálom egy buliban. Iszok alkoholt, mondjuk két fröccsöt, és táncolok, beszélgetek, kihívok embereket csocsózni, billiárdozni, ha van karaoke, akkor abba beszállok, de életem párját nem hiszem, hogy egy random péntek este fogom megismerni, és tartós barátságok se igen szövődnek így.

2017. dec. 31. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!