Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan javíthatnám...

Szerintetek hogyan javíthatnám meg a kapcsolatunkat anyukámmal?

Figyelt kérdés

Vagy mit változtassak magamon? Anyukámról lenne szó. Szóval anya mindig kiabál velem, vagy ha kérdezek valamit mogorván válaszol. Sokszor mondd rám csúnya szavakat mint hülye, idióta, buta, ügyetlen, lusta, undok, stb. Ezek nagyon bántanak és kezdem elhinni hogy így is van. Gyakran kezet emel rám és jó párszor volt hogy meg is ütött. Néha eléggé félek, mert ha elmegyek a barátaimmal akkor mindig hamar haza hív és ha egy kicsit kések jól leszid. Nem tudok úgy elmenni valahová hogy ne stresszeljek folyamatosan azon, hogy mi lesz mikor haza megyek. Mindig azt mondja hogy soha nem segítek pedig szoktam, és ha magamtól felajánlom mindig leszól. Magánszférám sem igazán van, mert a szobámba is csak úgy bejön, meg ha vendég jön is a szobámban szállásolja el nekem meg madracon kell aludnom. Ha ez nem lenne elég mikor fürdök is bejön a fürdőszobába. Ruhákat mindig vesz nekem de ha valami másra van szükségem, vagy kicsit másabb dolgot szeretnék azt már a saját pénzemből veszem meg általában. Az is hiányzik hogy megöleljen vagy megpusziljon. Megölelni nagyon ritkán szokott kb egy évben kétszer. Puszit meg utoljára kb egy két évvel ezelőtt kaptam utoljára. Az iskolában jól tanulok. De ha már 9-est kapok (Erdélyben élek, itt 1-10ig osztályoznak) csúnyán néz rám. Meg nekem semmit nem szabad, volt hogy a palackból ittam a vizet s erre rámordított, és mivel rosszul esett mondtam neki, hogy ő is szokott a palackból inni erre az volt a válasza hogy ő ő én meg én vagyok és amit neki lehet azt nekem nem . Volt hogy szóltam neki erre azt mondta ha nem tetszik el lehet menni s kinyitotta az ajtót, én kimentem mert féltem tőle, erre visszarángatott hogy mit képzelek magamról így őt vezárják. Nem tudom mit tehetnék, mit kéne változtatnom, mert kezdek kicsit magamba fordulni és egyre többet sírni. Ezen az sem segít sokat, hogy ha sírni lát csak rámkiabál hogy mit bőgök. Előre is köszönök minden választ.

14/L



2017. dec. 31. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Fontos, hogy semmi esetre se keresd magadban a hibát, ez nagyon fontos.

Anyukáddal valamilyen problémák vannak, segítségre szorul, de gondolom van olyan konok is, hogy nem hallgat senkire.

Próbálj több rokontól, ismerőstől, baráttól segítséget kérni, és panaszold el többnek is a problémád.

Biztosan nincs veled semmi baj, csak anyukád rajtad vezeti le a feszültségeit.

Apukádról nem beszéltél, ha volna, próbálj beszélni vele.

2017. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Lehet csak már a töke kivan, hogy egyedül nevel 10+ éve. Apáddal mi a helyzet?


Én biztosan nem vállalok gyereket, mertha a párom-férjem elhagy, marha jo hogy én gürizem és feladok mindent a gyerekért, ö meg éli világát meg látja öt párszor...


Sajnos rengeteg családban ezt látom hogy válás, gyerek anyánál aki beleszakad hogy mindent megadjon ,az ö saját élete nemlétezö fogalom, apa meg jo esetben a pénzt adja.

2017. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2, léteznek olyanok is, hogy anyai ösztönök, ha ez benned nincs meg, mint valószínű a kérdező anyukájában sem, akkor jobb, ha nem is tervezel gyereket sosem.
2017. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Anyukám elég fiatalon szült engem (19 évesen). Az igazi apukám nem él velünk, de én tartom vele a kapcsolatot, és szünetekben náluk is szoktam lenni csak hát elég messze laknak. Nevelőapám nagyon rendes és mindenben támogat. Van két féltestvérem, egy apukám és egy anyukám felől is úgymond. Őket is nagyon szeretem.
2017. dec. 31. 12:12
 5/5 anonim válasza:

Ez annyit ismerős !

1 testvérrel és igazi apukámmal

Karácsony előtti kb 6 hétben anya megőrült , kb az volt mint nálad, nem hatotta meg a sírásom, erőszakos volt , fenyegetett hogy megver, lelkileg bántott, de nem ütött vagy rántgatott meg

Karácsony utánn megváltozott, rendes lett , de azért vannak még kitörései

Abban a 6 hétben tényleg már vágytam rossz dolgokra, vágytam a rendes fájdalomra , gyűlöltem az itthon töltött időt

2017. dec. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!