Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valójában tudom, hogy igaza...

Valójában tudom, hogy igaza van apáméknak, de mégis szörnyen érzem magam emiatt. Mit csináljak szerintetek? 18/L

Figyelt kérdés

Első éves egyetemista vagyok... Nagyon sok vizsgám van. Az eddigiek 4-es 5ösök lettek, de még van 4 ami elég nehéz lesz. A következő csütörtökön.. Utálom ezt a tárgyat egyébként, ilyen tipikus töltelék tárgy aminek köze nincs sok a szakomhoz, de sok kredit és meg kéne lennie legalább 3-asra ahhoz, hogy kapjak ösztöndíjat ( ami meg nagyon ráférne a családra itthon). Direkt ezt a tárgyat raktam Szilveszter utánra, mert nagyrészt a szerencsén múlik csak, hogy hogyan fog sikerülni, tanulni nem tudnék rá egy hetet amúgy se, mert annyire száraz anyag.

Na de a problémám az, hogy Szilveszteri buli a város szélén lesz a barátaimnál, már rég ledumáltuk az egészet. Viszont ma rámtört egy elég erős bűntudat érzés, hogy basszus vizsgaidőszak közepén nem kéne buliznom... ha emiatt nem fog sikerülni a vizsgám akkor nagyon dühös lesz apám is rám, meg én is magamra...’és akkor majd mondja, hogy: minek kellett vizsgaidőszakban buliznom..... ja és ezek után kb nem lesz pofám mondani itthon ha bulizni mennék...

Szorongok emiatt most nagyon és nem tudom, hogy mi legyen


2017. dec. 31. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nyugodtan menjél. Egy nap pihenés vizsgaidőszakban is jár. Ne részegedésig igyál, csak mértékkel, hogy másnap tudj tanulni. Én nagy stréber voltam egyetem alatt, mégis tartottam magam ahhoz, hogy pénteki, szilveszteri bulizás igenis jár :)
2017. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Neked kell eldöntened, hogy melyik a fontosabb: a buli, vagy az ösztöndíj?!
2017. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Te tudod, hogy hogy és mennyit tanulsz... De én biztos nem tudnék a tananyagra koncentrálni szilveszter este, amikor az egész világ körülöttem duurogtat, petárdázik, zenél, üvöltözik, stb. Menj el bulizni, ne igyál sokat, holnap kelj fel és tanulj rendesen.
2017. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
De eddig semmit sem keszultel ra? Mert ha semmit sem ,akkor tenyleg lehet buntudatod,viszont ha mar elkezdtel ra keszulni ,akkor nyugodtan menj el. Ez az egy ejszaka nem oszt nem szoroz mar rajta,legalabbis szerintem. Hidd el ,hogy ha veletlen nem sikerul a vizsgad ,akkor az nem emiatt lesz,hanem mert tulidegeskeded, es akkor tok mindegy mar hogy mennyit tanultal ra,sajat tapasztalatok. Sok sikert a vizsgadhoz! :)
2017. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem utolsó nap kell kezdeni tanulni rá, ha tudod, hogy nehéz.


Anatomiát én is két héten át gyürtem és ugy lett hármas. Két nap tanulással tételt mentem volna visszaadni.

2017. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem egy anatómia szintű tárgy egyrészt, másrészt már elkezdtem tanulni rá
2017. dec. 31. 11:10
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

hát biztos nem szilveszter napján kell tanulni bűntudat miatt, hanem akkor bulizni kell.

" tanulni nem tudnék rá egy hetet amúgy se, mert annyire száraz anyag. "

Ez meg mondjuk hülyeség mert ennyi erővel neki se álljon az ember semminek.

2017. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt beszólogatsz kedves utolsó ;) arra céloztam, hogy könnyebb a tárgy mint az anatómia egyrészt. Másrészt, de tanultam képzeld :D
2017. dec. 31. 11:46
 9/10 anonim ***** válasza:
12%
Tanulj, es majd utoszilveszterezz!
2017. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13%
Apádék gondolom nem engednek el bulizni,akkor nem mindegy,tanulj.
2017. dec. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!