Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Egynek jó lesz. " Ez mégis...

"Egynek jó lesz. " Ez mégis milyen hozzáállás egy apa részéről?!

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag friss kapcsolatom, de már tartunk azon a szinten, amikor a különbségek feltünedeznek. Előtte volt egy 2 éves kapcsolatom, ott a párommal kb. egy szinten voltunk műveltségben, intelligenciában, hát vele sajnos nem, ő kevésbé művelt. Hát ezt elpanaszoltam apának, gondoltam megértő lesz, esetleg ad 1-2 tippet, hogyan segíthetném, képezhetném egy kicsit. (Ismerik egymást a párommal, és jól el is vannak, a párom kifejezetten bírja, sőt a családból mindenki kedveli a párom.)

Na, hát apám megvonta a vállát és közölte velem, hogy "Nem baj egynek jó lesz."?????!!! Hogy mi van?? Láthatta rajtam hogy ezen fennakadtak a szemeim, mert volt szíves kifejteni hogy hát "ez a világ már nem arra van kitalálva hogy sírig tartó kapcsolatot tartsanak fenn az emberek.." ???

Amúgy ő is elvált anyámtól, kezdem megérteni, miért...

És én nem azt gondolom hogy megfogtam egy pasit és akkor most holtomiglan-holtáiglan van meg sírig tartó boldogság. Lehet együtt maradunk, lehet nem. Majd az idő eldönti, nem kergetek hiú ábrándokat. Na de nem is úgy állok hozzá hogy akkor most még egy hétig a mostani, aztán utána 2 hetet adok a következőnek, aztán 1 hónapot az azutáninak... De remélem ez abból is lejön, hogy 22 évem alatt ez a 2. kapcsolatom és az első sem volt rövid.


Mi a véleményetek? Ti is így gondoljátok? Azért van ennyi szétment pár, csonka család, mert ez a hozzáállás fertőzi az emberek elméjét? Mert eldobják ami bőven menthető lenne?


2017. aug. 28. 14:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Hát okítani nem fogod az holtzicher. Van egy butácska párod, de attól még lehetnek okos beszólásai vagy jó szíve neki. Vagy jó így, vagy egynek jó volt.Lehetne talán szebben mondani, de legyünk őszinték.
2017. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

És ezzel mi rosszat mondott apukád???

Az elmondásodból arra következtetett, hogy nem ez a férfi lesz életed párja. És te is így gondolod.

Apukád csak elmondta más szavakkal, hogy majd jön más, ha vele nem jön össze. Ugyanazt mondod, amit apukád. Ő is úgy gondolja, hogy nem kell életed végéig ezzel a férfival lenned, ha nem vagy vele boldog.

2017. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

most mit mondjon, te valasztod nem szol bele...

sztem tul nagyugyet csinalsz ebbol. talan apadnak akarsz megfeleni...

2017. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Apád úgy gondolja, hogy nem érdemes energiát fektetni ebbe a srácba. Kívülálló, máshogy látja, hogy jobban-e, az majd idővel kiderül. 22 éved alatt azt érted, hogy 22 éve pasizol? Vagy azt, hogy 22 éves vagy és maximum 4 éve pasizol... Mert nem mindegy.
2017. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"ez a világ már nem arra van kitalálva hogy sírig tartó kapcsolatot tartsanak fenn az emberek.."

Ebből a mondatából pont kiderül, hogy ezt nem csak az én kapcsolatomra érti. Aki válaszol az olvassa el rendesen a leírást és értelmezze köszi!

2017. aug. 28. 14:59
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Hát ebből en is megmondom, hogy Ti nem lesztek együtt sokáig.... már csak abból kiindulva, hogy hogy beszélsz róla.... nem művelt, panaszkodsz apádnak higy nem művelt... mi vaan? Akit szeretsz azzal ezt nem csináljuk....

Apad nem szemét, csak reálisan latja adolgokat...

2017. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
4, természetesen nem 22 éve pasizok, bocsi, ha félreérthető volt. 22 éves vagyok. De köszönöm a válaszod.
2017. aug. 28. 15:01
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon unatkozhatsz.


"Ez a hozzáállás fertőzi az emberek elméjét" - Ne gondold ám, hogy régen boldogabbak voltak az emberek. Leélték egymás mellett ugyan az életüket, egy házban, de kvázi idegenekként, boldogtalanul. Ma már el lehet válni, ki lehet lépni a rosszból, és ez teljesen jól van így.


Nem ezen kéne változtatni. A kapcsolatok nagy része azért megy tönkre, mert kommunikálni, alkalmazkodni képtelen emberek jönnek össze olyan emberekkel, akiket alig ismernek, és esküvő után derül ki, hogy hoppá, nem erre számítottak. Minden felgyorsult - Hónapok után képesek némelyek frigyre lépni, ez pedig baromi kevés idő. A problémák szőnyeg alá vannak söpörve, nincsenek jól kezelve, mert senkitől nem tanulták meg ezeket - Generációról generációra szálló gond ez.


Tehát, nem azzal van a gond, hogy kilép valaki a rosszból, mert felismerte, hogy ez nem az igazi, csak "egynek elmegy", hanem az, hogy az emberek nagy része nem nőtt fel egy kapcsolathoz.

2017. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően az a baj, hogy úgymond meg akarod változtatni a párod. Természetesen ha ő maga, saját akaratából is szeretne tanulni, fejlődni, segítheted, segítsd, szép dolog! De ha neki nincs erre különösebb igénye, akkor azért mert téged zavar, ne akard olyanra rávenni, amit ő nem szeretne. A butaság, műveletlenség is kissé relatív és attól, hogy nincs akkora tudása, még lehet rendes, becsületes, hűséges, kedves, vicces stb. stb. ember.

Apukád válasza meg inkább semleges volt, lehet a fiút se akarta megbántani azzal, hogy elismeri, hogy kevésbé intelligens, se téged azzal, hogy azt mondja, keress mást. Vedd lazábban. Ha jól érzed magad a pároddal és napi szinten, a napi életben nem okoz gondot a műveltség különbség, akkor élvezzétek az életet. De ha téged napi szinten frusztrál ez, hosszú távon nem lehet boldog vége.

2017. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

Máktea, "holtzicher"?! - meine Güte! :D


Kérdező: apám is így volt az exemmel, hogy ne sírjak, ha vége lesz.

Ő reálisan látta őt, engem elvakított a rózsaszín köd, de apát nem, így elég hamar leszűrte, hogy eléggé egoista, önbizalomhiányos férfi és bizony nem lesz hosszú életű a kapcsolat.


Apád is így van vele, minek ajnározza a párodat, mikor a különbségek szemmel láthatóak, és valóban ki fognak ütközni előbb-utóbb.


Igaza van :)

2017. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!