Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti is kiakadnátok, ha...

Szülők ti is kiakadnátok, ha a 18 éves fiatok még ebben a pillanatba is ébren lenne? Mivel büntetnétek?

Figyelt kérdés
Nem számít hogy suliidő van vagy nincs

2018. jan. 2. 01:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
56%

Nem büntetném, de akkor is kelnie kéne 6kor, és jól teljesítenie az iskolában. Mert ha az éjszakai fentlétek miatt romlanának az eredményei, azért viszont büntetném.


Aki meg azt mondja hogy 18 évesen felnőtt, nem nem az csak nagykorú. Felnőtt majd akkor lesz ha eltartja magát.

2018. jan. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
96%
Egy 18 éves addig van fent, ameddig akar, ha ezzel nem zavar másokat. Nem értem, apukád miért akarja ezt ennyire beszabályozni, feltéve, hogy nem hangoskodsz, nem csörtetsz fel-alá a lakásban. Nekem a 10 éves fiam is még fent volt fél egykor tegnap (vagyis ma), mert olvasott. Alapvetően szünetben szólni szoktam neki 10 körül, hogy aludjon, de a könyve végénél járt, és nagyon szerette volna befejezni, úgyhogy hagytam neki. Végül is még szünet van, csak holnap lesz suli, alhat, amíg akar.
2018. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 kovpet ***** válasza:
60%

"Gyerekként írok, nem felnőttként"


18+ évesen ezt már nem tudod megtenni, csak szólok :)

2018. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Te is ébren vagy. Ő is ébren vagy. Felnőtt ember, ahogy te is. Hagyd élni!
2018. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként írok, nem felnőttként"


18+ évesen ezt már nem tudod megtenni, csak szólok :)


Az ilyen marad sajnos 40+ is gyerek...

2018. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Ha az egészsége menne rá - mert hosszú ideje éjszakázik - akkor természetesen aggódnék...
2018. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Mikor lett kiírva a kérdés? Január 2-án.

Mivel 1-én feltételezem, hogy egy 18 éves hajnali 3-ig vagy 4-ig fent van szilveszterkor, ezért újév napján délig alszik, így nem tud korán elaludni, ezért ez szerintem nem probléma.

2018. jan. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Lefogadom, a szüleid olyan típusú szülők, akik 15 éves koráig rácsos ágyban altatják a gyereket. Szegény...
2018. jan. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyum volt hasonló. Soha nem tudtam hamar elaludni, de ő elvárta, hogy 9-kor, de legkésőbb 10-kor már aludjak 16-18 évesen is és volt egy időszak, mikor feljött ellenőrizgetni, hogy alszok e. Ha nem aludtam akkor ment a veszekedés, hogy miért nem meg mi ebben olyan nehéz, mikor csak be kell csukni a szemem, meg biztos nem vagyok elég fáradt azért nem alszom, stb.


Nálunk ilyenkor kikapcsolták a wifit vagy elvette a telefont, esetleg minden apróságot velem csináltatott meg, hogy elfáradjak, na meg mellé a cseszegetés napokig. (Alapból végeztem házimunkát, fát vágni is segítettem, kertet kapálni, stb. plusz még napi 8-9 óra az iskolában, ahol a kevés alvás ellenére is 4,8 volt az átlagom. Nem arról volt szó, hogy semmit nem csinálok és bukásra állok miatta, egyszerűen anyámnak nem tetszett a tudat, hogy én ébren vagyok, mikor ő nem engedte meg.) Miután végeztem a középsulival el is költöztem jó messzire, mert minden másban ennyire irányítani akart. (Azt is ő akarta megszabni, hogy milyen hajam legyen, milyen ruhát hordjak, stb. Ha ezek sem teljesültek ezekért is járt valami büntetés általában burkoltan, de valami volt, hogy érezzem, nem vagyok jó gyerek. Itt olyanokra kell gondolni, hogy pl. nem hordtam azt a pólót, ami neki tetszik akkor "véletlenül" eltűnt a kedvenc pólóm, egyszer fel is mosott vele a szemem előtt, vagy "véletlenül" nem maradt elég meleg víz, hogy hajat mossak. Először tényleg elhittem, hogy csak véletlenek, de idővel már gyanús lett.)


Már külön éltem 20 éves voltam, mikor kiírta neki a facebook chat, hogy x órája voltam elérhető, ebből ő leszűrte, hogy nem aludtam és szóvá is tette, de volt, hogy rám írt este 10 körül, hogy miért nem alszom. (És persze nem érti, hogy ezzel mi a gond és én vagyok a hülye.)


Amég otthon laktam alapból sok rémálmom volt, szinte csak az, folyton meghaltam benne, kivégeztek nyilvánosan meg ilyenek. Egyszer mondtam neki, de lecseszett, hogy hülye vagyok, minek álmodok ilyeneket. Mióta elköltöztem megszűntek a rémálmok, nem rágom a körmömet és nincsenek kényszer cselekvéseim sem. (Persze anyum szerint ez mind, csak véletlen, semmi köze a költözéshez, csak kinőttem a kamaszkori hülyeségeket.)

2018. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
Kérdező Anyuka!! Maga normális??
2018. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!