Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tanár, de hétvégén se...

Anyám tanár, de hétvégén se tud semmi másról se beszélni?

Figyelt kérdés

Most reggel 6 óta nyomja.

Tisztára meghülyítik.


2018. jan. 6. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Az emberek általában arról tudnak beszélni, ami velük történik.
2018. jan. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Stressz így jön ki rajta. Esetleg szólj neki miatta. Neki sem jó, ha ilyenkor nem lazít, hanem pörög tovább. Én is hajlamos vagyok erre, de direkt figyelek rá. (Szintén pedagógus.)

Ha segíteni akarsz neki, csináljatok valami jót hétvégén, hogy ne a monoton takarítás-főzés program legyen.

2018. jan. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Kezdjél el tapétázni, biztos témát vált. :)
2018. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, ha sok a stressz a melóban, bár Én nem pedagógus vagyok! Beszélj vele arról, hogy ez zavar téged! Esetleg keress valami programot, ami segít kikapcsolódni!
2018. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Mondd neki,hogy beszéljetek másról,egyebként tudom miről beszélsz mert az én anyám is tanár..

Válts témát

2018. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Még szerencse, hogy anyukád nem törvényszéki kórboncnok :-)

Ha zavar téged, hogy ennyit beszél a munkájáról, akkor próbáld meg (nyugodtan, udvariasan) megbeszélni vele, vagy hozz fel te valamilyen számára is érdekes témát.

2018. jan. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Jól mondja az utolsó, dobj fel más témát.
2018. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Ez bizony stressz. Amellett, hogy kellemetlen, káros is, hiszen nem engedi magát pihenni, leereszteni.

Mi a következőt alkalmazzuk itthon: mikor pénteken hazajövünk a melóból, mindenki kap 1 órát, hogy bármit elmondjon, ami idegesítette, aggasztja a munkával kapcsolatban. Meghallgatjuk, ha kéri, tanácsot adunk. Ha ez az idő letelik, utána hétfő reggelig nincs munkatéma. Ha valaki mégis oda téved a beszélgetésben, visszarángatjuk. Az elején kell csak figyelni, utána természetes lesz. Szerintem jó módszer, nekünk bevált.

Mondd el anyukádnak, hogy a saját érdekében szorítsa a munkahelyi gondokat péntekre, akkor elmondhatja, de ha a hétvégén felhozza, el kell terelni a témát azonnal.

2018. jan. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!