Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tekinthet rám a családom...

Miért tekinthet rám a családom rossz szemmel?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és idén érettségizem. Érettségi után egyetemen szeretnék tovább tanulni. Anyukám egyedül nevel engem és hugomat. Rossz berögződése, hogy az ,,azt" helyett, ,,aztat" mond. Ez még rendben is lenne, de mivel egy szó szerint, paraszt emberrel volt/van együtt lassan 5 éve, azóta úgy ő is parasztosan beszél.

Nekem nagy szerencsém, hogy kollégiumban vagyok és csak hétvégente hallom ezeket, de nagyon zavaró így is.


Elkezdtem kultúráltabban viselkedni itthon is és az iskolában is, mert tetszik és sokkal jobban érzem magam. Ezt úgy értem, hogy pl az ,,Oké" helyett ,,Rendben"-t mondok, meg válogatottabb szókinccsel beszélek, mint ezelőtt.


Anyukámat zavarja mindez. Azt mondja mindíg, hogy ne játszam az okoskodót, mert ,,hányingere van tőlem", meg hogy nem vagyok én úriember és nem is leszek az soha.

Igazi ,,energiavámpír", mert mikor itthon vagyok az én életkedvemet veszi el és ami a legijesztőbb hogy élvezi. 4-5 hónap van az érettségiig és neki az a baj, hogy tanulok.

Unokatesóm és a barátja otthagyta az érettségit, mert rájöttek, hogy nekik nincs rá szükségük, mert nem jó tanulók és nem menne nekik. Ők a minta példák anya számára, mert elmennek dolgozni és keresnek ketten összesen 300 ezer forintot.

Azt szeretné, hogy érettségi után én is csak egy átlag ember legyek, aki dolgozgat egy gyárban, 190 ezer forintért egész életében és ott öregszik meg.


Miért zavarhatja őt, hogy egyetemre szeretnék menni, és megvannak hozzá a képességeim és a szorgalmam is?

Továbbá, miért zavarja őt, ha én kultúrált ember akarok lenni?

Mit tudok tenni azon kívül, hogy bedugom a fülhallgatót a fülembe, hogy ne hallgassam a rossz berögzüléseit?

Pszichológushoz is elmegyek majd, de remélem itt is kapok hasznos tanácsokat, tippeket.



#továbbtanulás #család #anya #szülő #rossz berögzülések
2018. jan. 6. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
A továbbtanulásodat ki fogja fizetni?
2018. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Talán féltékeny. De ne add fel.Gyárban nem igen keresnél 190 ezret, esetleg karbantartóként, de ahhoz is kell még tanulnod.Ha kell valaki, akivel ki tudod beszélni,levelezni, stb,nyugodtan írj privát üzenetet nekem.

24/L

2018. jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy szeretném csinálni, hogy nyáron külföldre mennék dolgozni, és abból fizetem a kollégiumot/albérletet, és felveszem a diákhitelt amit már 0% kamattal kell majd visszafizetnem és abból fizetném a szemesztereket.
2018. jan. 6. 21:14
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Anyukád egyrészt féltékeny, másrészt pedig valószínűleg úgy szocializálódott, hogy a paraszti, falusi, szegény élet az igazi élet, a városi, művelt, gazdagabb emberek pedig mind okoskodó, másokat kihasználó szemétládák. Falun (vidéken) sokaknak van ilyen kissé korlátolt berögződésük.

Tenni annyit tudsz, hogy lesz*rod anyukád véleményét, és tényleg egyetemre mész, aztán max. évente kétszer meglátogatod, és egyik füleden be, a másikon ki, amit mond.

2018. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Idén érettségiztél????
2018. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

1-2 hónap alatt külföldön semmi pénzt nem keresel mert élned kell mellette.

Akkor itthon diákmunka.

Hitelt ne vegyél fel, ha tanulsz kapsz támogatást. Egyetem mellett is lehet dolgozni.

A választékos beszéd, igen idegesítő! Főleg ha most kezdted el.

2018. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

Kedved 6 -os. Elmondanád nekem, hogy mi az idegesítő a választékos beszédben? :) Érdekelne. Szerintem helyes, hogy próbálsz kultúráltabban beszélni és viselkedni, ezt ne add fel senki kedvéért.


Másrészről anyukádat is meg lehet érteni. Sajnos akik parasztos szókinccsel rendelkeznek, nem éppen jönnek ki azokkal akik esetleg kultúráltabban próbálnak viselkedni (Sajnos mivel primitívnek nevezhető emberek mellett töltöttem 10 évet a szókincsem akaratom ellenére is berögződött és nem nagyon tudok kultúráltan beszélni azóta).


Anyukádat pedig valószínűleg olyan ember aki szerint csak az a jó amit ő csinál. Ezért idegesíti őt a te kultúrált viselkedésed. Gondolom ő sem tanult tovább ezért az unokatesód és a barátja lettek a szemében a minta példák mivel ők is azt tették amit ő annak idején.


Mit tudsz tenni? Utálom ezt a választ, de sajnos ez van: Ki kell bírni


További jó éjszakát kívánok mindenkinek, Dr. Csirkecomb

2018. jan. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Külföldről pontosan annyi (SEMENNYI) pénzzel jössz majd haza, mint amivel kimentél melozni ;)

Hacsak nem.prostinak.állsz ahol.a lakhatás is megoldott :)

2018. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató és támogató szavakat. Megpróbálom kibírni, és a lehető legkevesebb időt itthon tölteni.

A külföldi munkáról sok negatív dolgot írtatok. Ezeket tapasztalat alapján írtátok? Nekem van egy lehetőségem ha minden igaz, hajóra mennék mosogatni/felszolgálni, szállás ingyenes lenne, ételt, italt kapnék, +500ezer körüli fizetést havonta. 2 hónap alatt meglenne az 1 millióm és azt szeretném a megélhetésemre költeni. Nagyon jól hangzik tudom, nekem is meglepő, de tényleg így van.

Ha ti voltatok kint dolgozni és van pár pozitív/negatív véleményetek/élményetek akkor azokat privátban szivesen meghallgatom. :)

2018. jan. 7. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!