Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most tényleg én vagyok a rossz?

Most tényleg én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

A húgom 12 éves.Nagyon elkényeztetett.Állandóan mindent a feneke alá dugnak,főleg anya.Tulajdonképpen semmit sem kell csinálnia.Bármire nemet mondhat.Mindent megkap,amit csak akar.Velem nem így viselkednek.Nem is vágyom rá,hogy elkényeztessenek,de rosszul esik,hogy vele máshogy bánnak.Olyan érzést keltenek bennem,mintha ő jobb lenne mint én és hogy őt mindenki jobban szereti nálam.Tudom elég gyerekesen viselkedem,de már elegem van belőle.Mindenért hisztizik,utána meg csak anyáék veszekednek miatta.Elrontotta a karácsonyt is,mert nekiállt cirkuszolni,hogy én szerinte jobb ajándékot kaptam.Röviden annyi történt,hogy én kaptam egy telefont.Azt nem vette figyelembe,hogy neki már van egy,ráadásul rengeteg dolgot kapott ebben az évben,én meg tulajdonképpen semmit (jó persze,kaját kaptam meg egyebet,de olyan kimondott ajándékot,ruhát nem).Ő kapott gördeszkát,laptopot,új nadrágokat,pulcsit,fülbevalót,de neki ez sem volt elég.Egész este hisztizett meg sírt,mert milyen igazságtalanok vagyunk meg stb.

A szülinapját szintén elrontotta.Mindent megkapott amit kért,erre félredobta az ajándékait és nekiállt hisztizni,hogy ő új lámpát meg függönyt akart és hogy ő csak ennyit kért mindenkitől.Ez persze nem volt igaz.Külön lapra leírta,hogy ő kitől mit kér és eszerint próbáltak neki ajándékot venni.

Én ilyet sosem csináltam.Ajándéknak is csak olyan dolgot kérek amire szükségem van(pl.új vázlatfüzetet vagy festéket vagy valami utalványt).

Persze senki sem szidta le,sőt még anya babusgatta is.

Neki semmilyen házimunkát nem kell végezni.Még maga után sem kell elpakolni,elvégre majd én megcsinálom helyette.Ha mosogatni kell,port törölni,edényeket pakolna vagy valamit,akkor egyből engem hívnak és nekem akkor is kell mennem,ha nem akarok.Tőle csak megkérdezik,hogy segít-e,ha nem hát nem.Szóval általában én takarítok meg segítek,addig ő meg fekszik és tv-t néz.

Engem leszidtak még a négyesért is,a hármasért már ordítoztak,de most neki azt mondják,hogy ők nem haragudnak a rossz jegyért.Nincs semmi gond,ha becsúszik egy-kettő :D

Ma nálam végleg kiverte a biztosítékot.Hazahozta a tesicuccát és ki kellett mosnia anyának,mert ő nem hajlandó felvenni a másik pólóját és nadrágját.Erre persze okot nem adott,csak úgy nekiállt velem veszekedni,hogy ő akkor sem veszi meg,meg menjek kifelé a szobájából,hogy képzelem,hogy én benyúlok az ő szekrényébe.Ő persze bármikor bejöhet hozzám és szétrámolhat meg a cuccaimat elveheti és elhasználhatja,elvégre neki joga van hozzá meg úgyis én vagyok leszidva,ha nem adom oda neki.

Egyébként hozzáteszem,hogy anya már 2 napja lázas,tehát a beteg anyánkkal mosatta ki a mocskos cuccát,amit nem hozott haza (egész szünetben bent rohadt a szekrényében) :) Aranyos nem ? És még én voltam leszidva,hogy nekiálltam veszekedni vele.Rám ordított anya,hogy fejezzem be meg mit bántom szegényt.

Őszintén én már egyenes utálom őt.Tudom hogy csúnya dolog,de képtelen vagyok elviselni.

Bevallom én sem vagyok egy minta gyerek(kissé lobbanékony vagyok,de csak ő tud hirtelen felidegesíteni,mert egyébként elég nyugodt vagyok,de tőle tényleg felmegy bennem a pumpa),de én legalább tisztelem a szüleimet és nem úgy beszélek velük,mint egy rongy.Ronda hangnemben beszél főleg anyával(mert apával nem igazán meri megtenni,anya meg nem szól rá).Kiabál meg lekezelő stílusban beszél vele.Azt kell csinálni amit ő akar,mert ha nem akkor hisztizik.Kiskoromban egyenesen utáltam vele játszani,mert mindig leszidtak vagy megvertek miatta,mert ő nekiállt durvulni,verekedni én meg ha megütöttem,akkor rohant lefelé anyáékhoz árulkodni.Arról persze tudomást sem vettek,hogy ő összekarmolt meg hogy összerugdosott és hogy több felszólításra sem hagyta abba.Társasjátékozni sem lehetett vele,mert mindig nekiállt sírni,ha vesztett.


Most őszintén,mit csinálok rosszul ?Miért engem szidnak le,ha ő csinált valamit ?

15L

(lehet,hogy kicsit hosszúra sikeredett :/ de igyekeztem nem olyan baromi hosszúra írni,mert még van pár dolog amit kihagytam,bár azok annyira nem fontosak)



2018. jan. 3. 17:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon hosszú lett :/ Elnézést kérek miatta.Inkább válasszatok ki belőle pár sort és azokat olvassátok el,remélem azért a lényeg lejön majd.Max.megpróbálom röviden összefoglalni :D
2018. jan. 3. 18:02
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

A leírásod alapján tényleg nagyon buta, hisztis lány...de hát ez csak egy oldala az éremnek, lehet ő is tudna olyat mondani, amiről nem is gondolod, hogy őt zavarja. Az én nővérem is mindig azzal basztatott, hogy Én mindent megkaptam, és semmit nem kellett csinálnom. Én mehettem egyetemre, ő nem. Nagyon sok munka áll amögött, amit elértem, nem voltunk gazdagok, sosem kaptam semmi drágát, egyetemen is útiköltséget kértem el otthonról. A lényeg, hogy az, hogy te így érzel, még nem biztos, hogy veled minden oké.


Szerintem nőjj fel. Mennyi ember lesz még, akire ugyanúgy fogsz tekinteni... túl érzékeny vagy, valószínű mindent a szívedre veszel, de engedd el... Ha zavar, hogy bejárkál a szobádba, zárd be az ajtód. Ha hisztizik, hagyd ott, ne kapja meg a figyelmet. A házimunkát meg osszátok fel anyukáddal, 12 évesen már bőven kiveheti a részét.

2018. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Ebben a legjobban a szüleid hibásak.

Nekem is kétlányom van de mindegyiktől ugyanazt várom el.nem kivételezek egyikkel sem.

Esetleg amikor anyukád jobb hangulatban van es kettesben vagytok akkor beszélgess vele ezekről a gondokrol. De ne támadj rá vagy szidd őt is.csak mondd el hogy szivesen segitesz neki de nem esik jol hogy töled már 12 evesen elvárt dolgokat mig a tesódnak semmi dolga..

Meg mondj el mindent ami bánt téged.


A hugom után meg biztos nem pakolnék..

2018. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy ujabb kishercegnő. A szulok a hibásak itt leginkább. A kislány már most tudja h a cselédjei vagytok akik azért vannak h amit akar megadják,és ennyi,igy is gondol rátok. :( Ha a beteg anyámmal mosat,és ő turi ezt a szarostol az ott Az Anya hibája.
2018. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igen/passz/ ilyen az élet...
2018. jan. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha nagyon gonosz akarsz lenni, akkor haggyd, hogy továbbra is ugyanígy viselkedjen, mert míg te megtanulod, hogy kell otthon viselkedni, addig ő nem csinál semmit, és ez nagykorában meg fog látszani. Nem lesz ott senki, aki mellette legyen, se te , se a szüleid. Nem fog semmit megkapni, ő kell ellássa magát.

Ha van egy kis szíved, akkor beszélj anyukáddal erről, vagy apukáddal is. Esetleg kérd meg az apukádat, hogy o mondja meg a húgodnak, hogy csinálja meg ezt vagy azt, mert ahogy írtad, neki nem mer úgy viselkedni, mint veletek. Vagy ha következőbe el kéne rakd a ruháit, vagy bármit, ne rakd el, hagyd ott. Ha úgy van kedved, menj be a szobájába, vegyél el bármit, és használd. Ha megszidnak érte, akkor elmondod, hogy te mindig megengeded, hogy ő elvegye a dolgaidot, de ő soha neked. És ez a karácsonyi meg, szülinapi dolog, már tényleg sok, nem tudom miért ilyen a testvéred.

Remélem megoldod:)

2018. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!