Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha apám ezeket...

Normális, ha apám ezeket csinálja?

Figyelt kérdés

ha fürdök, minden gátlás nélkül benyit. nem néz rám, de elnézést sem kér, nem is siet azzal, amit ilyenkor csinál. a múltkor meztelenül álltam, és amikor nyílt az ajtó nem tudtam volna semmivel eltakarni magam, gyorsan reflexből visszacsuktam, és még ő akadt ki, hogy "idegbeteg fax vagyok".

amikor wc-n ülök kinyitja az ajtót és rám szól, hogy most ő szeretett volna menni és ne költözzek be hanem álljak fel és engedjem oda. (én fél perc alatt végeznék, ő szokott bemenni a telefonnal fél órákra, amikor anyum és én is rá várunk)

a múltkor csukott ajtóval öltöztem a szobámban amíg valamit szereltek kint. amikor benyitott a szereléshez segítséget kérni nem volt rajtam póló és hátat fordítottam, és úgy ment vissza anyámhoz, hogy "nem ér rá, takargatja magát mint egy idióta". (?????)

emellett sokszor nyitott ajtónál öltözik vagy ruha nélkül jön ki a fürdőből, csak igazából ez az ő dolga, ilyenkor legalább nem rám nyitogat én pedig csak elnézek. lány vagyok és 17 éves, és bár apám elég primitív és agresszív nem hinném, hogy ezeket szexuális szándékkal csinálja, de ettől még nagyon zavaró. anyum azt mondja így nőtt föl otthon ezért csinálja velem is, de évek óta mondom neki, hogy hagyja abba, miért nem teszi? egyébként másban is ilyen, például ha a konyhába kaját csinálok kijön valami mást csinálni és elküld, mert nem fér el. de egy normális ember csinál ilyet fürdés, vécézés közben a lányával? vagy ez mire utal, ha valaki ezt csinálja? mert tényleg kicsit sem értem miért van ez



2018. jan. 6. 22:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
70%

Alacsony az érzelmi intelligenciája (EQ), férfiaknak elég gyakori. Valószínűleg tudat alatt fiút akart, és még mindig furcsa neki, hogy lánya van, és nem nagyon tud mit kezdeni veled.

Javaslom vond bele anyukád is, üljetek le hármasban, és beszéljétek át a dolgot, bár így hirtelen olyan 30% esélyt látok rá, hogy sikerül apukádat megváltoztatnod.

2018. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

Ha apád rád nyitja az ajtót fürdés közben az számomra azt jelenti, h aberrált, és az ilyennel nem leülni kell beszélgetni, ez nem egy talkshow vagy egy amerikai film, hanem serpenyővel kell végigvágnia rajta anyádnak.

Amúgy nálatok nincs egy tolózár/kulcs semelyik ajtón?...

2018. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
81%
Ne várd meg amig baj lesz,ez nagyon nem normális...
2018. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%
Jó nagy tuskó apád.Szerintem pedig simán stírölget ilyenkor,csak egy fél pillantás erejéig.Egyszer azért helyzetbe hoznám,hogy a pasiddal vagy a fürdőben egyértelmű helyzetben.;)
2018. jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
nincs sajnos zár az ajtókon, és nem is lehet, mivel az ő házuk és nekik nincs erre szükségük. egyszer a régi fürdőszobai harmonikaajtón volt egy lyuk, amibe ha bedugtam drótot nem lehetett kinyitni csak ha a kihúztam, de azt mondta álljak le vele.
2018. jan. 6. 22:26
 6/34 A kérdező kommentje:
a barátom nem jön át, csak ha nincsenek itthon. régen párszor átjött de apám az ehhez hasonló viselkedésével olyan szinten megalázott minket, hogy megmondtam a barátomnak, megértem ha többet nem akar átjönni. azóta is csak akkor jön, ha nincsenek itthon.
2018. jan. 6. 22:29
 7/34 anonim ***** válasza:
93%
De azt mondta álljak le vele. :O Itt kellett volna elgondolkodni h miért a saját lányát akarja meztelenul nézegetni. Anyádnak nem tunik fel h apádnak vmi problémája van?
2018. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%
Az anyád is megéri a pénzét, már rég ki kellett volna dobnia. Valahogy oldd meg, hogy ne tudjon bemenni.
2018. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
apámmal nem ez az egyetlen probléma, anyum sosem mer rászólni mert iszonyatosan agresszív és erőszakos, sosem tudhatjuk mit reagál. ettől függetlenül anyám nem gyáva, ilyen helyzetben teljesen meg tudom érteni, hogy nem áll ki értem. inkább legyen csak nekem rossz mint mindkettőnknek.
2018. jan. 6. 22:40
 10/34 anonim ***** válasza:
95%

Normális akkor lenne, ha te elfogadnád a helyzetet és nem akadnál ki. A család maga közt alakítja ki a normákat. Sok család együtt megy nudista strandra és az egész család jól érzi magát. Normális dolog, mert senki sem érzi kényelmetlenül magát. Egy arab családban a nők családtagok előtt kendő nélkül lehetnek. Számukra elfogadhatatlan lenne az egymás előtti meztelenkedés még nők egymás közti esetében is. Normális ez is, mert mindenki egyformán helyesli a dolgot. Normálisnak nem mondható az a helyzet ahol a család egyik fele kényelmetlen helyzetbe hozza a család másik felét.

Apádnak meg kellene értenie, hogy számodra kényelmetlen ez a helyzet. Viszont sajnos nem tudod már megváltoztatni ezt a berögzült látásmódját, így próbáld meg kivárni azt az időt amíg külön tudsz költözni tole.

2018. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!