Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mennyit költenétek...

Szülők! Ti mennyit költenétek havonta a gyereketek hobbijaira?

Figyelt kérdés

Nálunk pl.: adott egy 14 éves lány.Hetente 1× jár lovagolni,ami 1 óra 3000ft. és edzőterembe is jár,ami havonta 5000ft körül van.

Ti a saját anyagi helyzetetekhez képest mennyit költenétek havonta a gyereketek hobbijaira?



2018. jan. 10. 16:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Az egy főre jutó kereset 10%-ára még azt mondanám, hogy oké. De csak akkor, ha komolyan csinálja.
2018. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
a 10%-ot én is reálisnak találom.
2018. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, hogy nálunk hogy van:

Tesómnak edzés 8000/hónap

Nekem edzés: 5000/hónap + h néha megyek kondiba (havi 1-2 alkalom), akkor az 500 ft/alkalom. A hobbim ezen kívül még fa anyagokból csinálok mindenféle dolgot, de ezt általában én veszem vagy Apum ad hozzá önként pl. különféle csavarokat, ezen kívül az ő szerszámait használom, de a különféle anyagokat csak én veszem.

2018. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%

A család össz ún diszkrecionális (félretehető, nem felélt) jövedelmét elosztva a családtagok számával és ennek az összegnek a fele.


Ez aztán lehet akár többszázezer is ha annyira szalad a szekér, de lehet csekély vagy akár nulla is. Bevételfüggő.

2018. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az edzésem 10000/hónap.

De versenyszerűen űzöm a sportot :)

Plusz néha ha megyek kondiba az 1000/alkalom

Szerintem ez attól is függ hogy mennyire veszi komolyan az adott hobbit :)

2018. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Amennyit megengedhetek magamnak,és nem érzek túlzásnak. De pl. én a sportolását nem sorolnám be hobbinak...
2018. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, tényleg a sport komolyságától függ. Mert pl. én is lovagoltam, és mikor elértem egy bizonyos szintet díjugratásban, hogy tovább tudjak fejlődni, már saját lovat kellett volna vennem (vagyis a szüleimnek, mert akkor még nem rendelkeztem saját keresettel, a zsebpénz meg nem versenyló ára kategória), a saját lónál azonban tudni lehet, főleg, hogy versenyekre lett volna, hogy nem olcsó mulatság. Szóval maradtam hobbi szinten.
2018. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
100%
A lányomnak sikerült meglehetősen drága sportot választania, havi 16000 Ft a tagdíj az egyesületben, de versenyszerűen csinálja (szinkronúszik). Plusz néha venni kell cuccokat is hozzá, ami még plusz egy tízes, és angoltanár jár hozzá hetente, ami alkalmanként 4600.
2018. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

6-os volnék megint.

Én lényegtelennek tartom,hogy milyen szinten űzi azt az adott sportot. Kell a mozgás,amit szervezett,biztonságos körülmények között tartok a legjobbnak(gyerek számára). Szerintem a sportolás nem hobbi. Ahogy a különórák sem,mint az itt említett angol.

2018. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

(5-os vagyok)

8as:

En is szinkronuszok :)

De nekem kijon havi 10000-ből

Pedig en is versenyszeruen uzom a sportot :D

Nagyon draga egyesulet lehet :D

Egyebkent szerintem a sport is valamilyen szintu hobbi..

Marmint hogy,ha valaki tesi oran focizik az nem az.

Viszont ha jar valahova,pl egyesuletbe az szerintem mar hobbinak szamit.

2018. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!