Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyukám...

Mit csináljak, ha anyukám mindent csípősen főz, én meg nem bírom megenni?

Figyelt kérdés

Tényleg majdnem mindenbe rakja a csípős paprikát, még a forralt borba is azt tesz, ha csinál.

Én gyűlölöm ha lángol a szám evés közben, nem érzek ízeket, és folyik az orrom...

Mondtam már neki, de szerinte ez adja meg az étel "igazi ízét", nem tudtam eddig rábeszélni, hogy hagyja ki a paprikát a kajákból.

Mit tehetnék, hogy végre finomat ehessek?? Hogy lehetne leszoktatni erről?


2018. jan. 15. 12:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
78%
Jobb híján főzz magadra.
2018. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 bollocks ***** válasza:
25%

"Hogy lehetne leszoktatni erről?"

Azt nagyon bírom, hogy mindenki a másikat akarja megváltoztatni ahelyett, hogy ő maga változna. Esetedben az első válaszoló meg is mondta, hogy hogyan.

2018. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Senkinek nem engedi, hogy az "ő konyhájában" főzzön..
2018. jan. 15. 12:50
 4/39 anonim ***** válasza:
91%

Legközelebb amikor megint számodra túl erőset főz, köszönd meg udvariasan, mond el újra, hogy te ezt nem tudod megenni mert neked túl erős, állj fel az asztaltól és a főzni tudásodtól függően készíts magadnak valami harapnivalót (egy rántottát, vagy ha ez sem megy, akkor egy szendvicset).


Gondolom ugyan időnként szólsz neki, de mégis megeszed az ételt, ő pedig ezért nem veszi komolyan amit mondasz neki (ami jó nagy bunkóság szerintem).


Ha nem változnak a dolgok így sem, akkor pedig nincs más hátra, mint megtanulni főzni. Vagy veszel a boltban zacskós levest és hasonlókat, azok elkészítéséhez csak forró víz kell, ezeket már a tíz éves lányom is meg tudja csinálni egyedül.

2018. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
43%

Akkor vegyél egy vízforralót, azt be lehet vinni akár a szobádba is, és eszel zacskós nesz-dolgokat...


Nálunk mindkét felnőtt szereti az erőset, most már a nagylányunk is, és mégsem erősítjük be az ételt, mert van a családban gyerek, aki nem bírja. Erőset lehet utólag is beletenni...

2018. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
84%
A paprikát tegye bele az étel legvégén,amikor már kiszedte a te részedet és fõzze tovább.
2018. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
22%

Ha nem bírod megenni, akkor mit szoktál enni, míg a család többi tagja eszi anyukád csípős főztjét?

Edd ezután is ugyanazt, mint eddig!

2018. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

#5

Nálunk nincs kajálás a szobában.. kapnék miatta..


Az nagyon egészségtelen lenne, ha csak édességen meg ilyen vajaskenyér-félén élnék? Meg mellé szednék vitamint...? Kb ezek ehetőek itthon.


De akkor őt sehogy nem lehetne rávenni, hogy változtasson?

2018. jan. 15. 12:57
 9/39 A kérdező kommentje:

#7

A hozzá való kenyeret, rizst, ilyesmit..

2018. jan. 15. 12:57
 10/39 anonim ***** válasza:
17%

Az elég elképzelhetetlen, hogy ha midnig így fözött, akkor ne bírnád, ugyanis akkor eleve ezt szoktad volna meg kiskorodtól kezdve.


Ha az egész család így szereti, akkor nem várhatod el, hogy a kedvedért másként csinálja, és akkor lehet, hogy neked tetszene, de mindenki másnak nem.


De ha nem tetszik, akkor vagy fözöl magadra, vagy veszel kenyeret meg felvágottakat/szalámit/sajtot/tojást és eszed azokat.

2018. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!